Vďaka kyseline hyalurónovej bude vaša pleť hydratovaná, bez vrások a bez pigmentových škvŕn

Vďaka kyseline hyalurónovej bude vaša pleť hydratovaná, bez vrások a bez pigmentových škvŕn

Vplyv kyseliny hyalurónovej na pleť je takmer zázračný. A to nielen v podobe výplní, ale aj pri topickej aplikácii.

Tento polymér produkujú kožné bunky, fibroplasty a  je dôležitou prirodzenou súčasťou kože. Nakoľko sa ich počet s pribúdajúcim vekom znižuje, pleť už začína kyselinu hyalurónovú okolo 18- roku života strácať. Našťastie vrásky a ďalšie poškodenia kože prameniace z nedostatku kyseliny hyalurónovej nezačínajú byť viditeľné pred tridsiatkou, mnohokrát sa objavia dokonca až okolo štyridsiatky.
 
Snaha zachovať kyselinu hyalurónovú v pleti alebo jej obsah dokonca zvýšiť, to je cieľom mnohých vedcov, ktorí sa zaoberajú vývojom produktov starostlivosti o pleť. Vyvinúť produkt, ktorý udrží kožu trvalo mladistvo vypnutú, to je pre vedcov úloha číslo jeden.
 

Čo je to kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene nachádza v pleti a hrá tu mnoho významných rolí, vrátane zadržiavania vlhkosti. Poskytuje pleti oporu, napomáha obnove tkanív, udržuje pohromade stavebné prvky pleti (kolagén a elastín) a napomáha utvárať a udržiavať v poriadku ochrannú bariéru proti mikroorganizmom.
 

Topicky aj injekčne

Kyselinu hyalurónovú obsahuje mnoho rôznych produktov starostlivosti o pleť. Tie lokálne aplikovatelné sú považované za veľmi efektívny spôsob hydratácie kožných buniek. Chránia pleť ako pred stratou vlhkosti, tak pred jej znečistením.
 
Výplne na báze kyseliny hyalurónovej lekár injekčne vstrekuje priamo do hlbokých vrstiev kože, kde v dermis nahrádzajú chýbajúcu kyselinu hyalurónovú. Dočasne tak dochádza k vyplneniu vrások, rýh a k vypnutiu pleti. Lekár tak môže obnoviť mladistvý vzhľad tváre, krku, ale aj dekoltu a ďalších oblastí tela.
 
Na rozdiel od kolagénu, ktorý je taktiež stavebným prvkom krásne vypnutej pleti, je kyselina hyalurónová schopná prejsť vrchnými vrstvami pleti, a tým pádom mať na pokožku pozitívny vplyv aj pri obyčajnej topickej aplikácii. Dokáže prestúpiť až do dermis, ktorú hydratuje, podporuje jej elasticitu a napomáha chrániť a regenerovať celú kožu. Zachováva mladistvý vzhľad pleti, vďaka tomu, že v ochrannom kožnom plášti uzamyká vlhkosť.
 
Okrem toho kyselina hyaluronová podporuje ochranu pokožky pred UVB žiarením, rovnako ako pred reaktívnymi formami kyslíka, ktoré žiarenie produkuje, a ktoré sú hlavnou príčinou vzniku pigmentových škvŕn.
 
Zbavte sa tmavých kruhov pod očami s Dark Circles Tinted Primer s obsahom kyseliny hyalurónovej. 
 

Doplní vlhkosť

Kyselina hyalurónová v sebe dokáže zadržať vodu v objeme až tisícnásobku svojej váhy. Je preto častou zložkou hydratačných prípravkov. Čo je kľúčové, kyselina hyaluronová nielen, že vlhkosť do pleti dopraví, ale zároveň ju na mieste dokáže zadržať. Ako veľká molekula neprestupuje hlboko do kože, ale namiesto toho zostáva blízko povrchu pleti, kde pôsobí hydratačne.
 
Doprajte svojej pleti dávku hydratácie s hydratačným sérom na pokožku Hydr8 B5. Vďaka tomuto kokteilu kyseliny hyalurónovej a kyseliny pantoténovej nebude mať suchá pleť šancu.
Hydr8 B5 - hydratačné sérum na pokožku Hydr8 B5 - hydratačné sérum na pokožku Potrebujete svojej pleti dodať vlahu? Spoľahnite sa na tento ľahký gél. Vďaka kyseline hyalurónovej a kyseline pantoténovej bude pleť vyhladená a chránená. Teraz v novom, guľatom balení. 50 €
 

Proti vráskam

Strata prirodzenej kyseliny hyalurónovej je jednou z najčastejších príčin vzniku vrások, takže myšlienka vrátiť ju späť do pleti dáva zmysel. Výplne na báze kyseliny hyaluronovej sú užitočné pre redukciu a odstránenie vrások. Vďaka redukcii vrások tieto výplne omladzujú pleť a zlepšujú jej farebný tón, pleť je jemná a vypnutá.
 
K výplniam na báze kyseliny hyaluronovej sa uchyľujú ľudia najmä preto, že sú presvedčení, že má príliš veľké molekuly, než aby prešla vrstvami pleti. To, že sú lokálne aplikované prípravky z tohto dôvodu menej efektívne, však už dávno neplatí. V posledných rokoch totiž vedci vyvinuli menšie molekuly, ktoré pleť skvele absorbuje.
Staršie články:
3 jarné tipy pre vašu krásu
Omladenie pleti7.3.2016

3 jarné tipy pre vašu krásu

Jaro sa nezadržatelne blíži a my sme pre vás vybrali to najlepšie z nášho e-shopu, čim by ste sa v jarných mesiacoch mohli rozmaznávať!

Slnko má obrovský podiel na starnutí pleti. Môže dokonca aj za vrásky na čele a v okolí očí
Omladenie pleti29.2.2016

Slnko má obrovský podiel na starnutí pleti. Môže dokonca aj za vrásky na čele a v okolí očí

Rovnako ako celý organizmus aj pleť starne. Okrem zvyšujúceho sa veku starnutie pleti výrazne ovplyvňuje ešte jeden faktor a to slnečné žiarenie. Aký má starnutie pleti priebeh a prečo má na ňho slnko tak veľký vplyv, to sa dozviete v článku.

Kolagén vyhladí vaše vrásky. Lenže kde ho vziať? Ideálne v doplnkoch stravy!
Omladenie pleti29.2.2016

Kolagén vyhladí vaše vrásky. Lenže kde ho vziať? Ideálne v doplnkoch stravy!

Kde sa berie kolagén a prečo by ste sa mali zamerať na zvyšovanie jeho hladiny v organizme? To sa dozviete v našom článku!

Bojujte proti starnutiu pleti doma: Vieme, s akými prípravkami sa zbaviť vrások
Omladenie pleti28.2.2016

Bojujte proti starnutiu pleti doma: Vieme, s akými prípravkami sa zbaviť vrások

Existuje veľa produktov a metód, ako zlepšiť celkový vzhľad pleti a redukovať prejavy jej starnutia. Niektoré z nich sú k dispozícii pre domáce použitie, iné musí vykonať doktor či iný odborne vyškolený personál. My sme pre vás pripravili súpis toho najlepšieho, čím môžete v domácich podmienkach bojovať proti vráskam a jemným linkám.

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie
Omladenie pleti20.2.2016

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie

Vitamín C chráni organizmus pred chrípkou, keď ho však aplikujete topicky, teda priamo na pleť, pomôže vám zachovať mladistvý vzhľad a navyše zlepší stav pleti poškodenej slnečným žiarením.