Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Použitím Vitamínu A , síce hrozí  najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.

Ak má vaša pokožka sklony k akné, drobným vráskam, pehám, nadmernej pigmentácii či tvorbe čiernych a bielych "bodiek" pri pobyte na slnku (tzv. solárnym komedónom), bude retinol to pravé riešenie.
 
Napríklad v prípade keď sa spálite na slniečku. Aj tu vám pomôže. Najúčinnejšou metódou nie je napodiv prehĺtanie potravinových doplnkov s obsahom vitamínu A, ale jeho topická aplikácia, teda aplikácia priamo na postihnuté miesto pokožky.
 

Aplikácia RetinolTopické použitie nie je príliš rozšírené

Topické použitie vitamínu A však zďaleka nie je tak rozšírené, ako by vzhľadom ku skvelým vlastnostiam tejto metódy malo byť. Z exkluzívneho prieskumu spoločnosti MedaPreX vyplýva, že s ňou má skúsenosť menej ako polovica opýtaných.
 
Čo podla respondetov sú hlavné dôvody užívania vitamínu A? 
zlepšenie textúry pokožky (36%)
redukcia vrások (14%)
rozjasnenie pokožky (14%)
antioxidácia (4%)
 

Ochrana pokožky pred volnými radikálmi je dôležitá pre takmer 90% respondetov. Tí , ale volia iné produkty než tie s obsahom retinolu.

 
Dôvodom môže byť, aj to, že aplikácia retinolu nie je vždy príjemná. Najmä pri prvom použití dochádza mnohokrát k nežiaducim reakciám - začervenaniu, svrbeniu alebo miernemu opuchu. Osobné skúsenosti respondentov však také dramatické nie sú. Takmer polovica opýtaných žiadne vedľajšie účinky nezaznamenala:
21% respondentov po prvých aplikáciách pokožka pálila či sa začervenala, avšak následne problémy ustali
4% respondentov museli produkt prestať používať, pretože vedľajšie účinky ani časom nevymizli
 

Retinol nielen pre krásnu pleť

Ak máte problémy napríklad s bradavičkami, aj tu dokáže vitamín A účinne zasiahnuť. Podľa skúseností dermatológov vedie denná topická aplikácia prírodného vitamínu A k tomu, že sú malé bradavičky nahradené normálnou vrstvou pokožky, a to už za 70 dní aplikácie. V prípade väčších bradavíc celá procedúra trvá približne šesť mesiacov. To všetko bez nepríjemného skalpela či tekutého dusíka a následných jazvičiek
.Vitamín A
 
Zaujíma vás, či by vitamín A pomohol aj vám? Vyskúšajte napríklad Dermaheal Super Brightening krém v prípade, že vás trápi nadmerná pigmentácia. Alebo rovno vitamíny na pleť Monoderma A15 pre mladistvú a zdravo vyzerajúcu pokožku.

S článkom súvisia tieto produkty:

RETINOL 3TR
Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku
100% vegan
40 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?
Omladenie pleti14.4.2015

Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?

Možno ste to ani netušili, ale výhody chemických peelingov využíva lekárská kozmetická starostlivosť už viacej ako storočie! Lenže ako sa v tom množstve chemických peelingov máte zorientovať?

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!
Omladenie pleti31.3.2015

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!

Poriadne sme si prešli ponuku nášho e-shopu a vybrali sme pre vás tri zaručene funkčné prípravky, ktorých pravidelným používaním zamedzíte vzniku nevzhľadných kruhov pod očami a nie len tomu.

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!
Omladenie pleti25.3.2015

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!

Je známe, že oči sú oknom do duše. Nech to je ako chce, určite sú oči jedným z najvýraznejších prvkov na tvári. Takže ak túžite po omladení, bude najlepšie začať práve u nich. A ako každá starostlivosť, aj starostlivosť o oči vyžaduje pravidelnosť.

Najlepšie prípravky proti vráskam z nášho e-shopu
Omladenie pleti2.3.2015

Najlepšie prípravky proti vráskam z nášho e-shopu

Tento rebríček nemáme na svedomí my s Medaprexu, ale naši spokojní zákazníci. Poďte sa zoznámiť s našimi 5 najpredávanejšími produktami, ktoré pomôžu omladiť vašu pleť a zavelia do boja proti vráskam!

Nespite na jednom boku. Budete mať  vrásky!
Omladenie pleti27.2.2015

Nespite na jednom boku. Budete mať vrásky!

Naozaj, opakovaný spánok na tom istom boku je živnou pôdou pre vznik mimických vrások! Prečítajte si ešte 5 ďalších faktov, ktoré ste o vráskach nevedeli.