Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!

Chceli by ste vyskúšať ten zázračný a ospevovaný peeling, ale máte veľmi citlivú pleť , takže sa mu radšej vyhýbate? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu práve pre vás!

Enzymatický peeling patrí k najjemnejším metódam exfoliácie. K odstráneniu odumretých buniek pokožky využíva hlavne prírodné látky – napríklad aloe vera, tekvicu, ananás alebo ďalšie ovocné enzýmy.  
 

Hlavne príroda!

Enzymatický peeling nefunguje na báze mechanickej exfoliácie ako klasické “guľôčkové” peelingy, teda pleť neodiera a nijako nedráždi. Odumrelé bunky, ale  neuvolňuje ani ako chemické peelingy. Enzymatické látky v peelingu “nestiahnu” celú vrstvu vrchnej pokožky, ale len urychlia prírodné exfoliačné procesy – rozpustia odumretú vrstvu buniek a odhalia jej mladšie, zdravšie vrstvy.  A pretože neobsahujú žiadne kyseliny, tak ako chemické peelingy tak zanechávajú po aplikácií pleť s vyváženým pH. 
 
Vďaka tomuto všetkému nemali enzymatické peelingy, v podstate žiadne kontraindikácie a nepríjemné vedľajšie účinky. Tento peeling pomáha pokožke zbaviť sa odumretých buniek, podporuje obnovu buniek, čistí póry a zlepšuje textúru a elasticitu pleti. Doporučuje sa dokonca ako prevencia proti suchej pleti a alergickým reakciám!
 

A čo všetko enzymatický peeling dokáže?

Vaša pleť bude po použití enzymatického peelingu rozžiarená, omladená, zbavená nedokonalostí, a to všetko bez nepríjemných následkov v podobe dlhodobejšej rekonvalescencie ako u ostatných typov peelingov.  Poďme si teda ešte raz prebrať jeho výhody:
 • Odstraňuje odumrelé bunky
 • Stimuluje rast nových buniek
 • Zlepšuje celkový tón pleti a jej textúru
 • Redukuje jemné linky a vrásky
 • Zmierňuje príznaky suchej pleti
 • Redukuje začervenanie
 • Redukuje prítomnosť toxínov v pleti
 • Zvyšuje okysličenie pleti
 • Konsoliduje pleť so šupinkami
 • Čistí póry a pôsobí ako prevencia pupienkov a cýst
 • Po aplikácií sa póry zdajú menšie a tmavé škvrnky svetlejšie
 • Je vhodný pre veľmi citlivú pleť
 • Vďaka tomu, že neprechádza do hlbokých vrstiev pleti nie je nutná dlhodobá rekonvalescencia ako u ostatných typov peelingov
 

Aké enzými peeling používa?

Pre exfoliačné použitie sa väčšinou využivajú tzv. ovocné enzými, Vybrali sme pre vás tie, s ktorými sa môžte stretnúť najčastejšie:
 • DNA enzýmy -  získavajú sa z morského planktónu . Zmierňujú účinky slnečného žiarenia na pleti a chránia pleť pred dopadmi stresu. 
 • Tekvicové enzýmy – nájdeme ich v semiačkach tekvice. Odstraňujú odumrelé bunky kože a stimulujú ich obnovu.
 • Papájové enzýmy – využívajú sa tiež ako podpora trávenia a chudnutia. Čo sa týka starostlivosi o pleť “požierajú” odumreté bunky kože.
 • Ananásové enzýmy – majú protizápalové účinky, odstraňujú odumreté bunky a zlepšujú textúru pleti.
 • Kombinácia ovocných enzýmov – majú jemné exfoliačné účinky, rozpúšťajú odumreté a mdlé bunky pokožky.
 

Enzymatický nie je chemický

Aj keď pre laika možno nie je medzi enzymatickým a chemickým peelingom viditeľný rozdiel na prvý pohľad, vedzte, že tam je. A výrazný! Na rozdiel od chcemického peelingu  totiž ten enzymatický nerozpúšťa celú vrchnú vrstvu pleti, ale len stimuluje prírodný exfoliačný proces. 
Podporuje samostatné fungovanie pleti, ktorá sa potom sama zbavuje iba odumretých buniek a stimuluje ich obnovu. Enzymatický peeling nedráždi pleť vďaka tomu, že nemá mikrodermabrazívne účinky (ako mechanický peeling) a udržiava v pleti vyvážené pH.
 
Ak máte z peelingov obavy, nemusíte. Enzymatický peeling vám rozhodne neublíži, ba naopak!A ak len s peelingami začínate a nechcete kvôli tomu chodiť k odborníkovi, tak doporučujeme vyskúšať napríklad Peeling od Dermaheal, ktorý vám vyčistí pleť a zbaví vás nedokonalostí v pohodlí domova.
Staršie články:
Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár
Omladenie pleti23.4.2015

Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.

Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?
Omladenie pleti14.4.2015

Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?

Možno ste to ani netušili, ale výhody chemických peelingov využíva lekárská kozmetická starostlivosť už viacej ako storočie! Lenže ako sa v tom množstve chemických peelingov máte zorientovať?

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!
Omladenie pleti31.3.2015

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!

Poriadne sme si prešli ponuku nášho e-shopu a vybrali sme pre vás tri zaručene funkčné prípravky, ktorých pravidelným používaním zamedzíte vzniku nevzhľadných kruhov pod očami a nie len tomu.

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!
Omladenie pleti25.3.2015

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!

Je známe, že oči sú oknom do duše. Nech to je ako chce, určite sú oči jedným z najvýraznejších prvkov na tvári. Takže ak túžite po omladení, bude najlepšie začať práve u nich. A ako každá starostlivosť, aj starostlivosť o oči vyžaduje pravidelnosť.

Najlepšie prípravky proti vráskam z nášho e-shopu
Omladenie pleti2.3.2015

Najlepšie prípravky proti vráskam z nášho e-shopu

Tento rebríček nemáme na svedomí my s Medaprexu, ale naši spokojní zákazníci. Poďte sa zoznámiť s našimi 5 najpredávanejšími produktami, ktoré pomôžu omladiť vašu pleť a zavelia do boja proti vráskam!