Prečo mi na jaro padajú vlasy?

Prečo mi na jaro padajú vlasy?

Sezóna padania vlasov nás postihuje najviac na jeseň a na jaro. Namiesto straty 50 až 100 vlasov denne, čo je bežne každodenná strata, s ktorou tak nejak musíme počítať, sa môže stať, že vlasov stratíme oveľa viacej. Dobrá správa na koniec? Toto vypadávanie vlasov nie je navždy.

 
Zatiaľ čo v priemere v priebehu roka sa rozmedzie, koľko vlasov vypadá, pohybuje skorej na nižšom  limite, ktorý je asi 50 vlasov, počas obdobia sezóny straty vlasov  to stúpne až nad 100 vlasov denne, v niektorých z konkrétnych prípadov i mnohonásobne viacej. 
 
Ak vám vypadávajú vlasy, pomôže vám sérum proti vypadávaniu vlasov Renokin!
Pelo Baum sérum Pelo Baum sérum Zastavte konečne vypadávanie vlasov a získajte opäť husté vlasy, po ktorých túžite. Peptidy, prírodné výťažky a vitamíny v sére Pelo Baum spoločne s technológiou nanokapsúl udržujú vlasovú časť hlavy zdravú a vlasom poskytujú dostatok kľúčových živín. Vlasy vďaka tomu prestávajú vypadávať, šedivieť, a naopak začínajú opätovne rásť v tej najlepšej kvalite. 67 €
 
Aj keď, príčiny tohto sezónneho plešatenia nie sú úplne objasnené, prieskumy poskytujú vedecké vysvetlenie - sezónna strata vlasov má čo robiť  so zmenami hladín hormónov prolaktínu a melatonínu v ľudskom tele, ktoré spôsobujú zmeny v životnom cykle vlasu. 
 

Príliš veľa "telogénu"

 
Ten je zložený z troch fáz, pričom tá tretia, telogénna, je „konečná“, tiež sa jej však vraví fáza vypadávania.  A počas jarných a jesenných mesiacov často dochádza k tomu, že sa do telogénnej fázy kvôli hormonálnej nerovnováhe  posunie väčšie percento vlasov než obyčajne.
 
Stratu vlasov človek normálne zaregistruje až v momente keď mu chýba 15% vlasov!
 
A čo teda ovplyvňuje prolaktín a melatonín a spôsobuje, že na jar dochádza k vypadávaniu vlasov? Je to hlavne kolísanie intenzity slnečných lúčov. Zoberte si to samy - na jar sa stále stieda slniečko a mraky. Napríklad minulý rok sme si aprílové počasie naozaj užili a nevyzerá to, že tento rok tomu bude inak. Takže pokiaľ vám riedne hriva a máte pocit, že sa vám začinajú robiť  kúty na hlave, nezúfajte. Možno by sa tento fenomén mohol nazývať  namiesto sezónneho plešatenia napríklad  „aprílové padanie vlasov“, čo hovoríte?
 
Toto padanie vlasov našťastie nie je nezvratné a trvá okolo dvoch mesiacov (ak sa už objaví). Nemusíte sa preto obávať. Znepokojenie je na mieste až v momente, keď zvýšené vypadávanie vlasov stále pretrváva. 
 
Ale ak stratu vlasov riešite a chcete jej predísť , odporúčame vám jediné - kúpte si v našom eshope niektorý z výrobkov Renokin, ktoré podporujú prirodzený rast vlasov, ako napríklad šampón proti vypadávaniu vlasov Renokin a Renokin kondicionér pre revitalizáciu vlasov. 
Pelo Baum šampón Pelo Baum šampón Bojujte proti vypadávaniu vlasov už počas ich umývania! Revitalizačný šampón Pelo Baum posilní vaše vlasy aj pokožku hlavy, a vlasom zároveň dodáva objem a lesk. Zaistí to kokteil peptidov, vitamínov a prírodných výťažkov. Výsledkom sú krásne a zdravé vlasy, ktorým pristane akýkoľvek styling. 18 €

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum kondicionér
Dodajte lesk a silu suchým vlasom. Už nemusíte mať strach z rozčesávania mokrých vlasov, s kondicionérom
20 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
10 jedál, ktorá si dajte na obed, aby ste mali krásne a zdravé vlasy
Starostlivosť o vlasy9.5.2016

10 jedál, ktorá si dajte na obed, aby ste mali krásne a zdravé vlasy

Losos pre žiarivé vlasy, jogurt pre ich rast a mäso proti padaniu vlasov ... Niektoré potraviny a živiny majú na vlasy priamo magický vplyv.

Trápi vás padanie vlasov alebo ich nezdravý vzhľad? Pravdepodobne máte nedostatok niektorých živín
Starostlivosť o vlasy29.4.2016

Trápi vás padanie vlasov alebo ich nezdravý vzhľad? Pravdepodobne máte nedostatok niektorých živín

Krásne a pokiaľ možno husté vlasy by chcel mať asi každý. Lenže matka príroda nebola, čo sa vlasov týka, ku každému rovnako štedrá. Poďme sa teda pozrieť, ako môžete svojim vlasom pomôcť stravou. Presne totiž vieme, akú výživu vaše vlasy potrebujú. Čo by vám teda nemalo chýbať?

Vypadávajú vám vlasy? Riešte tento problém i ďalší rok
Starostlivosť o vlasy30.12.2015

Vypadávajú vám vlasy? Riešte tento problém i ďalší rok

Stratu vlasov môžete pozorovať z mnohých dôvodov. Na vine môže byť napríklad nedostatok živín, problémy so štítnou žľazou alebo menopauza. Ak je príčinou padania vlasov zdravotný stav, tak je potrebné jeho príčiny skutočne liečiť vhodnými liekmi.

Na jeseň vlasy vypadávajú viacej. A my vieme, prečo!
Starostlivosť o vlasy22.11.2015

Na jeseň vlasy vypadávajú viacej. A my vieme, prečo!

S týmto ročným obdobím, jeseňou, sa spája veľa pekných vecí - listy sfarbené do oranžova, púšťanie šarkanov, zapaľovanie sviečok ... Lenže mimo tieto pozitíva máme s jeseňou spojenú aj jednu dosť nepríjemnú záležitosť, a to zvýšené vypadávanie vlasov.

Typy plešatenia: Tinea capitis je nákazlivá a to hlavne pre deti!
Starostlivosť o vlasy16.11.2015

Typy plešatenia: Tinea capitis je nákazlivá a to hlavne pre deti!

Akokoľvek sa môže zdať, že deti nie sú stratou vlasov postihnuté, je to omyl! Nadmerné padanie vlasov býva dôvodom až 3 % návštev detí u detského lekára. A padanie vlasov pôsobí na detskú psychiku snáď ešte negatívnejšie než na psychiku dospelého človeka!