SUPERFOOD - KURKUMA

SUPERFOOD - KURKUMA

Vedeli ste, že kurkuma nie je len základnou zložkou koreniacej zmesi karí?

V čínskom a indickom lekárstve sa kurkuma už po tisíce rokov používa na zmierňovanie rôznych chorobných stavov.

Poznám veľa ľudí, ktorí prisahajú, že im pomohla uľaviť od bolesti kĺbov.

Hoci to nie je preukázané, predpokladá sa, že pomáha predísť aj rakovine a Alzheimerovej chorobe. Napríklad v Indii, kde kurkumu v strave využívajú dennodenne, je výskyt Alzheimera 4 krát nižší ako v USA.

Spoločne s cesnakom, zázvorom a granátovým jablkom má skutočne jeden z najväčších zdravotných prínosov pre zdravie.

Kurkuma obsahuje kurkumín (sú to COX2 inhibítory, práve tak ako nesteroidné antireumatiká, ale bez nežiaducich účinkov). Kurkumín dáva kurkume zlatú farbu a je zodpovedný za jej protizápalové vlastnosti.

Kari korenie môžete využiť na prípravu pokrmov z kuraťa, morky či na ryžu, zeleninu, polievky alebo šalátové zálievky. Ak sa rozhodnete pre akékoľvek jedlo ochutené karí, nezabudnite k tomu pridať aj čierne korenie, pretože to výrazne podporuje vstrebávanie kurkumínu a jeho využiteľnosť v organizme.

Veľmi často máme v tele zápaly a ani o nich nevieme.

Nebezpečné sú hlavne chronické zápaly, ktoré vedú k ochoreniu:

  • Srdca a ciev
  • Kĺbov
  • Depresii
  • Ekzémom
  • Lupienke
  • Cukrovke
  • Alergiám
  • Astme
  • Rakovine

Môžete denne zjesť 3 lyžice sušenej kurkumy, alebo ju môžete užívať v podobe 2 toboliek doplnkov stravy, ktoré obsahujú len kurkumín. A to v doplnku stravy Immunity ANNA BRANDEJS, ktorý navyše obsahuje aj extrakt z čierneho korenia a aj 1 gram lipozomálneho vitamínu C v dennej dávke.

Žite lepšie s kurkumínom a majte pod kontrolou vaše telo!

Staršie články:
Ako na krásne vlasy?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS29.6.2020

Ako na krásne vlasy?

Problémy s vlasmi rieši veľa žien aj mužov. V tomto videu vám poradíme, ako získať bohaté, husté a lesklé vlasy a ako problémom s vlasmi predísť. Dozviete sa tiež o bylinkách, ktoré prispejú k zlepšeniu kvality vašich vlasov, a sérach na vonkajšie použitie a injekčných preparátoch.

Ako správne vybrať kolagén a ktorý je najlepší pre pleť?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS18.6.2020

Ako správne vybrať kolagén a ktorý je najlepší pre pleť?

V kolagénovom šialenstve, aby sa jeden vyznal. Preto sme sa opýtali tej najpovolanejšej - odborníčky a vývojárky potravinových doplnkov Anny Brandejs.

Poriadne si to okoreňte!
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS18.6.2020

Poriadne si to okoreňte!

Čierne korenie dokáže nielen ochutiť jedlo, ale navyše obsahuje aj látku piperín, ktorá je zdraviu prospešná.

Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS8.5.2020

Prečo užívať kurkumín? A čo je vlastne zápal?

Kurkumín je úžasná látka, ktorá sa nachádza v koreni kurkumy. Je to predovšetkým silný antioxidant a fantastický výživový doplnok, ktorý napomáha tomu, aby zápal ako obranná a opravná reakcia tela na infekciu, mechanické alebo chemické podráždenie prebehol správne, za krátku dobu a neprerástol do dlhotrvajúceho zápalu trvajúceho mesiace až roky.

Akné
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS7.5.2020

Akné

Našťastie ja som nikdy nemala veľa problémov s akné. Ale máme veľa klientov od 18 rokov až do 30 roku veku života, ktorí trpia akné. Štatisticky až 8% ľudí trápi akné aj po 30 roku života. Naše produkty a procedúry pomohli tisícom klientov, a naše Medik8 anti-akné ošetrenia a produkty patria medzi najobľúbenejšie.