11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov

Chráňte sa ako profesionáli. Pripravili sme pre vás 11 tipov ako sa najlepšie chrániť pred slnkom, priamo od zdroja.

1) Oblečte najskôr svoju pokožku, než oblečiete seba! Mazaním krému okolo oblečenia dochádza k vynechaniu dôležitých partií. Na celé telo by ste mali spotrebovať približne jeden malý pohárik krému s faktorom 30. Na tvár potom stačí jedna lyžička prípravku.
 
2) Nenanášajte krém až keď už ste vonku na slnku! Krém je treba nanášať minimálne 20 minút pred odchodom, aby ste dosiahla maximálnu ochranu pokožky. Ak nevyčkáte, môže byť vaša koža až pol hodinu úplne nechránená.
 
3) Krém na tvár s dvojitou funkciou. Ak vyberáte krém na tvár s ochranným faktorom, chcite aby výrobok spĺňal ešte ďalšiu funkciu. Na červenú alebo citlivú pokožku používajte krém s protizápalovými účinkami. Ak máte pigmentové škvrny, vyberajte prípravky s bieliacimi prísadami. Pre suchú pokožku vyberajte krémy, ktoré poriadne hydratujú. V ideálnom prípade opaľovací krém Dermaheal. Ten má priamo ochranu proti vráskam.
 
4) Chráňte sa aj zvnútra! Používanie potravinových doplnkov s betakaroténom zvýši vašu ochranu proti slnku. Štúdie ukázali, že Polypodium leucotomos a extrakt z papradia tiež pomáha chrániť pokožku pred slnečným žiarením. Vezmite si odporúčanú dávku v dopoludňajších hodinách, ak viete, že budete na slnku dlhší čas počas dňa. Stále však používajte opaľovací krém. Zdravé opaľovanie s krémami Dermaheal.
 
5) Dvojitá ochrana. Aby ste sa vyhli možnej alergickej reakcii na slnko a ak sa už nejaká vyskytne, aby ste ju vyliečili, používajte počas leta vitamín E na pokožku v podobe novinky na trhu - Monoderma ET10. Pôsobí ako redukcia poškodenia kože UV žiarením a zároveň uľavuje od svrbenia. Potom použite prírodný krém s ochranným faktorom 30. Kombinácia týchto dvoch výrobkov znižuje pôsobenie žiarenia na pokožku.
 
6) Nikdy sa nespoliehajte len na make-up! Je lákavé preskočiť ráno jeden krok a použiť len make-up s označením SPF, ale to by sa vám mohlo vypomstiť a neskôr sa budete musieť o svoju pleť starať o to viac.
 
7) Používajte čerstvé výrobky! Všetkým nám zostávajú zvyšky krémov nevyužitých od posledného leta. Bohužiaľ ale strácajú svoju účinnosť, a preto dbajte na dodržiavanie dátumu spotreby a používajte čo najčerstvejšie prípravky.
 
8) Nevyhovárajte sa! Strach z pupienkov môže byť dôvod, prečo ste nechceli použiť opaľovací krém na pleť. Ale tie súvisia skôr s potením, než s použitím krému. V tomto prípade sa odporúča používať vodeodolný opaľovací krém. Pred každým nanášaním pleť očistite. Môžete tiež používať púder s ochranným faktorom, aby ste nemali pocit, že sa na vašej pokožke hromadí pot a špina. Prípadne používajte aj gél na pleť s ochranným faktorom, pri ktorom je menej pravdepodobné, že spôsobí vznik pupienkov.
 
9) Nenechajte sa rozplakať! Keď používate krém v oblasti očí, môže občas naozaj nepríjemne štípať a začnú vám slziť oči. To ale nie je dôvod, prečo prestať používať ochranu okolo očí. Tenká koža v tejto oblasti potrebuje špeciálnu starostlivosť. Používajte produkty napríklad v tube alebo v prášku s ochranným faktorom 50. Aj napriek tomu, že nosíte ochranné okuliare, je potreba tento krok dodržať.
 
10) Dbajte na to, aby ste mali krém vždy k dispozícii! Uistite sa, že máte dostatok opaľovacieho krému. U svojho dermatológa si môžete vyžiadať vzorky, ktoré môžete mať vždy pri sebe.
 
11) Myslite dopredu! Ľudia si často zabúdajú chrániť pokožku hlavy, ktorá sa potom veľmi ľahko spáli. Používajte výrobky s rozprašovačom vhodné na vlasovú pokožku, s ochranným faktorom. Ideálne noste pokrývku hlavy.

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 3,80 €
Dermaheal opaľovací krém SPF50
Chystáte sa vystaviť vašu pokožku intenzívnemu slniečku? Máme pre vás vysoko účinný ochranný krém s faktorom
V tehotenstve a pri dojčení
34,20 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.
Zdravý život1.2.2014

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Počas dňa na našu pleť pôsobí veľa nežiadúcich vplyvov ako vietor, dážď, slnečné žiarenie, suchý vzduch atď. Naše telo sa s týmito vplyvmi vysporiadava najúčinnejšie práve v noci. Vtedy sa energia, ktorá je cez deň sústredená na telesnú a psychickú aktivitu, zaoberá prevažne bunkovou obnovou. Je to tým, že nám klesá metabolizmus, znižuje sa teplota a spomaľuje sa látková výmena.

Naordinujte si vitamín proti starnutiu
Zdravý život24.10.2011

Naordinujte si vitamín proti starnutiu

Vitamín E je verný bojovník proti starnutiu. Jeho pravidelnou dostatočnou dávkou pomôžete nielen svojej pokožke a vzhľadu, ale taktiež prispejete svojmu zdraviu. Urobte si vitamínovú terapiu v znamení E.

Dožičte si vitamín krásy
Zdravý život20.10.2011

Dožičte si vitamín krásy

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý život. Nedodávajú telu žiadne kalórie ani jouly, ale aj napriek tomu sú úžasným zdrojom vitality a energie. Vitamíny si naše telo nedokáže samo vyrábať, musíme ich preto pravidelne dodávať potravou. Rovnako ako naše telo, aj pokožka potrebuje raz za čas vitamínovú bombu. Dožičte si špeciálnu výživnú kúru v podobe čistého vitamínu A pre pleť.