Glukonolaktón

Jemný exfoliant

Glukonolaktón je látka využívaná v starostlivosti o pleť, antioxidant patriaci do skupiny poly-hydroxykyselín. Skladá sa z niekoľkých hydroxylových skupín, ktoré na seba dokážu viazať vodu, ktorá zavodňuje pleť, a navyšujú vďaka tomu jej hydratáciu. Popri tom bráni voľným radikálom pred útokmi a "kradnutím elektrónov", pleť a jej jednotlivé segmenty preto chráni pred poškodením, napríklad ultrafialovým žiarením. V hlbších vrstvách pleti vďaka tomu bráni degradácii elastínu a kolagénu.

Nedraží pokožku

Pre svoj účinok sa často využíva v pleťových krémoch a sérach. Prináša pleti podobné benefity ako podobné AHA kyseliny, ale je voči nej jemnejšií a vhodný aj pre veľmi citlivú pleť alebo pre pleť veľmi zrelú. Jemnejšií je vďaka tomu, že má väčšie molekuly ako AHA či BHA kyseliny, neprestupuje teda tak hlboko do kože. V produktoch môže byť glukonolaktón buď priamo hlavnou aktívnou látkou, alebo aditívom, ktoré zlepšuje účinok a kvalitu daného produktu.

O pleť sa stará glukonolakton následovne - z jej povrchu napomáha odstraňovať prebytočný kožný maz, vyrovnáva jej pH a uvoľňuje upchaté póry. Glukonalaktón je ale popri problematickej pleti vhodný aj pre pleť trpiacu známkami starnutia. Zlepšuje vzhľad jemných liniek a vrások.

Jemné omladenie pleti

Ak máte skúsenosť s peelingami s obsahom AHA kyselín, potom ste možno zažili nepríjemné vedľajšie účinky týchto peelingov, ako je olupovanie pleti, začervenanie a citlivosť na slnečné žiarenie, ktoré môžu byť nielen ťažké, ale aj bolestivé, predovšetkým v momente výraznejšieho olupovania sa vrchnej vrstvy kože.

Nič podobné sa vám ale s glukonolaktónom nestane. Pôsobí totiž priebežne, prvé viditeľné výsledky pleti prináša až počas šiestich týždňov pravidelného používania, po dvanástich týždňoch sú potom výsledky ešte zreteľnejšie. Ak nehľadáte okamžité riešenie vašich problémov s pleťou, ale skôr priebežnú zmenu, glukonolaktón je pre vás ideálnou aktívnou látkou.