Glutatión

Bielkovina zložená z troch aminokyselín, kľúčová pre zdravie organizmu

Glutatión utvára v organizme predovšetkým pečeň, je však možné ho získať aj z niektorých potravín alebo doplnkov stravy. Zúčastňuje sa syntézy DNA, opráv buniek poškodených infekciami, žiarením alebo znečistením, ovplyvňuje obranyschopnosť a zdravie reprodukčnej sústavy, ovplyvňuje tiež mieru únavy, ochorenie pľúc a využitie nachádza ako súčasť liečby HIV / AIDS a tiež niektorých foriem rakovín. Táto malá molekula navyše napomáha pečeni zbaviť organizmus škodlivých látok.

Antioxidácia vo vnútri buniek

Glutatión je silný antioxidant, ktorý nájdeme v každej telovej bunke, tkanive aj orgáne. Tieto všetky segmenty chránia pred voľnými radikálmi a ich zhubným pôsobením. Dokáže tak proti radikálom zakročiť ešte účinnejšie než silné antioxidanty ako vitamín C či vitamín E, pretože sa nachádza priamo vo vnútri buniek.

Jeho vyššie hladiny sú spájané s celkovo lepší zdravím a dlhovekosťou, nižšie hladiny sú typické pre osoby s kardiovaskulárnymi či onkologickými ochoreniami, cukrovkou a ochoreniami nervovej sústavy. So starnutím organizmu glutatiónu ubúda.

Čím podporiť produkciu glutatiónu?

Konzumáciou vyváženej stravy bohatej na vitamíny B2 a B6, selén, vitamín C a bielkoviny, tiež pravidelnou fyzickou aktivitou stimulujete jeho tvorbu. Na druhej strane nezdravý životný štýl nahráva jeho úbytku.

S článkom súvisia tieto produkty:

PURE C15 sérum
Tiež vás hnevajú tmavé škvrny na pleti a vrásky? Zbavte sa ich s týmto účinným sérom, vďaka ktorému získate
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
57 €
Na sklade - ihneď posielame