Mezoterapia

Nechirurgické kozmetické ošetrenie využívajúce množstvo malých ihličiek, ktoré narušujú pleť a uľahčujú prienik aktívnych látok do kože

Pri mezoterapii sa využívajú rastlinné extrakty, vitamíny, kmeňové bunky a ďalšie látky, ktoré sú prostredníctvom mnohých malých ihličiek transportované do podkožného tuku.
 

Proti celulitíde

Vďaka tomu mezoterapia pôsobí proti predčasnému starnutiu pleti, podporuje opätovný rast vlasov, eliminuje celulitídu, podporuje chudnutie a redukuje tukové vankúšiky a omladzuje pleť napríklad v dekolte či na rukách. Môže pomôcť tiež v prípade akné, strií a jaziev, ktoré dokáže vyhladiť.
 
Čo sa týka celulitídy, mezoterapia pôsobí hneď na tri faktory, ktoré sa zúčastňujú vzniku celulitídy. Lekár obvykle pri mezoterapii vytvorí špeciálnu zmes látok, ktoré redukujú tuk v celulitídou postihnutých oblastiach, zlepšujú narušenú cirkuláciu a rozkladajú poškodené spojivové tkanivo. Vďaka tomu dochádza k vyhladeniu povrchu kože. Mezoterapiou je možné pôsobiť proti celulitíde kdekoľvek na tele.
 

Aj proti vráskam

Mezoterapiu však možno použiť aj k omladeniu kože. Subdermálne injekcie vitamínov a ďalších látok obnovujú bunky, stimulujú ich aktivitu, a tým pádom stimulujú tiež produkciu kolagénu a elastínu. Podľa niektorých dermatológov je vhodné s ošetrením mezoterapiou ako prevenciou vrások začať už pred tridsiatym rokom života a ošetrenie niekoľkokrát za rok opakovať. Vrásky na tvári, krku a rukách sa vďaka nemu nebudú rozvíjať tak rýchlo.
 
Mezoterapia má však potenciál podporovať chudnutie, a to vďaka špeciálnej injekčne aplikované látke, ktorá pôsobí proti ukladaniu tuku v bunkách, a navyše napomáha rozložiť už existujúce tukové bunky. Tento typ ošetrenia je možné zacieliť priamo aj na určité oblasti ako je dvojitá brada.
 
Ošetrenie mezoterapiou však dokáže podporiť a obnoviť rast vlasov. Prečítajte si o tom celý článok:
Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu Vlasová mezoterapia vám dokáže vrátiť bujnú hrivu Termín mezoterapia sa poslednú dobou skloňuje v mnohých rôznych spojeniach. Jednak je to účinný spôsob omladenia (ale o tom až nabudúce), jednak možnosť, ako podporiť rast vlasov na hlave. Čo sa môže hodiť, pretože so stratou vlasov teda aspoň raz počas svojho života majú skúsenosť dvaja z troch mužov a o niečo menší počet žien.
 
Hoci môže pôsobiť mezoterapia ako bolestivé ošetrenie, v skutočnosti nie je. Priemer ihličiek je skutočne miniatúrny, bolesť teda nie je na mieste. V miestach vpichov je možné vnímať slabé pichanie či pocity mierneho pálenia, tým je však možné predísť aplikáciou znecitlivujícého krému pred ošetrením.