Mikrodermabrázia

Ľahké kozmetické ošetrenie pleti

Mikrodermabrázia využíva mechanické médium pre odstránenie odumretých buniek kože z epidermis. Najčastejšie využíva dve časti: exfoliačný materiál, ako sú kryštály či diamantové vločky, a stroj, ktorý pleť v priebehu exfoliácie jemne nadvýha. Ide o neinvazívnu procedúru, ktorá môže byť vykonávaná odborníkom na starostlivosť o pleť bez hospitalizácie. Rovnako tak môže byť vykonávaná aj doma s využitím produktov navrhnutých k mikrodermabrázii.
 

Omladenie bez bolesti

Jedná sa o jednoduchú, bezbolestnú, neinvazívnu možnosť omladenia pleti, ktorá využíva kombinácie jemného abrazívneho zakončenia či kryštálu a vákuového prístroja a oboje sa prikladajú k pleti. Obvykle táto procedúra neobsahuje žiadnu injekčnú aplikáciu anestetík, ktorú vyžaduje klasická dermabrázia. Vákuový tlak a rýchlosť exfoliácie je možné upraviť podľa citlivosti a tolerancie pleti.
 
Pretože sa ľudská pleť regeneruje zhruba raz za každých tridsať dní, aj vylepšenie pleti mikrodermabráziou je len dočasné a pre trvalý efekt je nutné ho pravidelne opakovať v intervaloch dvoch až štyroch týždňov. Toto opakovanie procedúr spoločne s aplikáciou prípravkov s ochranným SPF faktorom a vyhýbanie sa slnku dokážu zaručiť skvelé výsledky.
 
Oproti dermabrázii, ktorá invazívne odstraňuje vrchnú až strednú vrstvu pleti, je mikrodermabrázia nechirurgickou, neinvazívnou alternatívou, ktorá ovplyvňuje iba vrchnú vrstvu pleti. Hoci je mechanizmus oboch procedúr podobný, líšia sa v hĺbke "obrusovania" a dobe, než sa pleť úplne zahojí. U dermabrázie môže rekonvalescencia pleti trvať od niekoľkých týždňov až do niekoľkých mesiacov, zatiaľ čo u mikrodermabrázie sa jedná o rekonvalescenciu trvajúcu jeden až dva dni. Ale aj tak je po mikrodermabrázii pleť citlivejšia na slnečné žiarenie.
 
Mikrodermabrázia sa využíva k redukcii hyperpigmentácie, fotostarnutia, rovnako ako jemných liniek, vrások, akné a jemných jaziev po akné. Odstránenie odumretých kožných buniek navyše umožní kozmetickým a lekárskym topicky aplikovaným prípravkom lepšiu priepustnosť do pleti, rovnako ako podporuje rovnomernejšie opálenie po použití samoopaľovacích prípravkov.
 
Táto procedúra so sebou navyše nesie len veľmi malá riziká a možné komplikácie. Niektorí z pacientov, ktorí ju podstupujú, môžu vnímať pocity suchej pleti, citlivosť na slnko a veľmi zriedka sa objavujú modrinky či škrabance na ošetrenej pleti.