Požltový olej

Hydratačný olej z požlta farbiarskeho

Požlt farbiarsky je stará rastlina pochádzajúca z Indie. Pestuje sa predovšetkým pre svoje semená, z ktorých sa za studena lisuje olej s vysokým obsahom kyseliny linolovej, esenciálne nenasýtenej mastnej kyseliny. Požltový olej sa využíva nielen ako výživná potravina, ale aj ako súčasť kozmetických produktov.

Proti starnutiu pleti

V kozmetických produktoch pôsobí proti starnutiu pleti, podporuje jej pružnosť a zachováva hydratáciu. Zvlhčuje povrch pleti, ktorá vďaka tomu získava rozžiarený, svieži vzhľad. Produkty s jeho obsahom sú preto vhodné nielen na starostlivosť o starnúcu pleť, ale podporujú aj pleť suchú či citlivú so sklonmi k podráždeniu. Navyše koži napomáha zadržať v sebe vodu.

Prevencia suchej pleti

Kyselina linolová, omega-6 mastná kyselina, a vitamíny, ktoré požltový olej obsahuje, pôsobia preventívne proti suchej, hrubej pleti, navyše napomáhajú aj jej prečisteniu od nečistôt a prebytočného kožného mazu. Požltový olej preto môže byť účinným prostriedkom proti ekzémom, zlepšovať stav lupienky a dokonca akné.

Ako potravina má požltový olej ešte dlhšiu históriu používania. V súčasnosti sa nezriedka nachádza v majonéze, šalátových dresingoch, ale aj dezertoch a trvanlivom pečive.