Seric

Hodvábny púder, zložka kozmetických produktov

Extrakt z hodvábu sa pripravuje z kokónov priadky morušovej. Pozostáva predovšetkým z bielkovín fiborínu a sericínu. V prípade textilu sa fibroín stáča do hodvábneho vlákna a sericínu sa vyraďuje. V prípade extraktov určených na starostlivosť o pleť sa využívajú oba typy bielkovín, pretože obaja prináša pleti benefity. V súčasnosti sa však najviac využíva sericínu, odtiaľ plynie aj označenie Seric.

Dokonalý povrch pleti

Extrakt z hodvábu sa v starostlivosti o pleť využíva, pretože na koži utvára aktívny topickú nano-hmotu podporujúcu hydratáciu, ale zároveň absorpciu kožného mazu, navyše s anti-agingovým spevnením pleti. Aktívne bielkoviny a peptidy, ktoré hodvábny extrakt obsahuje, navyšujú aktivitu epidermálnych buniek a rýchlosť, ktorou dermálne fibroblasty produkujú kolagén. Štúdie tiež naznačujú, že Seric podporuje hojenie poškodených kožných buniek aj nebunkových zložiek kože.

Bielkoviny v hodvábe pôsobia navyše silne antioxidačne, chránia pleť pred poškodením UVB lúčmi, a navyše pôsobia inhibične na aktivitu enzýmu tyrozináza, čím napomáhajú redukcii nadmernej pigmentácie, a naopak podporujú rozjasnený vzhľad pleti. Pleť navyše Seric podporuje aj vnútorne - stimuluje jej hĺbkovú regeneráciu, hydratáciu a posilňuje vlastnú odolnosť pred ultrafialovým žiarením.

Podpora syntézy kolagénu

Tieto bielkoviny vykazujú tiež pozitívny účinok na rast a dobu prežitia dermálnych fibroblastov, buniek kože produkujúcich kolagén, a to až o 250%. Pri topickej aplikácii posilňujú hrúbku epidermis a urýchľujú tiež hojenie poranení, rast dermis a syntézu kolagénu. Nejde však len o obsiahnuté bielkoviny, ale aj o aktívne peptidy, vďaka ktorým na koži Seric utvára jemný ochranný film, ktorý podporuje jej elasticitu a pevnosť. Seric zlepšite hydratáciu pleti a podporuje jej detoxikáciu.