Vitamín F

Kyselina linolová

Vitamín F nie je klasický vitamín, ale v skutočnosti tuk, dokonca esenciálny tuk nevyhnutný pre ľudský organizmus, ktorý si ho ale sám nevie utvárať. Vitamín F čiže kyselina linolová je omega-6 mastná kyselina, ktorá hrá spoločne s omega-3 mastnými kyselinami kľúčovú úlohu vo fungovaní mozgu, rastu, zdraví kostí, kože a vlasov a metabolizmu. Čo sa týka starostlivosti o pleť, kyselinu linolovú väčšinou obsahujú produkty určené na výživu, podporu regenerácie a hydratáciu.

Esenciálne mastné kyseliny

Existujú teda dva hlavné typy esenciálnych mastnýnch kyselín: kyselina alfa-linolénová (ALA), omega-3 mastná kyselina, a kyselina linolová, omega-6 mastná kyselina. Označenie kyselina linolová pramení z gréckych slov "linon" vyjadrujúce ľan a "oleic" značiaci olej. Utvára lipidovú zložku telesných bunkových membrán.

Esenciálne mastné kyseliny sú nevyhnutné pre rast aj správne fungovanie telesných buniek. Nutné sú pre syntézu tkanivových lipidov a pre životný cyklus srdcových buniek. Dôležité sú i pre vlasy a pleť, pre ich zdravý vzhľad a silu. Čo sa týka kože, pôsobí proti zápalom, hydratuje a stimuluje regeneráciu a hojenie.

Proti kožným komplikáciám

Pôsobí proti akné, pleť zjemňuje a dodáva jej objem. Uľahčuje tiež penetráciu ďalších aktívnych látok skrze kožný plášť, ako napríklad antioxidantov, do hlbších vrstiev kože. Vhodná je tiež pre starostlivosť o pleť po kozmetických ošetreniach, ako je chemický peeling, pretože redukuje zápal a minimalizuje vznik jaziev. Podporuje tiež regeneráciu poškodenej pleti, popálenín alebo drobných poškodení pleti.

Vitamín F sa vyskytuje predovšetkým v rastlinných olejoch, ako je požltový, vínny, makový, slnečnicový či konopný. Nachádza sa tiež v mandliach, žĺtkoch a kakaovom masle.

S článkom súvisia tieto produkty:

LIPID-BALANCE CLEANSING OIL
Ak vždy po čistení pociťujete nepríjemné pocity pnutia, štípania či svrbenia a vaša pleť je začervenaná
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
35 €
Na sklade - ihneď posielame