Veľkosť balenia: 200 ml

PRESS & GLOW

Exfoliačné PHA tonikum s enzýmovým aktivátorom na každodenné použitie

Ak máte citlivejšiu pleť, ktorá neznáša klasické exfoliačné toniká s obsahom AHA / BHA kyselín, ale napriek tomu chcete podporiť prirodzenú exfoliáciu pleti a účinok vitamínu A (retinolu), tonikum PRESS & GLOW je tým pravým riešením. Navyše, aby Medik8 splnil svoj záväzok týkajúci sa udržateľnosti, poskytuje produkt v plnej verzii a zároveň vo verzii "refill", teda náhradnej náplne, ku ktorej jednoducho použijete pumpičku z klasického balenia.

Celý popis
100% vegan100% vegan
V tehotenstve a pri dojčeníV tehotenstve a pri dojčení
* Produkt neobsahuje aktívne látky, ktoré by mohli byť počas tehotenstva a pri dojčení potenciálne rizikové. Napriek tomu odporúčame používanie produktu konzultovať s Vaším ošetrujúcim lekárom.
Cena: 37 €
Na sklade - ihneď posielame

Dokonalý vzhľad pleti

Predstavte si dokonale zjednotenú pleť, ktorá je hydratovaná a zjemnená. Takú môžete mať aj vy vďaka toniku PRESS & GLOW. Napomáha nielen obnove povrchu pleti, ale zlepšuje tiež schopnosť pleti vstrebávať aktívne látky ako vitamín C či vitamín A z krémov a sér. Vďaka svojmu účinku na pleť navyše pôsobí ako dokonalý podklad pod make-up. Nedráždivým spôsobom redukuje nadmernú pigmentáciu, rozjasňuje a farebne zjednocuje pleť, ktorá je s pravidelným používaním rozžiarená, zjemnená a upokojená.

Jemná exfoliácia

Ak si chcete dopriať zdravú exfoliáciu pleti, kľúčová je rovnováha. Každodenné používanie alfa-hydroxykyselín (AHA) môže viesť k zvýšenej citlivosti pleti a dokonca k jej predčasnému starnutiu v dôsledku podráždenia. PHA kyseliny sú oproti AHA a BHA kyselinám tvorené väčšími molekulami. Vďaka tomu neprenikajú tak hlboko do pleti, ale exfoliácia prebieha na povrchu kože. Práve preto sú vhodné na exfoliáciu aj citlivejšieho typu pleti, ktorá obvykle AHA či BHA kyseliny netoleruje.

Lepší účinok retinolu

Glukonolaktón je najznámejšou PHA kyselinou, ktorá uvoľňuje väzby medzi odumretými bunkami na povrchu kože, pričom zároveň pleť hydratuje. Aj po exfoliácii je tak pokožka vyživená, svieža, bez často nepríjemných pocitov pnutia či svrbenia a viditeľne žiari zdravím. Podľa klinických štúdií pôsobí glukonolaktón v synergii s vitamínom A, a tak zlepšuje jeho vstrebávane sa pri topickej aplikácii, a tým pádom aj jeho účinnosť. [1]

PRESS & GLOW obsahuje navyše extrakt z opuncie, ktorý napomáha povzbudiť aktivitu prirodzených exfoliačných enzýmov, a tým stimuluje vlastný exfoliačný cyklus pokožky. Spoločne s vitamínom A potom znovu prispieva k bunkovému omladeniu pleti a urýchleniu životného cyklu buniek. Enzýmy obnovujú prirodzenú exfoliáciu pleti v jej vrchných vrstvách, vitamín A maximalizuje regeneráciu pleti od spodných vrstiev epidermis. Aloe vera a extrakt z acai pleť upokojujú a redukujú jej podráždenie či zápalové procesy, zatiaľ čo pokožku hydratujú.

4 aktívne látky pre žiarivú a zdravú pleť

5.5% glukonolaktón:
Vysoko účinná, vo vode rozpustná PHA kyselina, ktorá sa v pleti premieňa na kyselinu glukónovú. Tá pleti poskytuje jemnú exfoliáciu a hydratáciu, čo vedie k viditeľnému zjemneniu jej povrchu.

Extrakt z opuncie:
Prírodný aktivátor enzýmov, ktorý urýchľuje deskvamáciu pleti a obnovu kožných buniek. Vďaka tomu dochádza k rozjasneniu pleti a zlepšeniu vzhľadu jemných rýh a vrások.

Aloe Vera:
Ako antioxidant minimalizuje poškodenie pleti voľnými radikálmi, znižuje podráždenie pleti a navyšuje hydratačnú kapacitu pleti.

Extrakt z acai:
Prírodný extrakt upokojuje zápal v pleti, ktorú zároveň chráni pred poškodením voľnými radikálmi.

Stačí kliknúť

  • Otočte vrchnú časť pumpičky proti smeru hodinových ručičiek tak, aby ste počuli kliknutie, ktoré produkt aktivuje. Po čistení pleti ráno a večer kozmetickým tampónom 3 - 4x pevne stlačte fľaštičku PRESS & GLOW. Tampónom prejdite po tvári, pričom sa vyhnite jemnej oblasti očného okolia. Následne vrchnú časť pumpičky otočte v smere hodinových ručičiek. V momente kliknutia dôjde k uzavretiu produktu, ktoré zamedzí jeho vyliatiu. Pred prvým použitím vykonajte test znášanlivosti na malej časti pokožky.
  • Obsah balenia je 200 ml.

Záväzok udržateľnosti

Aby Medik8 opäť splnil svoj záväzok týkajúci sa udržateľnosti, tak tento produkt nájdete aj vo variante refill, teda náhradnej náplne, ku ktorej jednoducho použijete pumpičku z klasického balenia. Pôvodnú pumpičku môžete použiť s náhradnou náplňou päťkrát.

[1] B. Green et al, Polyhydroxy Acids (phase) Provide Conditioning Effects to Skin Without Increasing Sensitivity to UV Light, American Academy of Dermatology Poster Exhibit: New Orleans, LA, February 22-27, 2002.