4 prehrešky, čo vám spôsobujú vrásky okolo očí

4 prehrešky, čo vám spôsobujú vrásky okolo očí

S očnými vráskami je to nekonečný boj. Kvôli nim nielenže vyzeráme staršie, ale dokážu nás potrápiť dokonca aj zhoršením zraku. Navyše v boji proti nim míňame nemalé čiastky za špeciálne prípravky, séra a krémy proti vráskam. Skrátka a jednoducho, kto vrásky okolo očí potrebuje?

Nikto, ideálne je sa ich zbaviť, a hlavne nepodporovať ich ďalší vznik. A u tých existujúcich zabrániť ich ďalšiemu prehlbovaniu. Prečítajte si, aké sú štyri najčastejšie prehrešky, ktorých sa dopúšťate na očnom okolí a vlastne tak "podporujete" svoje vrásky!
 

1. Nenosíte slnečné okuliare

Okrem toho, že slnečné okuliare dokážu byť až diabolsky sexy, pomôžu vám tiež chrániť zrak a dokonca pôsobia aj proti vráskam. Ak nenosíte slnečné okuliare vo výrazne svetlom prostredí, či už napríklad na letnom alebo na zimnom slniečku, nielenže si koledujete o zápal spojiviek, ale aj zmnoženie vrások v okolí očí. Ich častým pôvodcom je totiž "žmúrenie". Obzvlášť, keď tento pohyb malých svalov okolo očí neustále opakujete. Ale kto by ho neopakoval bez slnečných okuliarov na priamom slnku, že? Takže šup do optiky pre nejaké pekné slnečné okuliare. Ich sezóna je tu!
 
Okrem toho, ak sú slnečné okuliare vybavené SPF ochranným faktorom, fungujú aj ako ľahká bariéra proti škodlivým UVA a UVB lúčom. Avšak, nemyslite si, že keď používate slnečné okuliare, nemusíte už používať ochranný krém s SPF faktorom. Ten odporúčame nanášať každý deň, či je zima alebo mráz! Skúste napríklad Physical Sunscreen od britskej značky Medik8. Neobsahuje ani parabény, ani parfumové zložky, takže je vhodný aj na citlivú pleť.
 

2. Pretierate si často oči

Čo robíte, keď ste unavení? Dosť možno si pošúchate oči. Ostatne, presne podľa toho, a samozrejme podľa plaču, spoznáte ospalosť aj u malých bábätiek. Je to skrátka inštinktívna záležitosť. Možno sa vám to zdá príjemné a máte pocit, že to unavené očné viečka pozdvihne, lenže ... Toto je presne jeden zo zlozvykov, kvôli ktorému budete jedného dňa vyzerať oveľa staršie, než ste.
 
Pravidlá sú rovnaké ako u žmúrenia. Koža v oblasti okolo očí je veľmi jemná, a pokiaľ s ňou pohybujete "tam a späť", spôsobujete jej zvrašťovanie a naťahovanie. Čiže vrásky. Najmä, ak si zvyknete pošúchať oči niekoľkokrát za deň. Výhodu v tomto smere majú dámy, ktoré si oči maľujú. Predsa len, je možné predpokladať, že sa  snažia do očí aspoň počas dňa nijako nezasahovať.
 
Obdobné je to aj s odličovaním make-upu. Pohyby je potrebné vykonávať jemne, na pleť netlačiť a používať dostatok odličovacieho prípravku. Keď nanášate očný krém, snažte sa ho do pokožky neaplikovať silou, ale skôr ľahkou masážou.
 Pretierať si oči 
 

3. Spíte na bruchu

Keď spíte na bruchu, vaša tvár sa po niekoľko hodín "krčí" do vankúša. Tým, že toto stláčanie opakuje každú noc, nemá väzivo v pokožke dostatok času zregenerovať späť do pôvodnej polohy, a vy si tvoríte vrásky. Všimli ste si už niekedy, že ráno máte otlačený vankúš na tvári? To je iba začiatok!
 
Čo urobiť proti? Ponúka sa jednoduchá odpoveď- skúste zaspávať na chrbte. Ako to dosiahnuť? Osvedčilo sa, keď si podložíte kolená väčším vankúšom. Ten vám aspoň čiastočne pomôže zostať ležať v rovnakej pozícii. Pokiaľ je pre vás predstava spania na chrbte nepredstaviteľná, niektoré zahraničné e-shopy ponúkajú špeciálny vankúš, vďaka ktorému môžete spať na bruchu a zároveň si nekrčiť tvár.
 Spanie na bruchu 
 

4. Nepoužívate ochranný SPF faktor

Každodenné a pravidelné používanie prípravkov s ochranou proti slnečnému žiareniu je jednoducho základ. Slnko spôsobuje starnutie pleti, a starnutie pleti rovná sa vrásky. A pretože je koža okolo očí jemná a tenká, slnečné žiarenie ju samozrejme poškodzuje ešte rýchlejšie ako ostatné časti tela. Ideálne je preto používať krém proti vráskam s obsiahnutou SPF ochranou.

S článkom súvisia tieto produkty:

ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením?
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
68 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Rozdiel medzi denným a nočným krémom je zásadný!
Omladenie pleti1.6.2015

Rozdiel medzi denným a nočným krémom je zásadný!

Používate na pleť len jeden krém, bez ohľadu na deň či noc a máte pocit, že pre svoju pleť aspoň niečo robíte? V tom prípade spozornite!

Symptómy ružovky nie sú len červené tváre. My našťastie vieme, ako sa ich zbaviť!
Omladenie pleti20.5.2015

Symptómy ružovky nie sú len červené tváre. My našťastie vieme, ako sa ich zbaviť!

Ak ste si mysleli, že ružovka, či rosacea, znamená, že vám po pobyte v zime sčervenajú líca, ste vedľa ako tá povestná jedľa. Ružovka má mnoho prejavov, ktoré sú často oveľa nepríjemnejšie, než len začervenaná tvár.

Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!
Omladenie pleti13.5.2015

Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!

Husté obočie je v súčasnosti jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdým majiteľkám takpovediac “od prírody”, tak ste sa už možno zaujímali o možnosť ako ho vylepšiť. Ricínový olej je jednou z nich.

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí.  Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!
Omladenie pleti29.4.2015

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!

Chceli by ste vyskúšať ten zázračný a ospevovaný peeling, ale máte veľmi citlivú pleť , takže sa mu radšej vyhýbate? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu práve pre vás!

Použitím Vitamínu A , síce hrozí  najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár
Omladenie pleti23.4.2015

Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.