Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!

Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!

Husté obočie je v súčasnosti jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdým majiteľkám takpovediac “od prírody”, tak ste sa už možno zaujímali o možnosť ako ho vylepšiť. Ricínový olej je jednou z nich.

Ricínový olej sa vyrába zo semien ricínovníka, tzv. ricínu obyčajného. Nie je to, ale žiadna novinka. V starom Egypte ho využívali ako svietidlo v olejových lampách. Dokonca ho občas využili aj na ďalší trend dneška čo je detox. Egypťania si raz za čas dali panáčka tohto oleja, aby očistili svoje telo (aby tiež nie, jeho laxatívne účinky sú prekázateľné!).
 
O pár storočí neskoršie sa ricínový olej začal používať k premazávaniu strojov a lietadiel. Zároveň je zložkou rôznych farieb, farbiv a lakov. A okrem toho má pri zácpe už zmiňované laxatívne účinky. V medicíne ho používajú doktori, ak chcú vyvolať pôrodné sťahy, prípadne po pôrode podporiť produkciu materského mlieka.
 
Čo ale zaujíma nás je jeho využitie v kozmetike! Veľa značiek dekoratívnej kozmetiky ho využíva vo svojich produktoch, pretože zvlhčuje pleť. A práve prostredníctvom týchto produktov prichádza ricínový olej do kontaktu s pokožkou najčastejšie. 
 

Nehodí sa pre každého

Čistý ricínový olej, ale na pokožke “nesadne” každému a môže mu ľahko vyvolať problémy. Dôvody sú hneď dva:
 
Podľa akademického žurnálu The International Journal of Toxicology síce ide čistý ricínový olej vnímať ako celkom bezpečný produkt, ničmenej testy vykonávané na zvieratách už tieto tvrdenia nedokladajú. Naopak, dokladajú, že po jeho aplikácií môže nastať vážne poškodenie kože. Samozrejme záleží na stupni podráždenia – ku ktorému môže a nemusí dôjsť.  Ak podráždenie nastane (čo sa ľahko môže stať), očakávajte v lepšom prípade ľahšie svrbenie a začervenanie pleti. V prípade výrazného podráždenia vám, ale čistý ricínový olej môže spôsobiť nepríjemnú a veľmi svrbivú vyrážku alebo silnú žihľavku. 
Prvým dôvodom je teda samotná schopnosť čistého ricínového oleja pôsobiť negatívne na pleť.
husté obočie
Ďalším dôvodom komplikácií u čistého ricínového oleja je, že dokáže urýchliť vstrebávanie ostatných látok do pokožky. Ak používáte produkt s obsahom ricínového oleja, vaša pleť bude absorbovať ostatné látky v produkte výrazne rýchlejšie, než je obvyklé. Potom sa môže ľahko stať, že keď aplikujete produkt, ktorý  obsahuje vedľa ricínového oleja ešte ďalšie zložky, dôjde k nežiadúcej reakcii pleti. Ak máte citlivú alebo alergickú pleť na akúkoľvek z látok uvedených v zložení, tak produkt radšej nepoužívajte. Zrýchlená absorpcia spôsobená obsiahnutým ricínovým olejom by pre vás mohla byť potenciálne dráždivá. 
 

Najviac ricínového oleja je obsiahnutého v rúžoch. 

 

Ricínový olej pre krásne obočie?

Husté obočie Ricínový olej sa v kozmetike často využíva pre svoju preukázateľnú schopnosť podporiť rast obočia, rias a dokonca vlasov. Ricínový olej podporuje rast v podstate každého ochlpenia na tele, preto sa príliš neodporúča ho používať na plochách tváre, aby nedošlo k nežiaducemu zvýrazneniu "ochlpenia" na pleti. Jeho účinnosť je v tomto ohľade doložená skúsenosťami mnohých jeho užívateliek. Je ale naozaj tak bezpečný, že ho môžete pokojne zaradiť do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť? Radšej nie.
Najmä jeho aplikácia do okolia očí, čomu sa v prípade rias a obočia nevyhneme, je značne problematická. Nielen, že môže spôsobiť výrazné podráždenie pleti, čo v oblasti očí nie je nič príjemné, ale môže mať na svedomí aj ďaleko závažnejšie problémy - pôsobí negatívne na bunky rohovky, a tie pod jeho vplyvom môžu mať tendenciu mierne odumierať.
 
Ak chcete mať krásne obočie a riasy radšej siahnite po bezpečnejšej variante a vyskúšajte napríklad prípravok Renokin Lash Lash, ktorý váš “porast” zhustí bez rizika!

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí.  Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!
Omladenie pleti29.4.2015

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!

Chceli by ste vyskúšať ten zázračný a ospevovaný peeling, ale máte veľmi citlivú pleť , takže sa mu radšej vyhýbate? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu práve pre vás!

Použitím Vitamínu A , síce hrozí  najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár
Omladenie pleti23.4.2015

Použitím Vitamínu A , síce hrozí najskôr začervenaná pleť, ale celkovým výsledkom bude krásna a rozjasnená tvár

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Určite ste o ňom počuli v súvislosti s karotenoidami, mrkvičkou a dobrým zrakom, že? Lenže vitamín A alebo retinol, ako sa nazýva jeho známejšia forma, je aj perfektným spojencom v boji za krásnu pleť.

Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?
Omladenie pleti14.4.2015

Nie je chemický peeling ako chemický peeling. Viete čo vlastne obsahujú?

Možno ste to ani netušili, ale výhody chemických peelingov využíva lekárská kozmetická starostlivosť už viacej ako storočie! Lenže ako sa v tom množstve chemických peelingov máte zorientovať?

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!
Omladenie pleti31.3.2015

Trápia vás kruhy pod očami? Už viacej nemusia. Vieme, čo pomáha!

Poriadne sme si prešli ponuku nášho e-shopu a vybrali sme pre vás tri zaručene funkčné prípravky, ktorých pravidelným používaním zamedzíte vzniku nevzhľadných kruhov pod očami a nie len tomu.

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!
Omladenie pleti25.3.2015

8 tipov, aby vaše oči vyzerali mladšie: Navyknite si na rutiny!

Je známe, že oči sú oknom do duše. Nech to je ako chce, určite sú oči jedným z najvýraznejších prvkov na tvári. Takže ak túžite po omladení, bude najlepšie začať práve u nich. A ako každá starostlivosť, aj starostlivosť o oči vyžaduje pravidelnosť.