Chcete husté a výrazné obočie? Vieme, ako na to!

Chcete husté a výrazné obočie? Vieme, ako na to!

Posledné obdobie by sa dalo nazvať dobou výrazného a hustého obočia. Lenže ako ho docieliť, keď vám príroda v tomto smere práve dvakrát nepriala? Tak práve to sme pre vás zisťovali.

Na výber máte hneď z niekoľkých možností. Pozerali sme sa ako po prírodných možnostiach, tak aj po najnovších výdobytkoch vedy. Po čom teda siahnuť?

Vitamíny

Vitamíny, ako je známe, dokážu pomôcť so všeličím, vrátane nevýrazného obočia. Najmä vitamíny A, C a E v tomto ohľade pomôžu najviac. Čo teda zaradiť do stravy?
Pre vitamín A si dajte čas od času pečeň, červenú papriku, mrkvu a hlávkový šalát. Vitamín C doplníte konzumáciou paprík, petržlenu, brokolice, kivi, citrusov a jahôd. A pre vitamín D sú ideálne rôzne druhy orieškov, bazalka, sušené marhule a zelené olivy.

Kokosový olej

Kokosový olej je známy tým, že podporuje rast vlasov a celkovo ochlpenia. Takže hurá, aj obočie! Pomôže urýchliť rast obočia, jednotlivé brvy budú navyše silnejšie a hrubšie, takže sa vám budú lepšie tvarovať. 
Ako na to? Kokosový olej aplikujte priamo na obočie a pre ten najlepší výsledok ho nechajte pôsobiť cez noc.
obocie

Cibuľa

Verte tomu, alebo nie, cibuľa je naozaj turbobooster pre rast obočia. Ideálne vo forme šťavy, ktorá sa aplikuje priamo na obočie, a tým stimuluje jeho nový rast. Cibuľa má v sebe veľa síry a zvyšuje cirkuláciu krvi v mieste aplikácie, čím dochádza k výraznejšiemu rastu obočia.

Prírodné oleje

Pre rast vlasov sú  prírodné oleje super. Napríklad taký ricínový olej. Aplikujte ho priamo na obočie, nechajte cez noc pôsobiť a ráno zmyte. A vedzte, že zmeny budú viditeľné už počas troch, štyroch týždňov. Vedľa ricínového oleja (nevyhovuje totiž každému, pre niekoho môže byť dráždivý, prečítajte si článok o nebezpečenstvách ricínového oleja) môžete vyskúšať ešte esenciálne oleje z ruže, levandule či citrusov, prípadne vaječný žĺtok.

Aloe Vera

Šťava z aloe vera nielen, že podporí rast obočia, ale navyše je po jej aplikácii krásne lesklé. Aloe vera sa stará o vlasové folikuly, v ktorých aloe veraposilňuje rast jednotlivých bŕv. Okrem toho obnovuje a opravuje obočie poškodené nadmerným vytrhávaním či voskovaním. Použiť môžete ako koncentrát z aloe vera, tak šťavu priamo z rastliny. Efekt je zrovnateľný.
 

A okrem toho môžete skúsiť tiež:

Exfoliácia

Exfoliácia pleti je základ, ktorý napomôže obočiu k rýchlejšiemu rastu. Vďaka kruhovým pohybom dochádza k odstráneniu mŕtvych buniek a zlepšeniu cirkulácie krvi. Len pozor, "nedrhnite" pleť v oblasti obočia príliš drsne. Ako exfoliačný nástroj vám môžeme odporučiť kefku na zuby.

Sérum

Séra na obočie majú u veľa ľudí skvelé výsledky. Stimulujú rast vlasového folikulu, čo spôsobí, že obočie vyzerá zdravo a husto. Sérum Renokin obsahuje biometitcké peptidy a nanokapsule, teda vysoko technologické záležitosti, čo vám pomôžu ku krásnému obočiu. Vďaka peptidom budú vaše brvy menej lámavé, a ešte naopak silnejšie.

Masáž

Masážou obočia a oblasti okolo neho zlepšíte cirkuláciu krvi, čo, ako už viete z predchádzajúcich bodov, napomáha jeho rastu. Využite taktiež sily olivového oleja a skúste si ním denne 5 minút masírovať obočie. Výsledky sa dostavia hneď!

S článkom súvisia tieto produkty:

Pelo Baum Lash Lash
Získajte husté a dlhé riasy už za štyri týždne! Postará sa o to sérum nabité komplexom peptidov, vitamínov
49 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
4 prehrešky, čo vám spôsobujú vrásky okolo očí
Omladenie pleti8.6.2015

4 prehrešky, čo vám spôsobujú vrásky okolo očí

S očnými vráskami je to nekonečný boj. Kvôli nim nielenže vyzeráme staršie, ale dokážu nás potrápiť dokonca aj zhoršením zraku. Navyše v boji proti nim míňame nemalé čiastky za špeciálne prípravky, séra a krémy proti vráskam. Skrátka a jednoducho, kto vrásky okolo očí potrebuje?

Rozdiel medzi denným a nočným krémom je zásadný!
Omladenie pleti1.6.2015

Rozdiel medzi denným a nočným krémom je zásadný!

Používate na pleť len jeden krém, bez ohľadu na deň či noc a máte pocit, že pre svoju pleť aspoň niečo robíte? V tom prípade spozornite!

Symptómy ružovky nie sú len červené tváre. My našťastie vieme, ako sa ich zbaviť!
Omladenie pleti20.5.2015

Symptómy ružovky nie sú len červené tváre. My našťastie vieme, ako sa ich zbaviť!

Ak ste si mysleli, že ružovka, či rosacea, znamená, že vám po pobyte v zime sčervenajú líca, ste vedľa ako tá povestná jedľa. Ružovka má mnoho prejavov, ktoré sú často oveľa nepríjemnejšie, než len začervenaná tvár.

Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!
Omladenie pleti13.5.2015

Ricínový olej pre krásne obočie? Super voľba, ktorá má ale svoje riziká!

Husté obočie je v súčasnosti jeden z najväčších trendov. Pokiaľ nepatríte k jeho hrdým majiteľkám takpovediac “od prírody”, tak ste sa už možno zaujímali o možnosť ako ho vylepšiť. Ricínový olej je jednou z nich.

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí.  Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!
Omladenie pleti29.4.2015

Veľmi citlivá koža sa na peeling nehodí. Enzymatický peeling je, ale vhodný aj pre ňu!

Chceli by ste vyskúšať ten zázračný a ospevovaný peeling, ale máte veľmi citlivú pleť , takže sa mu radšej vyhýbate? Už nemusíte. Enzymatický peeling je tu práve pre vás!