Derma roller pre plné pery: podporte v perách tvorbu kolagénu

Derma roller pre plné pery: podporte v perách tvorbu kolagénu

Ako mať plné pery? Možností je veľa. Získať ich môžete vďaka šikovným rukám, kontúrovacej ceruzke a rúži v rovnakom odtieni, injekčne aplikovaným výplniam alebo s pomocou derma rollera.

Derma valčeky rad žien využíva pre omladenie pleti a pre zlepšenie absorpcie aktívnych látok z kozmetických produktov do hlbších vrstiev pleti, kde môžu lepšie pôsobiť proti jej starnutiu.

Derma roller proti starnutiu pleti

Mikroihličkovanie je procedúra, ktorej sa zúčastňujú stovky drobných ihličiek. Jemným, rovnomerným tlakom na valček ihličky prenikajú do pleti. Ich prienik pleťou spôsobuje mikrotraumy, ktoré spúšťajú vlastné hojivé a omladzujúce mechanizmy. Typické je pre nich navýšenie produkcie kolagénu a elastínu, vďaka ktorým sa pleť stane pevnejšia, pružnejšia a mladistvo vypnutú. Mikroihličkovanie sa preto využíva pre spevnenie starnúcej pleti aj redukciu jaziev po akné.

Akokoľvek to môže znieť brutálne, mikroihličkovanie skutočne môže zlepšiť stav pleti. A ako môže byť prospešné perám? Tým sa nedávno zaoberala známa americká youtuberka a beautybloggerka Michelle Phan.

Môže dodať objem perám

Derma valček je mimo iné i pomerne lacný spôsob, ako dodať perám na atraktivite. Pri cene výplní minimálne 300 eur je cena za necelých 57 eur dobrá investícia. Používať môžete derma valček každý deň minimálne po dobu troch mesiacov.

V perách sa síce produkuje menej kolagénu než v pleti, aj tak ale jeho nárast navýši objem pier. Plus môže tiež napomôcť vyriešiť asymetriu pier. Mikroihličkovanie je skvelé i ako prevencia vzniku vrások nad hornou perou, tzv. "fajčiarskych vrások", ktoré môžu vznikať nielen fajčením, ale napríklad aj častým pitím nápojov slamkou.

Na dĺžke záleží

Dôležitá je dĺžka a veľkosť ihličiek na derma valčeku. Valček ich na sebe môže mať 180, ale aj tisíc. Derma valček Skinrölla ich má 192 a sú vyrobené z titánu. Dĺžka ihličiek sa u rôznych typov derma valčekov môže líšiť od 0,2 až 3 mm. V prípade ošetrovania pier za účelom podporoy produkcie kolagénu by sa dĺžka mala pohybovať medzi 0,2 až 0,75 mm, podobne ako v prípade ošetrovania pleti na tvári. Ak by ste však pracovali s pevnejšou, hrubší pleťou, napríklad na bruchu či stehnách, za účelom redukcie strií, môžete siahnuť aj po valčeku s dlhšími ihličkami.

Používanie valčeka nezaberie príliš času. Každú ošetrovanú lokalitu je vhodné prejsť asi desaťkrát, a to skutočne nezaberie viac ako pár minút. Výsledky nie sú samozrejme vidieť okamžite po použití valčeka, je potrebné si počkať. V prípade pier dochádza k navýšeniu objemu asi po mesiaci pravidelného "rollovania".

Ako presne derma roller na pery používať?

Vhodné je, aby plocha, ktorú prechádzate, bola čo najrovnejšia a najpevnejšia, pery preto roztiahnite do čo najširšieho úsmevu a pery skúste napnúť cez zuby. Ošetrovanú lokalitu neprechádzajte len v jednom alebo dvoch smeroch, napríklad sprava doľava a zľava doprava, valčekom by ste mali prechádzať každé miesto všetkými smermi, teda aj zhora, zdola a diagonálne, a takto každé miesto "prejsť" desaťkrát.

Ak vám vadí bolesť, môžete si zaobstarať znecitlivujúce masť. Pery patria k citlivejším lokalitám, po aplikácii podobného krému ju ale vnímať nebudete. Krém na pery naneste zhruba dvadsať minút pred plánovaným použitím derma valčeka. Po ošetrení nezabudnite na pery aplikovať produkt, ktorý pery hĺbkovo hydratuje, ako je pomáda na pery SAL29 Perfect Lips. Tá okrem toho, že hydratuje, navyšuje tvorbu kolagénu v tkanive pier.

Dodržiavajte zásady

Nezabúdajte na to, že derma valček je rýdzo osobná vec a používať by ste ho mali iba vy sami. Pretože pri ošetrením valčekom vznikajú na pleti drobné ranky, treba ho dôsledne čistiť po každom použití a s nikým ho nezdieľať. Z rovnakého dôvodu je potrebné "rollovať" iba dôkladne vyčistenú pleť bez make-upu. Vhodné je pleť ošetrovať večer pred spaním, pretože sa môžu objaviť ľahké opuchy a začervenanie. Počas noci sa podráždená pleť či pery budú mať čas upokojiť.

Dajte si tiež pozor, aby ste to neprehnali, pretože príliš veľký tlak by mohol mať za následok poškodenie pleti a pier a ich krvácanie, a priniesť všetko, len nie žiaduci výsledok. Derma roller by ste nemali používať ani v prípade akné či po nadmernom opaľovaní. Pokiaľ si zaobstaráte valček s ihličkami presahujúcej dĺžku 0,5 mm, potom ho nepoužívajte častejšie ako raz týždenne.

S článkom súvisia tieto produkty:

SAL 29 Perfect lips
Pre krajšie a zmyselnejšie pery. Dermokozmetická modelácia pier. Do nedávnej doby ste mohli zlepšiť vzhľad
V tehotenstve a pri dojčení
17 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
15 tipov na omladenie pleti
Omladenie pleti20.2.2018

15 tipov na omladenie pleti

Kto by nechcel vyzerať mladšie, než v skutočnosti je? Predstavujeme vám 15 overených tipov, s ktorými bude omladenie hračka!

Suchá pleť zaplesá po panthenole. Prospešný je tiež pleti normálnej či vlasom
Omladenie pleti15.2.2018

Suchá pleť zaplesá po panthenole. Prospešný je tiež pleti normálnej či vlasom

Panthenol podporuje hydratáciu, hojenie a revitalizáciu pleti, krásu a lesk prepožičiava tiež vlasom. Ako to dokáže?

Ako sa starať o pleť v zime: Hlavné je hydratovať a chrániť pred slniečkom
Omladenie pleti12.2.2018

Ako sa starať o pleť v zime: Hlavné je hydratovať a chrániť pred slniečkom

Pretože ak máte pocit, že v zime slniečko nehrozí, ste na omyle. Najmä ak vyrazíte kamkoľvek na hory do vyšších nadmorských výšok, slnko páli násobne viac. Hydratácia je zase dôležitá kvôli chladnému počasiu a vetru, ktoré pleť vysušujú.

Tieto tipy pre skvelú a mladistvú pleť musíte poznať (a vsadíme sa, že zatiaľ nepoznáte!)
Omladenie pleti27.7.2017

Tieto tipy pre skvelú a mladistvú pleť musíte poznať (a vsadíme sa, že zatiaľ nepoznáte!)

Asi už dodržiavate určité dobre známe pravidlá starostlivosti o pleť. Zoznámte sa ale s našimi tipy, ktoré vám a vašej pleti pomôžu ešte viac zažiariť!

Prečítajte si: 5 zásad starostlivosti o starnúcu pleť
Omladenie pleti1.7.2017

Prečítajte si: 5 zásad starostlivosti o starnúcu pleť

Hoci je vám už cez štyridsať, stále môžete (aspoň, čo sa vzhľadu týče) zvrátiť čas a zlepšiť vizáž starnúcej pleti. Rovnako ako vyzmizíkovať znaky poškodenia pleti.