Je vám tridsať? Prečítajte si, ako má vyzerať vaša starostlivosť o pleť

Je vám tridsať? Prečítajte si, ako má vyzerať vaša starostlivosť o pleť

V tridsiatich rokoch je ideálny čas na to nastúpiť do prvej línie, čo sa týka starostlivosti o pleť. Práve v tomto veku sa totiž na pleti začínajú tvoriť prvé vrásky. Čo teda pleť v tomto veku potrebuje?

Rozjasniť

Nezdá sa to len vám, ale je to fakt: Čím je pleť staršia, tým je matnejšia. Najviac viditeľné to začína byť práve po tridsiatke, kedy sa činnosť buniek v organizme, a to aj buniek kože, spomaľuje. Odumreté bunky preto na pleti zostávajú dlhšie a okrádajú ju o jas.
 
Aby ste sa ich zbavili, doprajte si aspoň raz či dvakrát týždenne peeling. Ideálne sú peelingy na báze kyseliny glykolovej, ktorá patrí medzi najúčinnejšie exfolianty, pretože na rozdiel od ostatných kyselín prechádza hlbšie do kože. Nezabudnite, ale pleť po peelingu hydratovať! Ideálne je spojiť hydratáciu rovno s peelingom.
 
Skúste to napríklad s čistiacim mliekom Cream Cleanse, ktoré obsahuje kyselinu L-mandľovou a pomarančový olej. Krásne vonia a vaša pleť bude po jej aplikácii hebučká!
 
CREAM CLEANSE CREAM CLEANSE Čistenie suchej či citlivej pleti býva často komplikované, pleť pôsobí napnuto alebo je podráždená. CREAM CLEANSE odstráni každodenné nečistoty i make-up šetrne, pleť upokojí. Hydratáciu pleti zaistí kakaové maslo, pomarančový olej a glycerín. Vďaka novému zloženiu s CREAM CLEANSE teraz ľahko odlíčite i očné okolie. 27 €
 

Rozjasniť po druhé

Aj keď tu a tam vynecháte peeling, môžete situáciu rýchlo vylepšiť a pleť prežiariť pleťovým olejom. Kvapôčku alebo dve si kvapnite na končeky prstov a jemne ráno vmasírujte olejček  do čistej pleti.
 
Začnite na lícach. Tie sú miestom, ktoré na tvári potrebuje prežiariť najviac. Inovatívne zloženie súčasných pleťových olejov je skvelé v tom, že pleť nezanechávajú mastnú, ale naopak pekne šťavnatú. Do pleti sa dobre vsiaknu, pretože syntetické aj prírodné oleje majú podobné zloženie ako vlastná ochranná lipidová vrstva pleti.
 
Vyskúšajte hydratačný pleťový olej s vitamínom C Glow Oil, ktorý obsahuje 12 esenciálnych olejov a pleť nielen hydratuje a rozžiari, ale tiež ju zjemní a navyše redukuje aj vrásky a jemné linky.
 
 

Preventívne proti stareckým škvrnám

Ešte než sa starecké škvrny na pleti vôbec objavia, je dobré proti nim zakročiť. Pretože ak sa raz objavia, je horšie s nimi bojovať. Formujú sa v pleti a len čakajú na svoju príležitosť, aby vyliezli na povrch!
 
Preto je dôležité sa za prvé chrániť pred ultrafialovým žiarením a používať denne vždy, ako vyjdete z domu, prípravok s SPF faktorom. Po druhé svoju pleť výživovať  rozjasňujúcim sérom, napríklad s obsahom sójového oleja ako Dermaheal Super Brightening Sérum. A pozor, po tridsiatke býva poškodenie ultrafialovým žiarením často viditeľné voľným okom! Takže sa na starostlivosť vrhnite čo najskôr.
 
 

Chce to tiež starostlivosť o očné okolie 

Slnečné okuliare môžete nosiť každý deň po celý svoj život, ale vzniku jemných liniek a vrások tým rovnako nezabránite. Pleť v očnom okolí je totiž veľmi jemná a citlivá. Najlepším spôsobom, ako vrásky okolo očí vyhladiť, je používanie správnej očnej starostlivosti.
 
Napríklad nočné sérum s retinolom, by ste mali užívať každú noc! Okrem vyhladenia očných vrások funguje retinol aj tak, že posilňuje a spevňuje pleť a redukuje tmavé kruhy pod očami. Avšak pozor na koncentráciu. Pre citlivé očné okolie používajte Retinol Eye TR, ktorý je určený presne pre túto oblasť.
 
INTELLIGENT RETINOL EYE TR INTELLIGENT RETINOL EYE TR Účinok Retinolu na redukciu vrások bol dokázaný mnohými štúdiami. Pokožka na našej tvári je však rôzne tenká a preto aj sérum na starostlivosť o očné okolie vyžaduje špeciálnu koncentráciu. INTELLIGENT RETINOL EYE TR s obsahom 0,1% Retinolu zlepšuje vzhľad už vzniknutých jemných rýh a vrások v očnom okolí. Dochádza tiež k celkovému zlepšeniu pokožky, k jej rozjasneniu a k dosiahnutiu mladšieho vzhľadu. 27 €
 
Retinolom, ale nešetrite a vo vyššej koncentrácii ho aplikujte na celú tvár a pokojne aj na dekolt. Predsa nechcete mať vrásky ani tam! Skúste nočné sérum Retinol 3 TR.
 
RETINOL 3TR RETINOL 3TR Vitamínové sérum obsahujúce Retinol a Tokoferol je ideálnym prípravkom na nočnú starostlivosť. Pokožku počas noci dokonale vyživí, rozjasní a zredukuje jemné vrásky. Tento prípravok vyhral Silver Aesthetic Award (strieborné miesto) za najlepšie predávaný maloobchodný produkt vo Veľkej Británii. 40 €
Staršie články:
Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike
Omladenie pleti24.7.2016

Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike

Aj dekoratívna kozmetika totiž môže byť efektívnym spôsobom, ako zamaskovať známky starnutia vrátane vrások a stareckých škvŕn. Rovnako tak môže spomaliť stratu vlhkosti pleti a mnoho z prípravkov dokonca obsahuje SPF faktor. A navyše vás skrášli, čo viac si priať?

Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!
Omladenie pleti18.7.2016

Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!

Hlavne vitamín C a vitamín E sú v lete najdôležitejšie pre zdravú pleť, podporujú totiž jej prirodzenú ochranu pred škodlivým vplyvom ultrafialového žiarenia.

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling
Omladenie pleti29.6.2016

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling

Chemický peeling, ktorý sa radí medzi ošetrenie zvaná resurface, vás zbaví vrások aj ďalších problémov s pleťou. Než sa na neho však vypravíte, zoznámte sa s tým, čo vás čaká!

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia
Omladenie pleti28.6.2016

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia

V období letných horúčav, dostáva pleť naozaj zabrať. Mali by ste sa jej preto aj teraz obzvlášť venovať. Na čo by ste sa teda mali zamerať?

Používate retinol? A robíte tieto 4 chyby?
Omladenie pleti15.6.2016

Používate retinol? A robíte tieto 4 chyby?

V anti-aging produktoch je retinol často účinnou zložkou číslo jedna. Pôsobí proti jemným linkám a vráskam, podporuje produkciu kolagénu, funguje proti hyperpigmentácií, drobným jazvičkám a dokonca aj proti akné. Je skrátka takmer magický!