Seriál o kyseline hyalurónovej: Vedeli ste, že jej máte práve teraz v tele 15 gramov?

Seriál o kyseline hyalurónovej:  Vedeli ste, že jej máte práve teraz v tele 15 gramov?

Názov kyselina hyalurónová v posledných rokoch zaznamenal v spojení s bojom proti vráskam snad každý. Ovedčená je aj jej účinnosť. My si ju tentokrát predstavíme z trochu iného pohľadu. Začíname o nej totiž celý článkový seriál!

Nebudeme vás zaťažovať zbytočnou biológiou a chémiou, pre začiatok si vystačíme s informáciou, že kyselina hyalurónová sa radí medzi polysacharidy, konkrétne medzi tie typy polysacharidov, ktoré patria k hlavným zložkám bunkových stien a medzibunkovej hmoty. V tele sa najčastejšie vyskytujú ako anion tejto kyseliny, hyaluronan.

Čo je na kyseline hyaluronovej najdôležitejšie? Zo všetkých známých látok má najlepšiu schopnosť viazať na seba vodu.

Kyselina hyalurónová udrží vo vnútri buniek enormné množtvo vody. Dokonca viacej ako tisícnásobok svojej vlastnej váhy!

Ak by sme sa bavili len o vplyve na pokožku a vrásky, dochádza vďaka jej hydratačným vlastnostiam ku zjemneniu a vyhladeniu vrások. Pretože zlepšuje krvnú cirkuláciu, bunky sa vďaka nej zbavia nepotrebných zvyškov. Kyselina hyalurónová má však na naše telo omnoho väčší vplyv – podporuje tvrobu kolagénu, pomáha udržať tvar tkanív a ich funkčnosť, chráni organizmus proti zhubným účínkom voľných radikálov, udržuje v poriadku naše kĺby a oči.

A ako je to s jej výskytom v našom tele?

Kyselina hyaluronová je našemu telu vlastná. Nájdeme ju v pokožke, svaloch, chrupavkách, šlachách a dokonca v očnom sklovci. Práve vďaka nej má sklovec svoju typickú gelovú konzistenciu. V priemernom ľudskom tele by sme jej ‘návažili’ asi 15 gramov. Tretina z tohto množstva sa každodenne premení a syntetizuje. Hladina kyseliny v tele teda neustále kolísa.

1000 miligramov čistej kyseliny hyalurónovej môže viazať cez päť a pol litra vody!

S pribúdajúcim vekom však  klesá jej koncentrácia v tele. V dôsledku toho je naša pokožka menej elastická, objavujú sa na nej vrásky, klesá jej hydratácia a celkovo sa prejavuje  stárnutie. A to už vôbec nezmieňujeme bolesti kĺbov. Kyselina hyalurónová je totiž jednou z hlavných zložiek kĺbového mazu, ktorý je zodpovedný za hladký pohyb kĺbov- bez neho by naše kolena vŕzgali ako ježibabe z rozprávky.

Kyselinu hyaluronovú je teda nutné telu s pribúdajúcim vekom dodávať, ak už injekčne pre zdravie kĺbov alebo topicky pre mlado vyzerajúcu pleť bez vrások. Vyberte  si preto v našom e-shope tie najlepšie produkty.

S článkom súvisia tieto produkty:

Croma maska ​​s kyselinou hyalurónovou (8 ks)
8 kusov masky určenej na hydratáciu pokožky a zmiernenie prejavov starnutia pleti. Jedinečný kokteil
V tehotenstve a pri dojčení
45 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Celebrity sú bez vrások vďaka výplniam Princess
Omladenie pleti30.5.2014

Celebrity sú bez vrások vďaka výplniam Princess

Herečka Vilhemová, modelka Faltýnová aj speváčka Pártlová prezradili tajomstvo ich mlado vyzerajúcej pleti bez vrások. Obľúbili si zázrak značky Princess. Ide o výplňový materiál čistej kyseliny hyalurónovej – extrémne účinnej látky proti vráskam.

Video recenzia na Retinol Eye TR a Dermaheal Super Brightening Mask
Omladenie pleti23.4.2014

Video recenzia na Retinol Eye TR a Dermaheal Super Brightening Mask

Poznáte Lukáša a jeho úprimné výpovede o kozmetike? Jeho hľadáčiku neunikol ani Medaprex. Otestoval našu Dermaheal Super Brighteing masku a rozjasňujúce očné sérum Retinol Eye TR.

Opaľovací krém na predčasné starnutie pokožky nestačí
Omladenie pleti5.4.2014

Opaľovací krém na predčasné starnutie pokožky nestačí

Predtým než sa vrhneme na slniečko, nemali by sme zabúdať, že je to primárny faktor predčasného starnutia pokožky! Minimalizujte ho dodržiavaním 2 zásad.

Vedeli ste, že Medik8 má patentovanú technológiu pre hydratačné krémy?
Omladenie pleti10.3.2014

Vedeli ste, že Medik8 má patentovanú technológiu pre hydratačné krémy?

Bez ohľadu na vek a typ pleti patrí do základnej starostlivosti o pleť zabezpečenie vysoko kvalitnej hydratácie a slnečnej ochrany. Firma Medik8 má vlastnú patentovanú technológiu, vďaka ktorej vyvinula rad Hydr8 špeciálne pre tento účel.

Druhy pleťových peelingov a ich účinky - aký je pre vás najvhodnejší?
Omladenie pleti5.3.2014

Druhy pleťových peelingov a ich účinky - aký je pre vás najvhodnejší?

Peeling je jedna z kozmetických procedúr, ktoré majú za úlohu navrátiť pleti jej žiarivosť a jas. Naša pleť sa po určitej dobe obnovuje sama, vytvára si stále nové a nové bunky, ktoré prestupujú vrstvami kože až napovrch, kde rohovatia. Avšak práve tie odumreté, zrohovatené a staré bunky pôsobia tak, že naša pleť vyzerá unavená, šedá a mdlá.