Druhy pleťových peelingov a ich účinky - aký je pre vás najvhodnejší?

Druhy pleťových peelingov a ich účinky - aký je pre vás najvhodnejší?

Peeling je jedna z kozmetických procedúr, ktoré majú za úlohu navrátiť pleti jej žiarivosť a jas. Naša pleť sa po určitej dobe obnovuje sama, vytvára si stále nové a nové bunky, ktoré prestupujú vrstvami kože až napovrch, kde rohovatia. Avšak práve tie odumreté, zrohovatené a staré bunky pôsobia tak, že naša pleť vyzerá unavená, šedá a mdlá.

A preto tu máme účinnú pomoc v podobe peelingu. Túto kozmetickú procedúru môžete vykonávať pravidelne raz za týždeň či dva, záleží od typu pleti. Odmenou je hladká a svieža pokožka. Aké máme teda druhy peelingov a čo nám môžu dopriať? 

Mechanický peeling 

Tento druh peelingu funguje na jednoduchom princípe abrazívnych (brúsnych) častíc rôznych veľkostí, ktoré sú obsiahnuté v krémoch alebo umývacích géloch. Najčastejšie sa používajú drvené mandľové škrupiny, ale aj morský piesok či mletá pemza. Nielen že svoju abráziou odstraňujú odumreté bunky a majú funkciu hĺbkového čistenia, naviac tiež zlepšujú prekrvenie kože jemnou masážou. Vačšina mechanických peelingov sa nehodí pre veľmi citlivú a suchú pokožku. Avšak mechanický peeling Daily Scrub obsahuje špeciálnu L-mandlovú kyselinu na obedzenie dráždivosti a neobsahuje žiadne parabény ani parfumy. Tento peeling je teda vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť.
 

Chemický peeling

Pracuje predovšetkým s chemickými vlastnosťami slabých kyselín, ktoré prenikajú do horných vrstiev kože, čím uvoľňujú odumreté tkanivo a podporujú odstránenie a rýchlejšiu obnovu kožných buniek. Zlepšuje sa tak elasticita a hydratácie kože, znižuje sa produkcia mazu a pleť je žiarivejšia.
 

Delí sa na tri typy:

Povrchový  do hĺbky 0,06 mm, hojí sa cca 3 až 5 dní) .
Stredný (do hĺbky 0,45 mm, hojenie trvá až 10 dní) .
Hĺbkový (do hĺbky 0,6 mm, reepitelizácie trvá až 12 týždňov).
 
Chemický peeling je druhom peelingu, ktorý by sa nemal skúšať na vlastnú päsť, ale iba po konzultácii s odborníkom. Ten vám odporučí na váš problém konkrétny prípravok, počet ošetrení a poučí vás o celkovej dobe na zotavenie. Pre tento kozmetický omladzujúci zákrok môžeme odporučiť peeling Medik8 TCA s kyselinou trichlóroctovou. Je to jeden z najúčinnejších stredných až hĺbkových peelingov. Tento peeling nájdete iba u preškolených lekárov. Prenikne až do hornej papilárnej dermis. Je to veľmi silná chemická látka, ktorá koaguluje proteíny v pokožke, čo následne vedie k odstráneniu vrstiev pokožky. Dochádza tak k redukcii závažných kožných problémov ako sú hlboké jazvy, vrásky, pigmentácia a akné triedy IV. Dôležitá je ale príprava pleti na tento peeling. Je dokázané, že vitamín C a A zvyšujú obnovu buniek pokožky a tým znižujú dobu hojenia a urýchľujú proces regenerácie. 
 

Ultrazvukový peeling 

Patrí k najmodernejším metódam čistenia pleti, účinkuje pomocou vysokofrekvenčných vibrácií zo špeciálnej ultrazvukovej špachtle. Tieto vibrácie účinne čistia póry a odstraňujú povrchové odumreté bunky, zároveň jemne masírujú pleť. Čistenie pleti týmto spôsobom pôsobí priaznivo aj na cuperosu, čo sú dobre známe popraskané žilky, a okrem iného tiež zlepšuje hydratáciu pokožky či lieči akné. Táto peelingová procedúra sa vykonáva v kozmetických salónoch, doma sa neodporúča. Jeho veľkou výhodou je bezbolestnosť a hodí sa pre akýkoľvek typ pleti. 
 
Peelingom môžeme odbúrať nielen odumreté bunky, ale aj veľa iných nedostatkov. Môžeme nimi obmedziť nežiadúcu pigmentáciu, vrásky, jazvy, akné... Nezabudnite, že po peelingu je naša pleť "obnažená", je to teda ideálny čas, aby sa aktívne zložky v krémoch a sérach dostali hlbšie do pokožky, tak to využite! Vhodné sú napríklad akákoľvek séra od značky Medik8, ktorých zloženie je klinicky testované a vhodné pre citlivú pokožku. 
 

S článkom súvisia tieto produkty:

PORE REFINING SCRUB
Odhaľte dokonalú, žiariacu pleť s PORE REFINING SCRUB, krémovým scrubom s dvojitým účinkom. Kombinácia
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
37 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Žhavý Firewall je 5x účinnejší než iné antioxidanty!
Omladenie pleti24.2.2014

Žhavý Firewall je 5x účinnejší než iné antioxidanty!

Inovatívna kozmetická značka Medik8 sa s obľubou zúčastňuje objektívnych testov účinných látok vo svojich výrobkoch. Najnovšie sa testovalo ich antioxidačné sérum Firewall. A výsledky? Prekvapivé...

Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke
Omladenie pleti22.2.2014

Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke

Hyperpigmentácia je stále častejším problémom, ktorý sa na našej pokožke môže objaviť. Má hneď niekoľko príčin ako je slnečné žiarenie či hormonálne zmeny, a tiež je jej hneď niekoľko druhov. My vám teraz tieto druhy popíšeme, aby ste vedeli, ako vyzerajú a tiež vám povieme, čo jednotlivé druhy spôsobujú.

Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí
Omladenie pleti17.2.2014

Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí sú veľmi nepríjemné. Väčšinou vznikajú ako prvé vrásky na tvári vôbec, a to z toho dôvodu, že okolo očí je koža najslabšia a najviac náchylná k poškodeniu. Vrásky okolo očí sú tie, ktoré môžu vznikať už medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života, ale dá sa proti nim bojovať tak, že sa ich vznik oddiali.

Pehy všade kam sa pozriem
Omladenie pleti17.2.2014

Pehy všade kam sa pozriem

Pehy má každý, niekto ich má viac a niekto zase menej. Dôležité ale je tieto zhluky pigmentu pravidelne kontrolovať. Či sa ich tvar, veľkosť a farba nejako nemení. Z pieh a materských znamienok totiž môže vzniknúť ...

11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka
Omladenie pleti17.2.2014

11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka

Dopočula ste sa o derma valčeku a rozhodujete sa, či si ho zaobstarať? Pripravili sme 10 najčastejších otázok a odpovedí, aby sme vám rozhodovanie uľahčili.