Ako správne používať séra s vitamínom A, C a rastovými faktormi? – odpovedá odborník

Ako správne používať séra s vitamínom A, C a rastovými faktormi? – odpovedá odborník

Vitamín C, Vitamín A a Growth Factor sérum. To sú najpopulárnejšie produkty prvotriednej kozmetickej značky Medik8. Ich klinicky preukázaná účinnosť už nadchla mnohých, preto sa dnes predávajú takmer samy. Problém ale nastáva v momente, kedy ich máme kombinovať. Naučte sa ako s nimi dosiahnuť rýchlešie a lepšie výsledky pleti, ktoré trvajú dlhšie.

Po tom, ako Medik8 uviedla na trh svoju novinku – Gowth Factor (rastový faktor), znova a znova sa objavujú tie isté otázky:

„Už používam Vtamín A, je teda potrebné používať aj Growth Factor sérum?“

„Nemala by som Vitamín A vymeniť za Growth Fator?“

„Mám pokračovať aj s používaním vitamínu C?...“

A tu je odpoveď:

Čisté a vysoko koncentrované rastové faktory spolu so stabilnými vitamínmi sú tie najefektívnejšie ingrediencie proti starnutiu pleti dostupné na trhu. Pracujú synergicky (dopĺňajú sa), aby zabezpečili dlhotrvajúce a viditeľné výsledky.

Aby ste mohli efektívne bojovať proti starnutiu pleti, Medik8 má jednoduché riešenie:

Growth Factor spolu s Vitamínmi A a C stimulujú a zvyšujú činnosť takmer všetkých hlavných častí kože (dermis a epidermis) tým, že sa buď vzájomne dopĺňajú, alebo vykonávajú činnosti v miestach, kde ten druhý nemá pílišný efekt.

Proces prirodzenej regenerácie našej kože je kontrolovaný veľkým počtom molekúl a prenášačov, nie len jednou molekulou! Kombinácia Vitamínu A, Vitamínu C a Growth Factor-u nám umožňuje takmer dokonale nahrádzať prirodzené funkcie kože.

Ak Vás zaujíma, ktoré biologické mechanizmy stoja za starnutím pokožky, prečítajte si odpovede odborníkov z Medik8:

1. Existuje nejaká spojitosť medzi vitamínom A a rastovým faktorom?

Áno, dá sa to tak povedať.

Vitamín A a rastový faktor, oba zvyšujú rozmnožovanie a delenie buniek, avšak ich aktívne mechanizmi sa od seba mierne odlišujú.

Kožné bunky majú na svojom povrchu drobné receptory, ktoré môžu byť aktivované biologickými alebo nebiologickými molekulami. Existujú receptory zvlášť pre rastové faktory a receptory zvlášť pre vitamín A.

V určitom okamihu biochemických procesov sa ich mechanizmus účinku bude prekrývať pretože signály nakoniec zasiahnu hlavnú časť bunky, známu ako DNA. Za prítomnosti rastových faktorov, sú bunky v aktívnom štádiu a regeneračný proces sa urýchľuje – sú nabité a pripravené reagovať na ďalšie stimuly.

V tomto momente sú reakcie bunky na vitamín A oveľa silnejšie a lepšie ako bez rastových faktorov.

2. Vitamín A má veľa výhod – znižuje produkciu mazu, prečisťuje póry, produkuje kolagén a elastín, normalizuje funkciu melanocytov (pigmentových buniek) a tak ďalej... Má rastový faktor nejaké iné výhody?

Áno.

Rastový faktor má dôležitý efekt na epidermis (vonkajšia vrstva kože). Bolo klinicky overené, že sérum s rastovým faktorom zvyšuje epidermálnu diferenciáciu, zlepšuje žitovaschopnosť buniek v epidermis a zvyšuje počet bunkových vrstiev čo vedie k celkovému zväčšeniu hrúbky epidermis.

Rastové faktory taktiež zvyšujú neovaskularizáciu (vznik nových ciev). To v podstate znamená, že je v koži viac drobných krvných ciev zásobujúcich kožné bunky živinami a potravou. Spolu so schopnosťou  priamo stimulovať bunky tak, ako bývajú stimulované prirodzene, má rastový faktor silnejšie a dlhšie trvajúce výsledky.

Rastové faktory majú tiež usmerňovaciu úlohu pre enzýmy zodpovedné za delenie rôznych častí dermis (kože). Zabezpečujú, že sa novo vyprodukovaný kolagén ukladá v správnom poradí a nekumuluje sa na starom kolagéne. Za prítomnosti rastového faktoru, nový kolagén nahrádza ten starý od základu a nesnaží sa ho len doplniť.

Rastové faktory tiež pomáhajú desperzii (rozptylu) melanínu, čo znamená že pigmenty sú rovnomerne rozložené vďaka zvýšenej bunkovej premene v epidermis.

3. Prečo niektoý ľudia preferujú Growth Factor pred Vitamínom A?

Vačšinou kvôli tolerancii vitamínu A.

Vitamín A je vrelo odporúčaný dermatologickými expertami a mal by byť základným kameňom akejkoľvek bežnej starostlivosti o pleť. Avšak, jeho hlavným problémom je precitlivelosť kože, ktorú môže spôsobiť - najmä ak je pleť vystavená slnku. Používanie tohto vitamínu môže dokonca štípať. To sú hlavné dôvody prečo vitamíny A od Medik8 s postupným prenikaním do kože (a teda bez štípania) sú tak populárne a tiež prečo sa odporúčajú aplikovať výhradne na noc.

V zriedkavých prípadoch môže precitlivelosť na vitamín A spôsobiť začervenanie, suchú pokožku a odlupovanie kože. V takom prípade je lepšie používať radšej Growth Factor sérum, ktoré je veľmi jemné a prakticky absolútne nedráždivé pre všetky typy pleti.

4. Prečo by sme mali používať oba?

Synergia (súčinnosť), a teda celkové dosiahnutie lepších výsledkov.

Je dôležité mať na pamäti, že patologické procesy zodpovedné za starnutie pokožky sú veľmi komplexné a podmienené viacerými faktormi. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je teda nutné riešiť všetky zmeny, ktoré nastávajú v koži a to dosiahneme iba strategickou kombináciou liečby.

Aj vitamín A, aj rastové faktory sú zodpovedné za tvorbu kolagénu v dermis. Avšak iba vitamín A dokáže výrazne zlepšiť produkciu elastínu a fibrilínu v kožných bunkách. Elastínové vlákna fungujú ako gumička vďaka ktorej sa Vaša koža aj po natiahnutí vráti späť do pôvodného stavu, zatiaľ čo sieť kolagénu prispeva k sile, štruktúre, pevnosti a celkovému vzhľadu pleti.

Rastové faktory sú zase účinnejšie v stimulovaní proliferácie (šírenia) kožných buniek a predlžovaní životnosti buniek, čo vedie k dlhodobejšiemu účinku. Zvačšenie hrúbky epidermis zjemňuje štruktúru pokožky a redukuje ryhy a vrásky.

5. Aké výhody má pridanie Vitamínu C do bežnej starostilosti o pleť?

Vedecké fakty o vitamíne C:

Bez dostatočného vitamínu C je tvorba kolagénu narušená, molekuly sú štrukturálne slbé a preto rýchlo znehodnotené!

Ak sú bunky stimulované vitamínom A a rastovými faktormi na tvorbu kolagénu, koža automaticky vyžaduje vyššiu dávku vitamínu C. Ľudské telo nie je schopné efektívne udržiavať vitamin C a to je dôvod prečo je jeho aplikácia vysoko odporúčaná.

Dodávanie vitamínu C do pokožky je teda základom pre formovanie zdravého kolagénu v koži.

Nedávne štúdie ukázali že vitamín C stimuluje tvorbu kolagénu až 8-násobne.

V ktorých sérach Medik8 ponúka vitamíny A a C a rastové faktory?

Vitamín A:

  • Retinol 3TR
  • Retinol 6TR
  • Retinol 10TR
  • Retinol Eye TR

Vitamín C:

  • C-Tetra
  • C-Tetra + Intense
  • Pure C15
  • Firewall

Rastové faktory

Kombináciou vitamínu A, vitamínu C a rastových faktorov sme zase o kúsok bližšie k nahradeniu prirodzených funkcií tela.

S článkom súvisia tieto produkty:

Intelligent Retinol  Eye TR
Účinok Retinolu na redukciu vrások bol dokázaný mnohými štúdiami. Pokožka na našej tvári je však rôzne
100% vegan
25 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Zakladateľ špičkovej kozmetiky hovorí o vitamíne C
Štúdie a odborné články17.2.2014

Zakladateľ špičkovej kozmetiky hovorí o vitamíne C

Prinášame Vám exkluzívny rozhovor s Elliotom Isaacsom, ktorý založil anglickú dermatologickú firmu Medik8. Dozviete sa prečo je Céčko dôležitou zložkou proti starnúcich krémov, aké sú problémy s udržaním jeho stability, a dokonca prezradí aj tajomstvo revolučnej technológie, ktorú tím biochemikov Medik8 vyvinul.

Všetko, čo potrebujete vedieť o parabénoch v kozmetike
Štúdie a odborné články21.11.2013

Všetko, čo potrebujete vedieť o parabénoch v kozmetike

Všade stále počujeme, že by sme si mali vyberať kozmetiku, ktorá neobsahuje parabény, ale čo vlastne tie parabény sú? Poďme sa problematike pozrieť poriadne na zúbok.

Rolovanie valčekom Derma roller - fotky pred a po
Štúdie a odborné články14.12.2011

Rolovanie valčekom Derma roller - fotky pred a po

Priamo od výrobcu Medik8 sme získali fotografie pred a po 18-tich týždňoch rolovanie pleti. Pri štúdiu a testovanie bolo Fotené niekoľko častí tela. Fotografie nie sú nijako upravované. No posúďte sami, aký efekt má po 18-tich týždňoch valček Derma roller.

Peptidy a ich účinnosť na pokožku
Štúdie a odborné články1.12.2011

Peptidy a ich účinnosť na pokožku

Všetci majú také tušenie, že kedysi dávno na základnej či strednej škole na hodine chémie počuli slovo peptid alebo peptidy. Koľko z nás by si dnes spomenulo, čo to vlastne peptidy sú či ako sa delia. Asi moc nie. Pritom sú peptidy zlúčeniny, ktoré pôsobia na našu pokožku veľmi blahodarným vplyvom.

Technológia nanokapsúl - systém prenikania do kože
Štúdie a odborné články25.10.2011

Technológia nanokapsúl - systém prenikania do kože

Kvalitný krém poznáte nielen podľa účinných látok, ktoré obsahuje. Okrem výťažkov z rastlín, vitamínov, kyselín, peptidov atď. by mal taktiež ponúkať špeciálne technológie, ktoré zaručia jeho skutočný účinok oproti obyčajným krémom.