Pehy všade kam sa pozriem

Pehy všade kam sa pozriem

Pehy má každý, niekto ich má viac a niekto zase menej. Dôležité ale je tieto zhluky pigmentu pravidelne kontrolovať. Či sa ich tvar, veľkosť a farba nejako nemení. Z pieh a materských znamienok totiž môže vzniknúť ...

... melanóm teda zhubný nádor, ktorý je potrebné liečiť včas. Pigmentové škvrny nás ale dokážu pekne potrápiť aj iným spôsobom. Ak patríte medzi tých, ktorí aj po krátkom pobyte na slnku trpia pigmentovými škvrnami, viete o čom je reč. Ako na zradný pigment vám poradíme práve teraz. 

Ako bojovať s hyperpigmentáciou? 

Hyperpigmentácia vzniká pri nahromadení melanínu teda kožného farbiva, ktoré na nej vytvára hnedé ohraničené škvrny. Najčastejšie sa stretávame so škvrnami na tvári, pretože je vystavená takmer nepretržitému slnečnému žiareniu. Na tvorbu nadmernej pigmentácie sú tiež náchylné ruky, krk a dekolt. Skvelým pomocníkom v boji proti hyperpigmentácii je sérum White Balance alebo aj krém Dermaheal Superbrightening. Prípravok obsahuje látky, ktoré rozjasňujú pleť. Nevysušuje ani nedráždi a nespôsobuje rozvoj bielych škvŕn. Na miestach aplikácie teda pokožka určite nebude prebielená. Zároveň pôsobí ako prevencia proti vzniku nadmernej pigmentácie a pomáha zjemniť tón pleti. 
 
S hyperpigmentáciou sa často stretávajú tehotné ženy. V tomto období často dochádza k stmavnutiu pieh a výskytu tmavých škvŕn na tvári. Jedná sa o takzvané chaosma. Tehotným ženám odporúčame rozjasňujúci CC krém Dermaheal pre kompletnú korekciu, ktorý dokáže efektívne zabrániť a prekryť všetky nedostatky pleti, včetne pigmentových škvŕn. Tento multifunkčný krém je obľúbeným pomocníkom mnohých žien.
 
Môžeme sa tiež stretnúť so stareckými škvrnami čiže pečeňovými. Tie zvyčajne vznikajú vo vyššom veku z dôvodu poruchy funkcie pečene. Množstvo pigmentácie na tvári môže tiež ovplyvniť užívanie antikoncepcie. Vďaka hormónom sa tak na lícach alebo na čele môžu objaviť hnedé ohraničené mapy. V týchto prípadoch Vám budú pomocníkmi produkty Dermaheal, ktoré prostredníctvom technológie nanokapsúl účinne s hyperpigmentáciou bojujú.
 

Pozor na malígnu nadmernú pigmentáciu!

Na rozdiel od predchádzajúcich typov nadmernej pigmentácie, teda benígnej, je malígna hyperpigmentácia veľmi nebezpečná. Ak spozorujete akúkoľvek zmenu pehy či materského znamienka na tele, ihneď zájdite k lekárovi. Môže sa jednať o zhubný nádor melanóm. Ideálne si nechajte vždy aspoň raz ročne preventívne skontrolovať všetky znamienka dermatológom.

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 2,30 €
Dermaheal CC - odtieň Natural Beige
Multifunkčný krém, ktorý je určený na kompletnú korekciu. Dokáže redukovať všetky nedostatky pokožky,
V tehotenstve a pri dojčení
20,70 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Ako liečiť jazvy
Omladenie pleti17.2.2014

Ako liečiť jazvy

Napriek tomu, že existuje niekoľko druhov jaziev, príčina všetkých je rovnaká. Jazvy vznikajú hlbokým zásahom do kože v podobe poranenia, operačného zákroku, plastickej operácie, popáleniny, akné, oparu, kiahní a ďalších bežných aj menej bežných príčin. Hojenie jazvy je pomerne náročný proces, ktorý si vyžaduje dodržiavanie a pravidelnosť a trvá až 6 mesiacov. Pri hlbokých jazvách alebo hojení kože po rozsiahlych poraneniach môže liečba trvať aj dlhšie a je potrebné začať čo najskôr.

Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti
Omladenie pleti17.2.2014

Ako vyhrala Cynthia Nixon boj s ružovkou - chornickým začervenaním pleti

Kto by to bol povedal, že Cynthia Nixon a.k.a Miranda, hviezda Sexu v meste trpí ťažkou ružovkou (rosacea). Jej príznaky sú natoľko agresívne že jej nielen nabúrali sebavedomie a spôsobili stres, ale dokonca sa Cynthia stala hovorkyňou Národnej Rosacea spoločnosti v Amerike.

Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?
Omladenie pleti16.2.2014

Ako sa starať o pleť s rozšírenými žilkami?

Rozšírené žilky alebo odborne kuperóza sa môže prejaviť už v mladosti. Najčastejší a najviditeľnejší je ich výskyt na tvári, môžeme ich ale pozorovať aj na tele. Dá sa s nimi účinne bojovať?

Ako líčením zväčšiť objem pier
Omladenie pleti14.2.2014

Ako líčením zväčšiť objem pier

Ak máte malé a úzke pery a chcela by ste ich mať plné a výrazné, máme pre vás niekoľko rád a tipov, ako to pomocou správnej starostlivosti a líčidiel dosiahnuť.

Akné - Čo vás čaká u dermatológa
Omladenie pleti13.2.2014

Akné - Čo vás čaká u dermatológa

Ak máte ťažšiu formu akné a už si s ním naozaj neviete poradiť sami, čaká vás pravdepodobne návšteva u dermatológa - kožného lekára. Kým lekár začne cielenú liečbu vášho kožného ochorenia, potrebuje vedieť určité veci. Najskôr vám položí veľa otázok a potom prebehne vyšetrenie.