Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke

Druhy hyperpigmentácie na našej pokožke

Hyperpigmentácia je stále častejším problémom, ktorý sa na našej pokožke môže objaviť. Má hneď niekoľko príčin ako je slnečné žiarenie či hormonálne zmeny, a tiež je jej hneď niekoľko druhov. My vám teraz tieto druhy popíšeme, aby ste vedeli, ako vyzerajú a tiež vám povieme, čo jednotlivé druhy spôsobujú.

Hyperpigmentácia môže mať rôzne veľkosti od malých škvrniek až po rozsiahle mapy, ktoré môžu pokrývať veľkú časť našej pokožky. Aj ich farba sa môže líšiť, od svetlo hnedej až po čiernu. Povrch škvrny môže byť takisto rôzny. 

Pečeňové škvrny: 

Tieto škvrny môžeme tiež nazývať chaosma. Vyskytujú sa najčastejšie u tehotných žien a to hlavne v oblasti tváre. Sú to ostro ohraničené škvrny, ktoré majú hnedú farbu. Avšak tieto škvrny môžu byť tiež reakciou na antikoncepciu alebo nevyhovujúcu kozmetiku. 

Drobné škvrny: 

Tieto škvrny sa objavujú najčastejšie v lete a na jar ako reakcia na slnečné žiarenie. Ak sa človek prestane na slnku pohybovať, väčšinou zmiznú. Objavujú sa hlavne vďaka dedičnosti. Vyskytujú sa hlavne na tvári a na ramenách. 
 

Melanóm: 

Toto je už veľmi závažný problém, pretože melanóm je známkou rakoviny kože. Jeho farba je väčšinou veľmi tmavá, často až čierna a má veľmi nepravidelné okraje. Je väčší než klasické materské znamienka poprípade pečeňové škvrny. Ak sa tento problém nebude liečiť, jeho povrch prestane byť hladký, ale naopak zhrubne a v neskoršom štádiu začne tiež krvácať. 
 

Materské znamienka: 

Nejakú to pehu má na svojom tele snáď každý. Buď ich máme stále, alebo sa objavujú vplyvom slnečného žiarenia (napr. pehy na nose). Ich vzhľad sa väčšinou za celý život nemení, ale je potrebné si ich pravidelne sledovať, pretože sa z nich vždy môže stať potencionálny problém. Ak mení tvar či mokvá, je potrebné navštíviť kožného lekára. Odstránenie znamienka je jednoduchá záležitosť. 
 
Na všetky tieto problémy je tu naša sekcia "Nadmerná pigmentácia", kde nájdete najlepší výber výrobkov zo zahraničného trhu.

S článkom súvisia tieto produkty:

Ušetríte 2,30 €
Dermaheal CC - odtieň Natural Beige
Multifunkčný krém, ktorý je určený na kompletnú korekciu. Dokáže redukovať všetky nedostatky pokožky,
V tehotenstve a pri dojčení
20,70 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí
Omladenie pleti17.2.2014

Nenechajte si kaziť život vráskami okolo očí

Vrásky okolo očí sú veľmi nepríjemné. Väčšinou vznikajú ako prvé vrásky na tvári vôbec, a to z toho dôvodu, že okolo očí je koža najslabšia a najviac náchylná k poškodeniu. Vrásky okolo očí sú tie, ktoré môžu vznikať už medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života, ale dá sa proti nim bojovať tak, že sa ich vznik oddiali.

Pehy všade kam sa pozriem
Omladenie pleti17.2.2014

Pehy všade kam sa pozriem

Pehy má každý, niekto ich má viac a niekto zase menej. Dôležité ale je tieto zhluky pigmentu pravidelne kontrolovať. Či sa ich tvar, veľkosť a farba nejako nemení. Z pieh a materských znamienok totiž môže vzniknúť ...

11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka
Omladenie pleti17.2.2014

11 otázok a odpovedí pred použitím derma valčeka

Dopočula ste sa o derma valčeku a rozhodujete sa, či si ho zaobstarať? Pripravili sme 10 najčastejších otázok a odpovedí, aby sme vám rozhodovanie uľahčili.

9 tipov pre mladý vzhľad vašich očí
Omladenie pleti17.2.2014

9 tipov pre mladý vzhľad vašich očí

Vrásky, vačky pod očami, ani čierne kruhy nemajú šancu. Deväťkrát vám poradíme ako na to.

Hydratácia a zväčšenie pier
Omladenie pleti17.2.2014

Hydratácia a zväčšenie pier

Udržať krásne zdravé pery počas leta nie je jednoduché. Slnečné lúče a tropické horúčavy spôsobujú celkovú dehydratáciu organizmu a tá sa ako prvá prejaví na perách. Začnú byť zoschnuté a jemná pokožka môže praskať. Ak naše pery nemajú dostatočnú hydratáciu, nemôžu byť ani veľké a plné. Riaďte sa preto počas leta niekoľkými pravidlami: hydratovať, vyživovať a chrániť.