18 najčastejších spúšťačov ružovky: Zbavte sa ich nadobro

18 najčastejších spúšťačov ružovky: Zbavte sa ich nadobro

Ten, kto ružovkou trpí, si je určite vedomý toho, že určité typy jedál, teplôt, aktivít, emócií či čohokoľvek ďalšieho môžu tento stav výrazne zhoršovať. Preto je ideálne sa týmto "spúšťačom" radšej vyhýbať!

Medzi najčastejšie spúšťače ružovky medzi potravinami patrí:

 • Alkohol
 • Korenené jedlá
 • Horúce nápoje
 • Horúce jedlá
 

Aktivity, ktoré spúšťajú rosaceu:

 • Veľké fyzické vypätie a cvičenie
 • Horúca vaňa či sauna
 

Počasie, ktoré ružovku zhoršuje:

 • Horúce počasie
 • Studené počasie
 • Vlhké počasie
 • Vietor
 • Slnečné žiarenie
 

Emócie, ktoré rosaceu spôsobujú:

 • Stres a nervozita
 • Rýchla zmena emócií - predstavte si napríklad výbuch smiechu či pocity trápnosti
 

Telesné stavy majúce podiel na ružovke:

 • Menopauza
 • Chronický kašeľ
 • Syndróm odstúpenia od kofeínu
 

Ďalšie spúšťače:

 • Produkty starostlivosti o pleť
 • Lieky ako topické steroidy, lieky na krvný tlak a analgetiká na báze opiátov
 
Nie je však pravda, že všetky tieto spúšťače vyvolávajú rosaceu u každého. Každý organizmus je iný!
 
Vyskúšajte proti ružovke Calmwise Colour Correct. Pôsobí proti vzniku začervenania, znižuje zápal v pleti a maskuje už vzniknuté začervenania!
 
CALMWISE COLOUR CORRECT CALMWISE COLOUR CORRECT CALMWISE COLOUR CORRECT je jemný krém určený pre komplexnú starostlivosť o začervenanú pokožku. Vyrieši všetkých 6 krokov vedúcich k vzniku začervenania pokožky. Zmierňuje zápalové procesy v koži, funguje ako prevencia jej poškodenia a zároveň poskytuje okamžitý krycí efekt. 57 €
 

Ako sa spúšťačom ružovky vyhýbať?

Jedlo a pitie:

Spúšťačom sa buď vyhýbajte alebo ich nahraďte. Skúste napríklad ráno vymeniť horúcu kávu za ľadovú, rovnako tak si môžete ranný čaj uvariť už večer, aby do rána stihol vychladnúť.
 

Cvičenie:

Cvičenie ružovku bohužiaľ zhoršuje. Zároveň je ale fyzická aktivita pre organizmus zdravá, preto je vhodné aj v tejto oblasti urobiť zmeny. Na miesto jedného dlhého cvičenia si rozložte aktivitu do niekoľkých kratších. Alebo vyskúšajte dlhšie, ale menej intenzívne cvičenie namiesto tých vyčerpávajúcich. A tiež ak je horúco, necvičte vonku. Vtedy si vyberte radšej klimatizované fitko. Počas cvičenia pite dostatok vody a po cvičení si ochlaďte tvár studenou vodou.
 

Počasie:

Ideálne noste klobúk a používajte prípravky s SPF faktorom. A tiež si spomeňte na radu z detstva, že do teplého počasia je potrebné obliecť ľahké oblečenie a do studeného zase teplé.
 

Emočný stres:

Stres je bežným aspektom denného života. Môže pôsobiť pozitívne tak, že vybudí produkciu adrenalínu a povzbudí sústredenie, sprísni zmysly v nebezpečnej situácii alebo zvýši ambície a nadšenie. Ale keď človek stres nezvláda, telo reaguje negatívne: pleť sčervená, postihnutý je aj imunitný systém a dokonca môže stres negatívne pôsobiť aj na trávenie a spôsobiť nevoľnosť, zápchu alebo naopak hnačku. Na koži sa potom môže objaviť žihľavka, vyrážky či začervenania podobné alergickej reakcii. Naučte sa, ako sa upokojiť skôr, ako stres spôsobí rozpuku rosacei. Skúste hlboké dýchanie alebo jogu!
 

Lieky:

Tu je najlepšie konzultovať svoj problém s rosaceou s lekárom.
 
Uľavte svojej pleti od pnutia a ďalších nepríjemných prejavov ružovky pomocou Calmwise Sera.
 
CALMWISE SERUM CALMWISE SERUM Pokožka so sklonmi k začervenaniu často pne, páli, štípe a je nadmerne citlivá na negatívne vplyvy okolia. CALMWISE SERUM poskytuje od všetkých týchto prejavov intenzívnu úľavu. Okrem toho tiež redukuje prejavy starnutia pleti. 46 €
 

Jednoduchá rada na záver

Možno znie táto rada až príliš jednoducho, ale verte jej! Voda odplavuje z tela toxíny a z dlhodobého hľadiska prispieva k hydratácií suchej pleti. Reguluje tiež telesnú teplotu, a chráni tak pleť pred prehriatím a rozšírením rosacei. Určite vás prekvapí, aký vplyv má konzumácia dostatočného množstva vody na rosaceu už len za jediný týždeň.
 
Pleť s rozaceou čistite špeciálnym nedráždivým čistiacim prostriedkom ako je Calmwise Soothing Cleanse!
 
CALMWISE SOOTHING CLEANSER CALMWISE SOOTHING CLEANSER Čistiaci prostriedok pre všetkých, ktorí majú nadmerne citlivú pleť so sklonom k červenaniu. Červená citlivá pokožka vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Šetrná čistiaca pena nielen že pleť čistí, ale poskytuje taktiež úľavu od pálení a pnutia. Vďaka aktívnym latkám taktiež spomaľuje proces starnutia pokožky a zrýchľuje jej obnovu. Teraz naviac obohatená o chlorofyl pre detoxikáciu 27 €
Staršie články:
Najlepšie pleťové masky na toto leto. Vyberte si tú svoju!
Problémy s pleťou27.7.2016

Najlepšie pleťové masky na toto leto. Vyberte si tú svoju!

Pleťové masky patria k najpríjemnejším spôsobom, ako sa starať o pleť. Stačí ich totiž len naniesť a nechať pôsobiť. Vy si medzitým môžete užívať ničím nerušeného relaxu.

Leto už je dávno tu. Čo vaša pleť nutne potrebuje?
Problémy s pleťou26.7.2016

Leto už je dávno tu. Čo vaša pleť nutne potrebuje?

Vedeli ste, že až 90% poškodenia pleti má na svedomí slnečné žiarenie? Má výrazný podiel na vzniku vrások, nejednotného farebného tónu pleti, ochabovaní kontúr alebo rozvoji nadmernej pigmentácie.

Derma valček proti vráskam a proti celulitíde. Na akom princípe funguje?
Problémy s pleťou27.6.2016

Derma valček proti vráskam a proti celulitíde. Na akom princípe funguje?

Nie je vám úplne jasné, na čo sa používa ona vecička, ktorá vyzerá ako stredoveký mučiaci nástroj, zvaná dermaroller či derma valček, z ktorej vystupujú desiatky miniatúrnych ihličiek? Predsa na to, aby vám urobila v pleti malé dierky!

5 dôvodov, prečo je "vitamín krásy" biotín nevyhnutný pre váš pôvab aj zdravie
Problémy s pleťou13.6.2016

5 dôvodov, prečo je "vitamín krásy" biotín nevyhnutný pre váš pôvab aj zdravie

Vitamíny zo skupiny B sú pre zdravie pleti a vlasov kľúčové. Jedným z nich je aj biotín, ktorý sa v anglosaskom svete prezýva vitamín krásy. A too pre jeho nesporne pozitívny vplyv na našu atraktivitu!

Prečítajte si súpis všetkých možností, ako sa zbaviť keloidov
Problémy s pleťou26.5.2016

Prečítajte si súpis všetkých možností, ako sa zbaviť keloidov

Keloidy patria medzi najhoršie problémy s pleťou, ktorých sa dá len veľmi ťažko zbaviť. Žiadna z liečby nie je 100% efektívna, najmä ak sa jedná o staršie jazvy. Navyše sa často keloidné zjazvenie vracia, dokonca až po niekoľkých rokoch. Ale aj tak sa ponúka veľa možností, ako tieto jazvy liečiť.