Sprievodca starostlivosti o pleť proti starnutiu (staršia, suchšia a citlivá pleť).

Sprievodca starostlivosti o pleť proti starnutiu (staršia, suchšia a citlivá pleť).

Ako to robím ja, Anna Brandejs.

POUŽÍVAM JEMNÝ OLEJOVÝ ODLIČOVAČ

Mám normálnu až suchú a trochu citlivú pleť, preto používam na odličovanie olej, nie micelárnu vodu. Tak jemné odličovanie ako pomocou oleja som ešte nezažila, a k micelárnym vodám sa už nevrátim. Micelárnu vodu v kúpeľni síce mám, ale využívam ju len na čistenie goliera od make-upu. Na tvár teda používam olejový čistič, ktorý pokožku upokojuje, hojí a vyživuje, a to od značky Medik8 (Lipid-Balance Cleansing Oil). Ale pozor, na tomto odličovači vzniká závislosť. 😊

RÁNO POUŽÍVAM HYDRATAČNÝ, VYŽIVUJÚCI KRÉM NA TVÁR S SPF 50+

Vždy každému hovorím, nech si ráno maže tvár krémom s SPF minimálne 30. UV svetlo zo slniečka spúšťa v koži zápalové procesy, poškodzuje DNA buniek a prispieva k predčasnému starnutiu kože. Britská lekárska kozmetika Medik8 prišla so skvelou novinkou, krémom na deň s SPF 50, ktorý blokuje skoro 100 % UVA a UVB žiarenia, zároveň sa dobre rozotiera a skvele na ňom drží aj make-up. Krém sa volá Advanced Day Ultimate Protect. Tento krém obsahuje množstvo zaujímavých anti-agingových látok proti starnutiu, napríklad obsahuje enzýmy z planktónu, extrakt z čučoriedok a iné.

skoje

VEČER

Večer po odlíčení používam intenzívny hydratačný krém, ktorý je nabitý ceramidami, cholesterolom, antioxidantmi, obsahuje aj extrakt z kanadskej čučoriedky a pod. Krásne sa vstrebáva a aj ráno je pleť hydratovaná. Krém sa volá Advanced Night Restore a je od firmy Medik8. Niekedy ho striedam s nočným krémom od firmy Endor (Anti-aging Nutritive Cream Endor).

VRSTVÍM PRODUKTY

Pod denný aj nočný krém používam vždy niektoré z desiatok sér, ktoré firma Medik8 má, a to vždy iné podľa aktuálnej potreby mojej pleti. Moje najobľúbenejšie sérum je C-Tetra sérum, ktoré obsahuje 7 % vitamínu C a vitamínu E. Je to ich základné sérum. Medik8 má ale aj oveľa vyššie koncentrácie, ktoré sú určené pre tých, ktorí nemajú citlivú pleť. Silnejšie séra majú silnejšie anti-aging účinky, ale je potrebné s nimi zaobchádzať opatrne a postupne si na ne zvykať.

PEELING

Raz za týždeň si robím domáci jemný peeling, ktorý nedráždi pokožku (Pore Refining Scrub od firmy Medik8). Obsahuje zložky, ktoré čistia póry a odstraňuje staré mŕtve bunky. Je tak šetrný, že nedráždi ani tú najcitlivejšiu pleť, pretože neobsahuje žiadne mikroplasty. Obsahuje čiastočky z jojoby, ďalej obsahuje vitamín B3, kyselinu mandľovú a salicylovú.

DOBRÁ VÝŽIVA

Pokožka túži po dobrej výžive rovnako ako zvyšok tela. Niektoré štúdie naznačujú, že živiny môžu zlepšiť a chrániť pokožku. Krémy a séra, ktoré obsahujú vitamíny C a E, môžu chrániť pred poškodením slnkom. Tie, ktoré majú vitamíny A alebo B3, môžu byť schopné napraviť poškodenie slnkom, ktoré už máte. Firma Medik8 má niekoľko desiatok produktov s rôznymi vitamínmi, peptidami a extraktmi z rastlín. Samozrejme, stále potrebujete aj vitamíny z potravín.

Dobré je aj zvážiť niektorý z doplnkov stravy, najobľúbenejší na našom e-shope je produkt Collagen+11 ANNA BRANDEJS, ktorý obsahuje kolagén + ďalších 11 nutričných látok proti predčasnému starnutiu. Výborný je aj náš nový produkt Acne X by ANNA  BRANDEJS, ktorý nie je len pre ľudí s akné, ale pre každého, kto chce mať čistú pleť. Obsahuje 10 vitamínov a minerálov a výťažky z tymiánu obyčajného, ​​nechtíka lekárskeho, aloe vera, žihľavy dvojdomej a púpavy lekárskej.

skoje

Čomu sa snažím vyhýbať, aj keď sa to nie vždy darí

  • Znečistený vzduch. Mikroskopické čiastočky, ktoré penetrujú do kože, spôsobujú zápaly a poškodzujú kožu tvorbou voľných radikálov.
  • Nekvalitná strava - najmä veľa cukru. Na kolagénové peptidy v krvi sa naviažu molekuly cukru, a tak sa brzdí tvorba nového kolagénu v pleti. Navyše cukor prispieva k tvorbe voľných radikálov, ktoré poškodzujú kožné bunky.
  • Stres. Pod vplyvom stresu sa vytvára nadmiera hormónu kortizolu, ktorý zabraňuje tvorbe nového kolagénu.
  • Fajčenie. Nielenže vdychovaním dymu dostávame do tela veľa toxínov, ale fajčenie poškodzuje drobné cievky v koži, ktoré do kože prinášajú stavebné látky potrebné k novej tvorbe kolagénu.
  • Alkohol. Pitie alkoholu taktiež poškodzuje krvné vlásočnice v koži, a navyše kožu dehydruje. Dlhodobé popíjanie alkoholu vedie k tomu, že človek vyzerá staršie, než je jeho skutočný vek.
  • Nadmerne časté umývanie a drhnutie pokožky. Vyhýbajte sa horúcej vode a prílišnému drhnutiu kože, pretože si oslabíte kožnú bariéru, a koža je potom náchylná k praskaniu, vysychaniu a tvorbe vrások.

Produkty, ktoré ma po nanesení na pleť pália, vyhadzujem :-)

 

Staršie články:
Potrava pre vaše srdce
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS19.7.2021

Potrava pre vaše srdce

ZOZNAM NAJLEPŠÍCH POTRAVÍN PRE ZDRAVÉ SRDCE.

Chcete, aby vaša pleť bola čo najlepšia?
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS30.6.2021

Chcete, aby vaša pleť bola čo najlepšia?

Spolu s „must have" návykom - každý deň si naniesť na tvár krém s ochranným faktorom SPF 30 je tiež nutné sa pozrieť, čo máte na tanieri. A vôbec nie je dobré byť posadnutý nejakou jednou „superpotravinou". Naopak, existuje mnoho potravín, ktoré pleti pomôžu pomalšie starnúť, alebo ju dokonca môžu aj zlepšiť. A to v prípade, že vaša strava bude dlhodobo obsahovať veľa týchto potravín.

Srdce znamená život, a preto by sme sa mali o neho starať bez kompromisov.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS25.3.2021

Srdce znamená život, a preto by sme sa mali o neho starať bez kompromisov.

V čom sa Omega 3+3 ANNA Brandejs líši od doplnkov ponúkajúcich iba omega 3 mastné kyseliny či všeobecne známe antioxidanty typu cesnak, zelený čaj, či Koenzým Q10?

Každý chce dlho žiť, ale nikto nechce byť chorý
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS23.3.2021

Každý chce dlho žiť, ale nikto nechce byť chorý

Ešte pred sto rokmi bola v SR priemerná doba života 44 rokov. Priemerný vek sa za posledných 100 rokov zvýšil o 35 rokov! Dožívame sa o neuveriteľných 35 rokov dlhšie, ale mnoho ľudí už po 40 začne trpieť chronickými chorobami, ktoré kvalitu života výrazne znižujú. 

Kurkuma je jednou z najoceňovanejších rastlín na svete.
Výživové doplnky ANNA BRANDEJS23.3.2021

Kurkuma je jednou z najoceňovanejších rastlín na svete.

Obsahuje totiž 4 % látok zvaných kurkumíny, ktoré majú silný antioxidačný a protizápalový účinok.