Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.

Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.

Aj keď sa snažíme si na dovolenke skôr oddýchnuť a nezaoberať sa každodenným make-upom, niekoľko kozmetických prípravkov je nutné si so sebou zbaliť. Bez čoho sa na dovolenke nezaobídete? Zúžte svoj ​​nákupný zoznam a znížte kilá svojej batožiny. Náš prehľad napovie, čo potrebujete a bez čoho sa zaobídete.

Starostlivosť o pokožku tela

Ak idete za slniečkom, ako prvé zabaľte do svojej kozmetickej taštičky prípravky, ktoré sa o pokožu starajú pri a po opaľovaní. Bez potrebnej UV ochrany radšej na pláž vôbec nechoďte. Počas prvých dňoch dovolenky by ste mali používať ochranný faktor na telo aspoň 30 a na tvár 50. Vhodné sú pre túto starostlivosť napríklad opaľovacie krémy Dermaheal, okrem spoľahlivej ochrany dokážu totiž pokožku aj hydratovať a vyživovať. Všeobecne platí, že opaľovací krém by ste mali použiť 30 min pred vystavením pokožky na slnku a podľa odolnosti prípravku aplikáciu denne aj niekoľkokrát zopakovať. Regeneračná starostlivosť po opaľovaní je povinnosť. Mali by ste si byť istí, že prípravky obsahujú látky upokojujúce slnkom podráždenú pokožku, ako je panthenol, urea, aloe vera alebo glycerín. Ak dôjde ku spáleniu, použite prípravky priamo určené na spáleniny. Stará babská rada - tvaroh na spálenú kožu, však funguje vždy.
 
 

Starostlivosť o pleť

Opalování je jednou z najvýznamnejších príčin starnutia pleti a vzniku vrások. Ženy, ktoré sa rady slnia, alebo chodia často do solária majú vačšie sklony k vrásneniu pleti. Preto je dôležité, aby ste tvár chránili opaľovacím krémom s faktorom 50, nosili počas dovolenky okuliare a napríklad aj klobúk. Večer pleť vyživite kvalitným pleťovým krémom.
 

Alergia na slnko

Stále častejšie sa počas letných dní, kedy sú slnečné lúče naozaj intenzívne, objavuje u ľudí negatívna reakcia kože na UV žiarenie - alergia. Tá má vačšinou podobu červených fliačikov a pupáčikov, ktoré nepríjemne svrbia. Vyskytujú sa najmä na dekolte, ale taktiež na bruchu, chrbáte ci rukách. Alergia na slnko sa nesmie podceňovať! Rýchla prvá pomoc v takomto prípade je siahnuť po antialergikách ako napríklad zyrtek. Začervenanie by malo do pár hodín zmiznúť a Vám sa uľaviť od svrbenia. Dôležitou zložkou ochrany pred UV žiarením je vitamín E. Výbornou prevenciou pred možným podráždením pokožky sú preto špeciálne vitamíny na pleť Monoderma ET10, čo je čistý vitamín E s obsahom tokotrienolov. Tie pôsobia ako prevencia a zároveň redukcia poškodenia kože UV žiarením. Zároveň uľavujú od svrbenia. Táto výborná novinka by určite nemala chýbať v dovolenkovom balíčku nikoho, kto trpí na alergiu na slnko ako ani tých, ktorí vedia, že UV žiarenia škodí pokožke a spôsobuje jej predčasné starnutie.

 
Krémy na dovolenou

Starostlivosť o vlasy

Blondínky jazdia k moru, aby im vlasy slniečko ešte zozvetlilo, ale brunetky a čiernovlásky sa o svoju farbu boja. Ak patríte k prvej skupine, skúste si do vlasov ešte votrieť šťavu z citróna, vďaka slneniu potom môžete dosiahnuť výrazného zosvetlenia. Ak svoju farbu chcete naopak chrániť, môžete siahnuť po ochranných prípravkoch napríklad v spreji. Títo kozmetickí pomocníci často zabránia aj poškodeniu vlasu morskou soľou. Môžete však zvoliť aj nenákladnú a veľmi účinnú metódu. Pre ochranu vlasov pred slnečnými lúčmi použite obyčajnú šatku alebo klobúk. Do kufra si pribaľte vyživujúci šampón a ak je potreba aj kondicionér.
 

Potenie

Pri tropickom teple sa vďaka regulácii telesnej teploty potíme oveľa viac ako inokedy. Najrizikovejšie partie potenia sú podpazušie, nohy, chrbát, ruky, ale aj tvár. Ak sa potením na dovolenke nechcete vôbec zaoberať, pribaľte si silný antiperspirant, ktorý dokáže potenie úplne zastaviť a pritom byť šetrný k pokožke. Cez deň nikdy neaplikujte parfumna pokožku, ktorú vystavujete slnku, mohlo by dôjsť k nepríjemnému podráždeniu.
 
 

Líčenie

Nikto k moru asi nejdeme z toho dôvodu, aby sme sa denne zaoberali dokonalým make-upom. Niekto dokonca rezignuje aj na riasenku a oddá sa absolútnej líčiacej slobode. Ak medzi také ženy nepatríte, vezmite si so sebou vodeodolnú riasenku a ak je to potrebné aj vodeodolný maku-up. Len dajte pozor na odtieň.
 

Kozmetický nákupný zoznam na dovolenou k moru:

Opaľovací krém (SPF najmenej 30) 
Telové mlieko po opaľovaní s upokojujúcimi látkami
Antialergikum
Vitamíny na ochranu pred podráždením kože UV žiarením 
Prípravok na spálenú pokožku 
Jelení loj s UV ochranou 
Regeneračný šampón a kondicionér 
Prípravok na ochranu farby vlasov, šatku alebo klobúk 
Regeneračný pleťový krém 
Silný antiperspirant 
Letný parfum 
Vodeodolná riasenka 
Ľahký make-up (môže byť aj vodeodolný) 
Korektor 
Bronzový púder 
Lesk na pery 
Sprchový gél

S článkom súvisia tieto produkty:

Dermaheal opaľovací krém SPF50
Chystáte sa vystaviť vašu pokožku intenzívnemu slniečku? Máme pre vás vysoko účinný ochranný krém s faktorom
V tehotenstve a pri dojčení
38 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov
Zdravý život1.2.2014

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov

Chráňte sa ako profesionáli. Pripravili sme pre vás 11 tipov ako sa najlepšie chrániť pred slnkom, priamo od zdroja.

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.
Zdravý život1.2.2014

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Počas dňa na našu pleť pôsobí veľa nežiadúcich vplyvov ako vietor, dážď, slnečné žiarenie, suchý vzduch atď. Naše telo sa s týmito vplyvmi vysporiadava najúčinnejšie práve v noci. Vtedy sa energia, ktorá je cez deň sústredená na telesnú a psychickú aktivitu, zaoberá prevažne bunkovou obnovou. Je to tým, že nám klesá metabolizmus, znižuje sa teplota a spomaľuje sa látková výmena.

Naordinujte si vitamín proti starnutiu
Zdravý život24.10.2011

Naordinujte si vitamín proti starnutiu

Vitamín E je verný bojovník proti starnutiu. Jeho pravidelnou dostatočnou dávkou pomôžete nielen svojej pokožke a vzhľadu, ale taktiež prispejete svojmu zdraviu. Urobte si vitamínovú terapiu v znamení E.

Dožičte si vitamín krásy
Zdravý život20.10.2011

Dožičte si vitamín krásy

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý život. Nedodávajú telu žiadne kalórie ani jouly, ale aj napriek tomu sú úžasným zdrojom vitality a energie. Vitamíny si naše telo nedokáže samo vyrábať, musíme ich preto pravidelne dodávať potravou. Rovnako ako naše telo, aj pokožka potrebuje raz za čas vitamínovú bombu. Dožičte si špeciálnu výživnú kúru v podobe čistého vitamínu A pre pleť.