Corralina officinalis

Typ morské riasy

Morská riasa Corralina officinalis sa vyskytuje predovšetkým v Írsku a je typom pevnej, mineralizovanej riasy. Pre ďalšie použitie sa upravuje rozbitím na jemný prášok, keď sa následne pridáva do mydiel a čistiacich prípravkov na pleť, kde stimuluje mechanickú exfoliáciu (jemné olupovanie) pleti.

Jemná mechanická exfoliácia

Pozitívom jej použitia je, že exfoliácia je voči pleti skutočne jemná, a nehrozí tak podráždenie či poškodeniu, naopak dochádza iba k žiaducemu odlúčenie odumretých kožných buniek z povrchu, zjemneniu a osvieženie pleti. Podporuje tiež okysličenie kože, mikrocirkuláciu a produkciu kolagénu, vďaka čomu má tiež anti-ageing účinok.

Pretože je Corralina officinalis mineralizovaná predovšetkým vápnikom, prenáša pozitíva tohto minerálu aj na pleť, ktorej kvalitu tým ešte viac podporuje. Vápnik je totiž jednou zo zložiek pleti, ktorá reguluje bunkové delenie v epidermis a určuje, akou rýchlosťou budú mladé kožné bunky nahrádzať tie staré. Pleť s nižším obsahom vápnika sa javí ako krehká, jemná a suchá, pretože k výmene starších, opotrebovaných buniek za nové dochádza v dôsledku nedostatku vápnika pomalšie.

Ochrana pred UV žiarením

Tak ako väčšina morských rias, tiež Corralina officinalis oplýva schopnosťou chemicky sa brániť proti potenciálne škodlivému ultrafialovému žiareniu. Predpokladá sa, že tento účinok zabezpečujú dve látky, a to palytin a shinorin.