Nosné oleje

Základné oleje, do ktorých je možné primiešavať ďalšie prísady, a zlepšovať tak kvalitu výsledného kozmetického produktu

Nosné oleja v oblasti kozmetiky sú také, ktoré často tvoria jednu zo základných zložiek kozmetického produktu. Majú také vlastnosti, že sa ľahko miešajú s ďalšími aktívnymi zložkami, napríklad esenciálnymi olejmi, ale aj časticami, ako sú trblietky, sopečný perlit alebo inými aktívnymi látkami. Rôzne nosné oleje sa líšia čo do vzhľadu, konzistencie, hustoty a samozrejme zloženia, na ktorom najviac závisí to, ako daný olej pôsobí na pleť.

Obľúbený kokosový olej

Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie sa vyskytujúce oleja patrí kokosový, mandľový, jojobový a arganový olej. Najmä kokosový olej zažíva v poslednej dekáde doslova boom, používa sa nielen na varenie všetkého druhu, ale predovšetkým ako kozmetický produkt snáď úplne na všetko - od suchej kože a vrások, cez strie a celulitídu až po vlasy a pery.

Mandľový olej je skôr kozmetickou stálicou. Má vyššiu hustotu a oproti kokosovému oleju je mastnejší, často sa preto používa do telových krémov či krémov na ruky, ktoré majú uľaviť suchej pleti.

Na citlivú a podráždenú pleť je dokonalý olej jojobový, ktorý má hojivý účinok, upokojuje a redukuje podráždenie. Oproti mandľovému oleju nie je tak mastný, z jeho benefitov preto môže ťažiť aj mastnejšia pleť, na ktorú inak pleťové oleje nie sú úplne vhodné. Tej prepožičia hydratáciu a napomáha aj redukcii akné.

Tiež arganový olej má čoby kozmetický produkt svoje miesto na výslní už pár rokov isté. Pôvodom z Maroka tento jedinečný olej so zložením plným vitamínov, predovšetkým na pleť dôležitých vitamínov A a E, a esenciálnych mastných kyselín pôsobí nielen proti suchej pleti, ale bojuje aj proti rozvoju vrások. Upokojuje tiež podráždenú pleť, je preto vynikajúcim pomocníkom pre kožu s ekzémom alebo napríklad na spálenie od slnka. Podporuje hojenie poškodenej pleti a dodáva jej zdravie a zdravý vzhľad.