Pomarančový olej

Olej získavaný zo šupky plodov pomaranča

V šupke pomaranča sa vyskytujú bunky, ktoré produkujú volatilné oleje. Pri procese extrakcie sa najprv odstraňujú šupky od dužiny, ktoré sa porciujú a ďalej upravujú, neskôr nasleduje lisovanie. Vylisovaná šťava je kombináciou pomarančovej šťavy a pomarančového esenciálneho oleja, ktoré majú tendeciu sa od seba oddeľovať. V konečnej fáze je esenciálny olej odobratý.

Široké využitie pomarančového oleja

Pomarančový olej sa využíva rôzne, od medicíny až po kozmetiku. Vyskytuje sa vo forme oleja, gélov, krémov, šampónov, produktov proti akné, ale aj v dezodorantoch či sviečkach. Svoje pevné miesto má v aromaterapii, kde pôsobí sedatívne a relaxačne, dlhodobo však stimuluje mozgovú aktivitu.

V kozmetike zlepšuje stav pleti, a posilňuje pleť postihnutú ekzémom. Redukuje tiež vrásky a hyperpigmentáciu, vrátane stareckých škvŕn, v koži stimuluje produkciu kolagénu.

Tiež pleti s akné je pomarančový olej prospešný, pretože eliminuje baktérie na koži, upokojuje prebiehajúce zápaly a ľahko zmierňuje bolesť a opuchy spojené s akné. Pôsobí tiež proti nadmernému vysychaniu pleti. To všetko pri využití v produktoch alebo pri zmiešaní s ďalšími aktívnymi látky.

Ako bodovú terapiu pri akné môžete namočiť vatovú tyčinku priamo v samotnom pomarančovom oleji a malé množstvo oleja naniesť priamo na "liahnuci" sa pupienok pre jeho rýchlejšie zahojenie a pre redukciu baktérií.

Pomarančový olej na čistenie pleti

V produktoch na čistenie pleti okrem pôsobenia proti baktériám, a tým pádom proti akné a ďalším nedostatkom, bráni tiež dehydratácii pleti. Okrem použitia na pleti možno pomarančový olej využiť aj na vlasy, pretože aj na vlasovej časti hlavy redukuje baktérie, odstraňuje lupiny a svrbenie, obnovuje hydratáciu skalpu a vyrovnáva jeho pH.

Čo sa týka medicínskeho využitia, pomarančový olej redukuje zápaly, podporuje relaxáciu a stimuluje krvný obeh, podporiť môže tiež trávenie, to všetko pri topickej aplikácii. Mierne uľaviť môže tiež v prípade bolestí kĺbov a jej opuchov.

S článkom súvisia tieto produkty:

ADVANCED NIGHT RESTORE
Omlaďte svoju pleť cez noc s týmto hydratačným krémom a prebúdzajte sa každé ráno so sviežou, žiarivou
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
69 €
Na sklade - ihneď posielame