Pupočník

Liečivá bylina s pozitívnym vplyvom na pleť aj celý organizmus

Pupočník čiže Centella asiatica je viacročná bylina známa tiež ako Gotu kola. Aktívnymi látkami sú nabité jej listy, ktoré sa tiež využívajú pre tvorbu extraktu a na liečebné účely. Domovom pupočníka sú ázijské štáty ako Japonsko, Čína, Indonézia a India, kde sa tiež po stáročia využíva ako terapeutický prostriedok. V súčasnosti však rastie záujem o túto rastlinu a jej účinky aj v Európe a Severnej Amerike.

Pre kardiovaskulárnu sústavu

Pozitívny vplyv vykazuje pupočník na krvný obeh, zlepšiť môže stav kŕčových žíl a napomôcť pri žilovej nedostatočnosti pri orálnom užívaní. Uľaviť tak môže od opuchov, bolestí, kŕčov či pocitu "unavených nôh". Ajurvédski lekári využívali pupočník na zníženie hladiny krvného cukru, navyšovať pritom môže priamo produkciu inzulínu a pozitívny vplyv mať na pankreas.

Zlepšuje tiež pamäť a napomáha zvrátiť negatívny vplyv starnutia na mozgovú aktivitu, pupočník môže byť vhodný aj ako pomocný prostriedok pri terapii demencie. Pozitívny vplyv má tiež na náladu, navodzuje upokojenie a relaxáciu, zároveň zvyšuje koncentráciu a uľavuje od úzkosti.

Pupočník na koži

Pupočník je však účinný aj pri topickej aplikácii. Podporuje hojenie a regeneráciu pleti, zlepšuje vzhľad jaziev a znižuje riziko infekcií kože. Za urýchlenie hojenia sú zodpovedné látky známe ako triterpenoidy, ktoré popri tom pôsobia antioxidačne, posilňujú pleť a zlepšujú jej zásobenie krvou, kyslíkom a živinami.

Popri tom sa pupočník využíva proti vráskam, ekzémom, celulitíde, pre zlepšenie stavu psoriázy či kožných vredov, pri ústnom užití potom tiež proti infekciám respiračného traktu, astme, prechladnutiu, žltačke, únave, horúčke a epilepsii, ďalej potom nespavosti, strate pamäti či hypertenzii.

S článkom súvisia tieto produkty:

Dermaheal Total Care Skin Solution
Slovo „Total“ nie je v názve náhodou. Prípravok zabezpečí starostlivosť o pleť veľmi komplexne. Pokiaľ
V tehotenstve a pri dojčení
45 €
Na sklade - ihneď posielame