Spirulina

Morská riasa

Spirulina je jednou z najstarších životných foriem na Zemi. Táto modrozelená riasa je čiastočne zodpovedná za vznik atmosférickeho kyslíka pred biliónmi rokov, kedy sa "skutočný" život na planéte začínal ešte len rozvíjať. Spirulina je vôbec prvá tzv. superpotravina a je jednou z najbohatších potravín na živiny.
 
Spirulina sa prirodzene vyskytuje v teplých sladkých vodách. Jej tmavá modrozelená farba prepožičiava vode jej zelenkavé sfarbenie. Spirulinu je však možné pestovať aj umelo.
 

Nabitá dôležitými látkami

Obsahuje medzi 55 a 70% bielkovín, čo je viac než napríklad hovädzie, kuracie mäso či sója, ďalej 8 esenciálnych a 10 neesenciálnych aminokyselín. Obsahuje tiež veľké množstvo kyseliny gammalinoleovej, beta-karoténu, kyseliny linolovej, vitamínu B12, železa, vápnika, fosforu, RNA a DNA, chlorofylu a ďalšie.
 

Aké sú hlavné účinky spiruliny?

Spirulina poskytuje široké spektrum účinkov, pričom niektoré z nich nastupujú ihneď po konzumácii. Dodáva energiu, navyšuje výdrž a odstraňuje únavu. Zlepšuje fungovanie imunitného systému a podporuje zdravie srdca, pečene a obličiek.
 
Stimuluje detoxikáciu organizmu, okysličuje krv a napomáha telu vyplaviť toxíny a ďalšie nečistoty, ktoré môžu byť príčinou chorôb a ďalších zdravotných komplikácií.
 

Napomáha pri chudnutí

Spirulina tiež potláča chuť do jedla a zlepšuje fungovanie tráviacej sústavy. Má silné antioxidačné vlastnosti a napomáha vyrovnať pH organizmu. Vďaka tomu pôsobí protizápalovo.
 
 spirulina