Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy

Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy

Niektoré jedlá totiž vyložene podporujú mladistvý vzhľad pleti. Vybrali sme tri najúčinnejšie jedláv(asi nemusíme zdôrazňovať, že najlepšie je ich konzumovať v biokvalite), ktoré napomáhajú prírodnej detoxikácií organizmu, pričom zároveň dodávajú základné živiny potrebné k tomu, aby pleť prospievala.

Živočíšne omega-3-tuky

Omega-3-tuky napomáhajú správnemu metabolizmu lipidov v pleti a pôsobia ako prevencia dehydratácie buniek. Bunky kože preto zostávajú silné a plné vlahy a na pleti sa neobjavujú vrásky a jemné linky. Naopak, už prítomné jemné linky sa vyrovnávajú. Mimochodom, omega-3-tuky sú tie, ktoré zostávajú stále kvapalné aj  v chladničke. 
 
Nedostatok mastných kyselín sa môže prejaviť rôznymi spôsobmi. Medzi najbežnejšie, ale patria problémy s pleťou ako ekzém alebo napríklad popraskané päty. Omega-3-tuky majú tiež protizápalové účinky, dokážu preto upokojiť podráždenie pleti. Ideálnym zdrojom týchto tukov sú sardinky, ančovičky a vlastne všetky tučné morské ryby. Alebo klasický rybí olej!
 
 

Zelenina

Ideálne čerstvá, organická a lokálna! Čerstvá zeleninová šťava je elixírom pre pleť. Vaša pleť a celý organizmus z nej dostane obriu dávku vitamínov. Vhodné je konzumovať zeleninu bohatú na vitamíny C, A a B-komplex. Tie podporujú cirkuláciu krvi v tele a privádzajú tak do buniek kože kyslík. A okysličená pleť rovná sa mladistvo vyzerajúca pleť. Doprajte si aj dostatok mrkvy. Vysoký obsah vitamínu A nielen podporuje ostrý zrak, ale tiež bráni dehydratácii pleti, čo opäť vedie k vyrovnaniu jemných liniek. Je skvelým pomocníkom v boji proti akné, pretože napomáha detoxikácii pečene.
 

Fermentovaná jedlá

Ešte lepšie ako zelenina je fermentovaná zelenina. Obsahuje totiž tie isté živiny, ale navyše ju baktérie premenia doslova na superpotravinu, ktorá podporuje vznik priateľských baktérií v čreve a napomáha tráveniu. Tieto črevné baktérie vysielajú signály do celého tela a dokonca reagujú aj s organizmami v pokožke. Štúdie preukazujú vplyv probiotík na redukciu kožných ekzémov a ďalších ťažkostí. Čo je, ale ešte dôležitejšie, konzumácia probiotík pôsobí ako prevencia dehydratácie a podporuje v pleti tvorbu kolagénu. Čo, ako dobre vieme, vedie k pevnej a vypnutej pleti bez vrások a jemných liniek. Takže pripíjame na zdravie kefírom!
 
 zdrava srava 
 

Pokrmy s obsahom sóje

Tofu a ďalšie pokrmy zo sóje ako fazuľky edamame alebo sójové mlieko napomáhajú zachovaniu kolagénu v pleti vďaka svojmu vysokému obsahu izoflavonoidov. Štúdia publikovaná v Žurnále Americkej vysokej školy pre výživu opisuje vplyv izoflavonoidov na vznik vrások. Myši, ktoré dostávali stravu bohatú na isoflavonoidy a boli vystavené ultrafialovému žiareniu, mali menej vrások a vyhladenejšiu kožu ako myši, ktoré boli len vystavené UV žiareniu, ale už nedostávali isoflavonoidy. Vedci veria, že sú to práve isoflavonoidy, ktoré bránia rozpadu kolagénu v pleti.
 

Kakao

Akokoľvek sa hovorí, že čokoláda zhoršuje akné, určite to neplatí pre všetky typy čokolád. Najmä tie s vysokým obsahom kakaa môžu pleti naopak pomôcť! Kakao obsahuje flavonoid epikatechín (obsahuje ho aj čaj a červené víno), ktorý zvyšuje prekrvenie pleti, pričom dochádza k jej výraznejšiemu zásobeniu kyslíkom a vitamínmi, čo sú opäť faktory, ktoré určujú zdravie pokožky.
 

Kvalitné hovädzie

Aj poriadna flákota môže vašej pleti urobiť dobre. Treba taká sviečková je skvelým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín. A kvalitné bielkoviny napomáhajú budovaniu kolagénu v pleti. Doprajte si 50 - 100 gramov chudého hovädzieho mäsa dvakrát až trikrát týždenne a uvidíte, ako sa vaša pleť vypne. Zdrojov kvalitných bielkovín je, ale oveľa viac, napríklad kuracie mäso, vajcia, fazuľky či ryby. Tie si doprajte v ostatné dni.

S článkom súvisia tieto produkty:

ADVANCED DAY TOTAL PROTECT
Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením?
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
68 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože
Omladenie pleti29.9.2015

Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože

O chemickom peelingu sme už v našom Magazíne krásy písali. Teraz sa však zameriame na jeden konkrétny, a to peeling na báze kyseliny trichlóroctovej čiže TCA peeling. Poďme si ho predstaviť, na čo sa používa, ako sa používa a aké pocity budete mať pri jeho použití!

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!
Omladenie pleti27.9.2015

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!

Pravdepodobne ste sa už neraz stretli so spojením vrásky a jemné linky (alebo prípadne vrásky a jemné ryhy), najmä v spojení s omladením a anti-ageingom. Avšak viete, aký je medzi nimi rozdiel? Alebo čo ich spôsobuje? A predovšetkým, či existuje voči nim nejaká prevencia?

Mýty o retinoloch: Diel Prvý
Omladenie pleti25.9.2015

Mýty o retinoloch: Diel Prvý

O retinoidoch či retinoloch koluje veľa mýtov a poloprávd. Pretože my v Medaprexe si myslíme, že nie je potreba sa ich úplne báť len je potreba ich mať poriadne zmapované, rozhodli sme sa týmto bludom urobiť hrubú čiaru!

Novinka: Omládnite vaše intímne partie a omládnete aj vy
Omladenie pleti21.9.2015

Novinka: Omládnite vaše intímne partie a omládnete aj vy

Mladistvé intímne partie sú pre spokojný a aktívny sexuálny život niečo ako svieži vietor do plachetníc. Bez ktorého to síce ide, ale s ním to je oveľa lepšie. Že nehcete ísť pod ¨nôž¨, to naprosto chápeme. Ponúkame vám, ale iné riešenie!

Doprajte svojej pleti reštart po náročnom lete
Omladenie pleti21.9.2015

Doprajte svojej pleti reštart po náročnom lete

Ako už sme písali v našom Magazíne krásy, leto je pre vašu pleť veľmi náročné obdobie. Užívate si nápor slniečka a tepla naplno a nezdá sa vám, že by to mohlo škodiť? Ale bohužiaľ, škodí.