Doprajte si večer pre krásu

Doprajte si večer pre krásu

Ak nemáte pravidelne čas na starostlivosť o svoju pokožku a telo, doprajte si aspoň nepravidelne, párkrát do roka "večer pre krásu". Budete potrebovať pár kozmetických pomocníkov a trochu času. Využite napr. chvíľu, keď je manžel s kamarátmi a deti spia. Po tejto omladzujúcej procedúre budete ráno ako vymenená a ušetríte peniaze za kozmetické salóny.

Tento program vám pomôže uvoľniť sa, na chvíľku zabudnúť na drobnejšie aj vážnejšie starosti a pár hodín sa venovať starostlivosti o seba a svoje telo. Napriek tomu, že program má danú náväznosť, je len na vás, ako si jednotlivé aktivity prispôsobíte, posuniete či vynecháte. 
 
Postarajte sa, aby ste počas večera nebola nikým ani ničím rušená. Mala by ste byť po ľahkej večeri. Vytvorte si príjemnú atmosféru, stlmte telefón, pustite si pohodovú hudbu, rozsvieťte si malé svetla, pokojne použite sviečky. Po absolvovaní kúry sa včas uložte na spanie. Kvalitný spánok prispeje k regenerácii pokožky aj vlasov. Tešte sa na krajší zajtrajšok. 
 

Čo budete potrebovať:

Nesladenú ovocnú šťavu alebo bylinkový čaj 
Nočný krém 
Čistiace pleťové mlieko 
Pleťovú vodu 
Telový peeling 
Telový olej či mlieko 
Vlasovú masku, zábal 
Penu či olej do kúpeľa 
Pinzetu 
Papierové vreckovky 
Vatové tampóny 
Potreby na pedikúru 
Potreby na manikúru 
Uteráky a župan 
Bavlnené rukavice 
Upokojujúcu hudbu
 
1. Uvoľnenie a sústredenie
Najprv ukľudnite telo aj myseľ. Dajte si šálku bylinkového čaju alebo pohárik nesladeného ovocného nápoja. Zabudnite na chvíľku na problémy, ktoré vás trápia a tešte sa na nasledujúcu procedúru, ktorá vás skrášli.
2. Očista tvár
Zbavte tvár nečistôt a make-upu. Jemne z očí odstráňte líčidlá pomocou tampónu a čistiaceho pleťového mlieka. Kvapnite trochu mlieka na končeky prstov a rozotrite ho po tvári, nečistoty sa uvoľnia do prípravku, ktorý následne zotrite vatovým tampónom alebo hubkou namočenou v teplej vode .
 
3. Trhanie chĺpkov
Opatrne si pretrhajte obočie. Zoberte len chĺpky, ktoré vybočujú z radu obočia alebo sú nad koreňom nosa . Palcom a ukazovákom vypnite kožu, vytrhávanie chĺpkov potom nie je tak bolestivé.
 
4. Starostlivosť o vlasy
Aplikujte na vlasy vašu obľúbenú vlasovú masku. Môžete zvoliť aj prírodnú masku, ktorú si vopred vyrobíte doma z dostupných surovín.
 
5. Pleťový peeling
Počas pôsobenia vlasového zábalu naneste na čistú a vlhkú pokožku krúživým pohybom peeling. Vyhnite sa očnej oblasti. Raz za čas je nutné riadne vyčistiť pleť, aby sa pokožka mohla regenerovať. Napríklad peeling Dermaheal obsahuje jemné zrnkovité čiastočky, ktoré odstránia všetky nečistoty vrátane oleja a mazu. Peeling pôsobí na prejavy akné - pupienky, ale aj na rozšírené póry. Iste oceníte aj jeho jemne citrónovú vôňu.
 
6. Telový peeling
Peeling doprajte aj telu. Celé telo pomasírujeme lufovou špongiou. Vďaka tomu odstránite vrchnú zrohovatenú kožu, takže peeling bude účinnejší. Naneste peelingový prípravok a nechajte ho 1 - 2 minúty pôsobiť. Ak doma nemáte peeling na telo zvoľte napr morskú soľ alebo mandľové otruby. Potom sa opláchnite pod sprchou. Nakoniec teplou vodou zmyte aj peeling z tváre.
 
7. Príprava kúpeľa
Napustite si do vane vodu  . Ideálna teplota je približne 35 stupňov celzia. Pridajte si do vane kúpeľovú penu alebo olej, ktorý vám procedúru spríjemní .
 
8. Pleťová maska
Kým sa plní vaňa, urobte si masku. Prípravok alebo prírodné masku naneste na tvár, dekolt a krk.
 
9. Kúpeľ
Nasleduje vrchol relaxácie. Kúpeľ upokojí a uvoľní telo aj myseľ. Zatiaľ čo vy odpočívate vo vani, vlasový balzam a pleťová maska ​​bojujú za vašu krásu. K ich účinku prispieva teplo, ktoré z vane sála. Kúpeľ si vychutnajte. Uvoľnite sa, zatvorte oči a intenzívne relaxujte. Zostaňte vo vode približne 15 minút, aby ste príliš nezaťažili krvný obeh.
 
10. Telové mlieko alebo olej
Po opustení vane sa len ľahko utrite a namažte sa telovým mliekom či olejom. Trocha zvyšnej vody dodá pokožke dôležitú hydratáciu.
 
11. Opláchnutie vlasov
Sprchou si opláchnite vlasy a vymyte z nich zábal, potom ich dôkladne osušte uterákom. Tentoraz ich nechajte prirodzene uschnúť. Ak máte problémy s vlasmi, vypadávajú vám, sú zoslabnuté a rýchlo rednú, neváhajte ešte aplikovať špeciálny prípravok alebo rastové sérum. 
 
12. Zmytie pleťovej masky
Vlažnou vodou, či namočenou hubkou zmyte pleťovú masku.
 
13. Večerná starostlivosť o pleť
Na vatový tampón aplikujte pleťovú vodu a tvár ním zľahka dočistite. Nakoniec naneste nočný krém.
 
14. Starostlivosť o nohy
Počas večera si nájdite chvíľku na vaše nohy. Odstráňte stvrdnutú kožu pemzou alebo špeciálnou škrabkou. Koža je po kúpeli zmäknutá, čo vám uľahčí prácu. Nakoniec si urobte pedikúru.
 
15. Starostlivosť o ruky
Na záver, keď sa cítite ako znovuzrodená, venujte pozornosť rukám. Urobte si manikúru, namažte ich hydratačným krémom. Na noc na ne môžete navliecť bavlnené rukavice, krém sa tak bude vsakovať celú noc a ráno budete mať ruky jemnučké.
 
 

S článkom súvisia tieto produkty:

Staršie články:
Artróza - informácie v kocke
Zdravý život14.2.2014

Artróza - informácie v kocke

Artróza je choroba, ktorá je najčastejšie spájaná s chorobami kĺbov. Chorôb, ktoré bolesť kĺbov spôsobujú, je samozrejme viac, môžeme spomenúť napríklad reumatoidnú artritídu. Avšak ak nás bolia kĺby, najčastejšie sa jedná o artrózu, ktorú môžeme nájsť aj pod názvom osteoartróza.

Opaľujte sa tak zdravo, ako to len ide
Zdravý život14.2.2014

Opaľujte sa tak zdravo, ako to len ide

Existuje pojem zdravé opaľovanie alebo je to len nezmysel, ktorý si vymysleli obhajcovia tmavého opálenia? Na túto otázku sú veľmi rozdielne odpovede. Každopádne, človek sa kontaktu so slnkom rozhodne vyhnúť nemôže, a preto je potrebné vedieť, ako sa čo najzdravšie opaľovať, aby nám to príliš neuškodilo. Viac-menej to, že opaľovanie je škodlivé, je bohužiaľ nevyvrátiteľný fakt.

Ako zvládnuť bolesť kĺbov
Zdravý život10.2.2014

Ako zvládnuť bolesť kĺbov

Bolesť kĺbov už dnes nie je len problémom profesionálnych športovcov a starých ľudí. Často totiž bolesť kĺbov postihuje aj mladých ľudí a ľudí v strednom veku, ktorí rozhodne profesionálne po futbalovom ihrisku či po tenisovom kurte nebehali.

Nákup kozmetiky cez internet. Na čo si dať pozor?
Zdravý život7.2.2014

Nákup kozmetiky cez internet. Na čo si dať pozor?

Nakupovať cez internet z pohodlia domova už nie je žiadna novinka. Na internete môžeme častokrát nakúpiť lacnejšie, rýchlejšie a s možnosťou výberu zo širokého a pestrého sortimentu. Veľa z nás využíva veľké nákupné servery s najrôznejším tovarom, kde ale kozmetiku väčšinou nemajú. Nebojte sa kúpiť si krém či masku z malého internetového obchodu. Ak máte otázky, či je takéto nakupovanie bezpečné a ako pri kúpe postupovať, poradíme Vám a ukážeme niekoľko overených trikov.

Antioxidanty - bojovníci proti starnutiu pleti
Zdravý život5.2.2014

Antioxidanty - bojovníci proti starnutiu pleti

Boj antioxidantov proti voľným radikálom, ktoré pri väčšom množstve spôsobujú predčasné starnutie pleti je v poslednej dobe debatovanou témou. Aké látky označujeme ako antioxidanty, a ktoré najlepšie pôsobia v prevencii proti starnutiu pleti? Dozviete sa v nasledujúcom článku.