Plastika pŕs - 3 základné informácie pred rozhodnutím

Plastika pŕs - 3 základné informácie pred rozhodnutím

Mnoho žien býva so svojou postavou a vizážou nespokojných. Na svojom tele aj tvári vidí chybičky, s ktorými nie sú schopné sa stotožniť. Terčom ich nespokojnosti bývajú najčastejšie prsia. Dôvodov, prečo ženy premýšľajú nad úpravou svojho poprsia môže byť hneď niekoľko - nevyhovujúca veľkosť, tvar, ...

... ovisnuté prsia po dojčení alebo napríklad zjednotenie veľkosti či tvaru oboch pŕs. Vo všetkých prípadoch úprav poprsia sa jedná o veľký zákrok, ktorý je treba dobre premyslieť a hlavne prediskutovať s odborníkom. 
Plastická operácia pŕs je v dnešnej dobe veľmi rozšírený zákrok. Ženy, ktoré z osobných dôvodov zákrok podstúpili sa cítia lepšie nielen fyzicky, ale aj psychicky. Sú sebavedomejšie a všeobecne spokojnejšie so svojím vzhľadom. Zákrok má však aj mnoho rizík, najdôležitejšie je sa správne rozhodnúť a rekonvalescenciu brať zodpovedne až do zahojenia poslednej jazvičky.
 

Správne načasovanie

Plastika prsouPlastickú operáciu pŕs môžu podstúpiť ženy prakticky v akomkoľvek veku. Je však potrebné zvážiť, či už nepremýšľajú nad založením rodiny. Tehotenstvo so sebou prináša doslova ohňostroj hormónov. Prsia sa pri dojčení aj niekoľkonásobne zväčšia a po pár mesiacoch od pôrodu sa opäť vrátia do pôvodnej veľkosti. Keď sa k tomu všetkému pridá samotné dojčenie, nie je divu, že pôvodný tvar poprsia je nenávratne preč. Ak by teda žena v krátkej dobe pred otehotnením podstúpila plastický zákrok, vysnívaný výsledok by mohol byť veľmi ohrozený. 
 
 

Výber tvaru a veľkosti

V prípade, že je žena rozhodnutá pre plastickú operáciu, prichádza na rad výber správneho implantátu. Na trhu sú k dostaniu guľaté alebo kvapkovité "silikóny", ktoré môžu mať hladký alebo textúrovaný povrch. Potom prichádza na rad výber veľkosti poprsia. Na špecializovaných klinikách si možno všetko prezrieť a ohmatať. Žena má teda dopredu možnosť zistiť, ako implantáty nielen vyzerajú, ale tiež aké sú na dotyk. Všetky prípravy a výber tvaru aj veľkosti poprsia by mali prebiehať na základe konzultácie s lekárom, ktorý tiež vykoná všetky predoperačné vyšetrenia.
 
 

Pooperačná starostlivosť

Rovnako ako akákoľvek iná operácia, aj plastika pŕs je veľmi náročný zákrok a zásah pre telo. Hojenie pŕs je zdĺhavé. V tomto období je veľmi dôležité venovať veľkú pozornosť správnemu zahojeniu jaziev po operácii. Popri dodržiavaní všetkých pravidiel pooperačnej starostlivosti sa tiež odporúča používanie rôznych prípravkov a metód liečby jaziev. Vhodným pomocníkom môžu byť hojivé náplasti NewGel +, ktoré sa predávajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Na jazvu pôsobia prostredníctvom kombinácie oklúzie (uzavrú jazvu pred expozíciou vzduchu), hydratácie, zvýšenia teploty pokožky a kontinuálneho ľahkého tlaku. Vďaka tomu jazvy účinne redukujú a postupne vyhladzujú.

S článkom súvisia tieto produkty:

New Gel+ Priehľadná náplasť v tvare kotvy (2 ks)
100 % silikónová gélová náplasť určená na hojenie jaziev, ktorá sa aplikuje priamo na jazvu. Tento typ
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
70 €
Zobrazit
Dočasne vypredané
Staršie články:
Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.
Zdravý život3.2.2014

Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.

Aj keď sa snažíme si na dovolenke skôr oddýchnuť a nezaoberať sa každodenným make-upom, niekoľko kozmetických prípravkov je nutné si so sebou zbaliť. Bez čoho sa na dovolenke nezaobídete? Zúžte svoj ​​nákupný zoznam a znížte kilá svojej batožiny. Náš prehľad napovie, čo potrebujete a bez čoho sa zaobídete.

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov
Zdravý život1.2.2014

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov

Chráňte sa ako profesionáli. Pripravili sme pre vás 11 tipov ako sa najlepšie chrániť pred slnkom, priamo od zdroja.

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.
Zdravý život1.2.2014

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Počas dňa na našu pleť pôsobí veľa nežiadúcich vplyvov ako vietor, dážď, slnečné žiarenie, suchý vzduch atď. Naše telo sa s týmito vplyvmi vysporiadava najúčinnejšie práve v noci. Vtedy sa energia, ktorá je cez deň sústredená na telesnú a psychickú aktivitu, zaoberá prevažne bunkovou obnovou. Je to tým, že nám klesá metabolizmus, znižuje sa teplota a spomaľuje sa látková výmena.

Naordinujte si vitamín proti starnutiu
Zdravý život24.10.2011

Naordinujte si vitamín proti starnutiu

Vitamín E je verný bojovník proti starnutiu. Jeho pravidelnou dostatočnou dávkou pomôžete nielen svojej pokožke a vzhľadu, ale taktiež prispejete svojmu zdraviu. Urobte si vitamínovú terapiu v znamení E.

Dožičte si vitamín krásy
Zdravý život20.10.2011

Dožičte si vitamín krásy

Vitamíny sú nevyhnutné pre zdravý život. Nedodávajú telu žiadne kalórie ani jouly, ale aj napriek tomu sú úžasným zdrojom vitality a energie. Vitamíny si naše telo nedokáže samo vyrábať, musíme ich preto pravidelne dodávať potravou. Rovnako ako naše telo, aj pokožka potrebuje raz za čas vitamínovú bombu. Dožičte si špeciálnu výživnú kúru v podobe čistého vitamínu A pre pleť.