Problémy kože a nechtov: Hlavne chýbajúci zinok vašej pleti naozaj škodí!

Problémy kože a nechtov: Hlavne chýbajúci zinok vašej pleti naozaj škodí!

Pripravili sme pre vás veľký súpis problémov kože a nechtov, ktore vás môžu postihnutí v dôsledku nedostatku dôležitých živín. A vedzte, že takmer vo všetkom "má prsty" nedostatok zinku. Kto by to bol povedal, že?

Nedostatok živín samozrejme negatívne pôsobí nielen na pleť, nechty či vlasy, ale hlavne na celý organizmus. Vďaka symptómom viditeľným navonok je možné tieto skryté deficity rozpoznať a zacať ako so suplementáciou, tak s terapiu týchto problémov.
 

Bledosť

Bledosť vzniká z dôvodu nedostatku oxyhemoglobínu v koži. Najmä ťažká anémia vždy vedie k bledosti kože. Anémia ako taká je spojená s deficitom mnohých živín vrátane železa, zinku, vitamínu B12 a kyseliny listovej.
 

Zlé hojenie

K zlému hojeniu rany dochádza v dôsledku nedostatku bielkovín, vitamínu C a zinku. Podľa dermatológov však pre zlepšenie dostačuje navýšenie konzumácie chýbajúcich živín v podobe doplnkov stravy.
 
Skuste koktejl 11 látok kľúčových pre zdravie kože vo výživovom doplnku BEAUTIFUL SKIN by Brandeis Clinic!
 
 

Dermatitída

Pre dermatitídu je charakteristické svrbenie, erytém, edém a mokvanie pleti a vznik šupín a strupov. Dôvodom jej rozvoja často býva nedostatok bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, niacínu (vitamín B3) a zinku.
 

Seboroická dermatitída

Toto zápalové ochorenie kože spôsobuje erytém a vznik šupín a bielych či žltých plôšok v miestach bohatých na mazové žľazy, ako je skalp alebo nosolabiálna ryha. Seboroická dermatitída býva symptómom nedostatku vitamínu B6, biotínu alebo zinku.
 

Petechie

Petechie sú 1-2 mm veľká místa červenej či fialovej farby na koži, ktore spôsobuje krvácanie v dôsledku poškodenia kapilárnych ciev. Petechie môžu vzniknúť z nedostatku niacínu (vitamínu B3) a vitamínu C.
 

Folikulárna hyperkeratóza

Pre toto zápalové ochorenie kože je typická nadmerná produkcia keratínu vo vlasových folikuloch, čo má za následok vznik červenohnedých folikulárnych papúľ s centrálnym keratinovým čepom. Folikuly sú často uzatvorené kožným mazom. Folikulárnu hyperkeratózu môže spôsobiť nedostatok mnoho rôznych živín vrátane vitamínov A, B, C. Suplementácia vitamínu A esenciálnymi mastnými kyselinami môže podporiť zlepšenie tohto ochorenia.
 

Xeróza

Xeróza je abnormálna suchosť pleti a slizničných membrán. Je pre ňu charakteristická suchá, svrbiaca, popraskaná pleť so šupinkami. Dôvodom jej vzniku môže byť nedostatok vitamínu A či zinku.
 

Farebné zmeny nechtov

Zmena farby nechtov môže mať príčinu v nedostatku mnohých živín. Podľa výskumov spôsobuje nedostatok vitamínu B12 šedohnedé sfarbenie nechtov. Biele nechty má za následok anémia a nechty ružové či červené spôsobuje podvýživa, v ktorej sa spája väčšina dôležitých živín. Nedostatok biotínu môže naviac zvýšiť náchylnosť nechtov k hubovým infekciám.
 

Zmeny v tvare a na povrchu nech

Nedostatok živín môže mať za následok ai zmeny tvaru a povrchu nechtov. Centrálna vypuklina na povrchu nechtu väčšinou pramení z nedostatku železa, kyseliny listovej alebo bielkovín. Centrálna ryha sa môže objaviť taktiež z nedostatku železa. Štiepeniu nechtov býva spájané s nedostatkom vitamínov zo skupiny B. Koilonychie čiže lyžičkovitý tvar nechtov sa väčšinou viaže taktiez k nedostatku železa a bielkovín, najme aminokyselín obsahujúcich síru. Vznik Beauovy línie, teda ryhy v nechtovej platničke značiace dočasnú zástavu rastu, zvyčajne súvisia s nedostatkom zinku.
 
Zinok vám dodá unikátny výživový doplnok BEAUTIFUL HAIR by Brandeis Clinic, ktorý naviac podporí i rast a zdravie vlasov!
 
 
Staršie články:
Poznáme vitamíny, ktoré vás zbavia  únavy
Zdravý život22.6.2016

Poznáme vitamíny, ktoré vás zbavia únavy

S chronickou únavou sa môže stretnúť každý z nás, najmä jedinci citlivejší na vplyv a výkyvy počasia. Prejavuje sa celkovým úbytkom energie, konštantnou únavou, zníženou koncentráciou a zvýšenou potrebou spánku.

Chýbajúce vitamíny a minerály môžu byť príčinou vašej depresie aj zlej nálady!
Zdravý život31.5.2016

Chýbajúce vitamíny a minerály môžu byť príčinou vašej depresie aj zlej nálady!

Jar je obdobie, kedy sa veľa ľudí trápi zlou náladou, nedostatkom energie alebo dokonca depresiou. Prečo sa , ale trápiť, keď je možné tieto nedostatky vyriešiť adekvátnym príjmom vitamínov a minerálov?

Okrem toho, že vás detox nabije energiou, môže vám aj zachrániť život
Zdravý život27.4.2016

Okrem toho, že vás detox nabije energiou, môže vám aj zachrániť život

Hovoríte si, ako je to možné? Jednoducho, detox čiže očista dokáže váš organizmus zbaviť nebezpečných látok, a ak je cielený na hrubé črevo, pôsobí ako jeho prevencia rakoviny.

Viete, že vaša zlá pleť môže mať príčinu v nedostatku živín?
Zdravý život25.4.2016

Viete, že vaša zlá pleť môže mať príčinu v nedostatku živín?

Nedostatok živín sa v organizme prejavuje rôzne. Nás zaujíma predovšetkým jeho vplyv na pokožku a nechty. Najmä suchá, hrubá koža, lámavé a nekvalitné vlasy sa prejavujú s nedostatkom dôležitých mikronutrientov (vitamíny, minerály, stopové prvky) a makronutrientov (sacharidy, tuky, bielkoviny) .

7 dôvodov, prečo je Açaí super: Prevencia rakoviny, lepšie trávenie, viac energie ...
Zdravý život16.4.2016

7 dôvodov, prečo je Açaí super: Prevencia rakoviny, lepšie trávenie, viac energie ...

Malé fialové bobuľky Açaí pripomínajú modré hrozno. Pochádza z palmy Açaí, ktorá rastie v strednej a južnej Amerike, najmä v amazonských dažďových pralesoch. Prečo by vás toto drobné ovocie malo zaujímať?