Okrem toho, že vás detox nabije energiou, môže vám aj zachrániť život

Okrem toho, že vás detox nabije energiou, môže vám aj zachrániť život

Hovoríte si, ako je to možné? Jednoducho, detox čiže očista dokáže váš organizmus zbaviť nebezpečných látok, a ak je cielený na hrubé črevo, pôsobí ako jeho prevencia rakoviny.

Na začiatku jari často mávame nedostatok energie a cítime sa unavení. Dôvodom môźe byť prechod na letný čas, veď nám opäť "ukradli" hodinu spánku. Ďalší dôvod únavy môžeme hľadať v dlhej zime, kedy sme trávili málo času vonku na slniečku. No a v neposlednom rade môžu byť na vine toxíny, ktoré sme si v organizme počas zimy, ale vlastne za celý náš život nazbierali.
 
Hovoríte si, kde by sa vo vašom organizme toxíny vzali, že sa snažíte žiť zdravo? Bohužiaľ na spôsobe života až tak veľmi nezáleží, v našom životnom prostredí a v priemyselne spracovaných potravinách sa ich nachádza až až. Z mnohých dôvodov je dôležité od nich svoje telo očistiť. Napríklad za pomoci prírodného výživového doplnku DETOX by Brandeis Clinic.
 
 

Kde sa toxíny berú?

Toxíny sa do organizmu "zanášajú" celoživotne. Vdychujeme je s každým naším dychom zo znečisteného životného prostredia. Konzumujeme ich v ovocí a zelenine, ktoré farmári hnoja priemyselnými hnojivami a ďalšími chemickými prípravkami alebo aj v mäse, pretože i hospodárskym zvieratám je nutné čas od času podávať rôzne medikamenty. Zároveň toxíny mnohokrát absorbujeme priamo my sami prostredníctvom liekov, alkoholu, fajčenia alebo konzumáciou priemyselne spracovaných potravín.
 
Prečo sú toxíny pre náš organizmus zlé? Už zo svojej podstaty sú toxíny škodlivé a pre nás dráždivé. Keď je ich v našom tele nadbytok, sám organizmus si s nimi nedokáže poradiť, a na nás sa začínajú prejavovať symptómy zanesenia organizmu: únava, bezdôvodné bolesti, ekzémy, alergie, náchylnosť k prechladnutiu, plynatosť či problémy s trávením.
 
Práve preto je potrebné pravidelne, aspoň raz ročne, podstúpiť očistu. Vhodné je zacieliť detox na hrubé črevo, pretože práve tento orgán je zodpovedný za vstrebávanie živín do tela a práve cez neho do organizmu prúdi najviac látok. Existuje ešte ďalší, nemenej dôležitý dôvod, prečo detoxikovať. Rakovina hrubého čreva patrí medzi najvyskytovanejšie sa rakoviny u nás. Práve očista je proti tomuto onkologickému ochoreniu skvelá prevencia!
 
 detox 

Ako sa detoxikovať?

Možností máte na výber nespočet. Očisty hrubého čreva môžete docieliť pôstom, detoxikačnou diétou, klystírom, konzumáciou špeciálnych bylinných čajov či výživovým doplnkom. Doba detoxikácie závisí od spôsobu očisty.
 
V prípade výživového doplnku DETOX by Brandeis Clinic vám pre očistenie organizmu zaneseného toxínmi bude stačiť jedna kapsula denne počas jedla po dobu troch mesiacov. Jeho účinnosť zaručujú špeciálne vybrané výťažky z prírodných látok, napríklad z mäty piepornej, zázvoru sladkého drievka  či mačacieho pazúra (vilcacora), ktorým amazonskí indiáni liečia rakovinu. Ich synergický efekt napomáha odstráneniu toxínov a usadenín z organizmu a pôsobí ako prevencia vzniku rakoviny hrubého čreva. Vďaka tomu, že podporuje trávenie a celkové fungovanie tráviacej sústavy, napomáha tiež pri redukcii hmotnosti.
 
Ak zvolíte pôst, ktorý sa radí k najnáročnejším typom detoxikácie, pripravte sa na niekoľko dní, ktoré strávite iba "o vode". Takto tvrdý pôst by nikdy nemal trvať viac ako tri dni a očakávajte, že vám bude naozaj chýbať energia. Než s pôstom začnete, mali by ste vaše telo na neho pripraviť, to znamená aspoň dva dni pred jeho začatím nepiť alkohol a nejesť žiadne ťažké jedlá. V priebehu pôstu musíte dodržiavať pitný režim. Okrem únavy sa môžu počas pôstu objaviť aj ďalšie, na prvý dojem negatívne známky očisty - bolesť hlavy, celková slabosť, precitlivenosť a nekvalitný spánok. To všetko je však známkou regenerácie organizmu a po niekoľkých dňoch tieto negatívne prejavy vymiznú a dostaví sa naopak energia a zlepšenie celkového stavu organizmu.
 
Ďalšou možnosťou, ako prečistiť hrubé črevo a zbaviť tak organizmus toxínov je detoxikačná diéta. V rámci nej by ste mali obmedziť jedlá nadmerne zaťažujúce organizmus, teda vyprážané, potenciálne alergizujúce (mliečne výrobky) a tučné jedlá. Počas detoxikácie by ste sa mali taktiež vyhnúť konzumácii červeného mäsa, výrobkov z rafinovaného cukru a bielej múky, sladeným nápojom a samozrejme alkoholu. Chladničku a špajzu by ste si naopak mali zásobiť čerstvou zeleninou a ovocím a čo najväčším množstvom priemyselne nespracovaných potravín. Práve tie totiž organizmus najlepšie trávi a vezme si z nich najväčšie množstvo živín. "Plusové body" získate tiež za konzumáciu fermentovaných jedál ako je napríklad kyslá kapusta. Tieto jedlá totiž vaše črevo priamo osídlia prospešnými baktériami! Vhodne zostavenú detoxikačnú diétu stačí pre "citeľné" zmeny držať týždeň až desať dní.
 
Pôst a detoxikačná diéta patrí k zložitejším typom detoxu. Jedálniček prípadne nastavenie pôstu je viac než vhodné konzultovať so svojím lekárom, rovnako ako v prípade očisty hrubého čreva v podobe výplachu čreva (tj. klystíru).
 
Staršie články:
Viete, že vaša zlá pleť môže mať príčinu v nedostatku živín?
Zdravý život25.4.2016

Viete, že vaša zlá pleť môže mať príčinu v nedostatku živín?

Nedostatok živín sa v organizme prejavuje rôzne. Nás zaujíma predovšetkým jeho vplyv na pokožku a nechty. Najmä suchá, hrubá koža, lámavé a nekvalitné vlasy sa prejavujú s nedostatkom dôležitých mikronutrientov (vitamíny, minerály, stopové prvky) a makronutrientov (sacharidy, tuky, bielkoviny) .

7 dôvodov, prečo je Açaí super: Prevencia rakoviny, lepšie trávenie, viac energie ...
Zdravý život16.4.2016

7 dôvodov, prečo je Açaí super: Prevencia rakoviny, lepšie trávenie, viac energie ...

Malé fialové bobuľky Açaí pripomínajú modré hrozno. Pochádza z palmy Açaí, ktorá rastie v strednej a južnej Amerike, najmä v amazonských dažďových pralesoch. Prečo by vás toto drobné ovocie malo zaujímať?

Kyselina chlorogenová vám pomôže schudnúť. Nájdete ju v zelenej káve
Zdravý život27.3.2016

Kyselina chlorogenová vám pomôže schudnúť. Nájdete ju v zelenej káve

Chudnutie môže byť skutočne neuveriteľne zložitá záležitosť, dosť možno to poznáte aj z vlastnej skúsenosti. Práve preto sa na trhu objavujú stále nové výživové doplnky, ktoré majú pomôcť ľuďom v úsilí schudnúť. Jedným z nich je aj extrakt zo zelenej kávy. Ako telesnú hmotnosť ovplyvňuje? A či vôbec skutočne funguje?

Oslávte svätého Valentína tento rok netradične: sebaláskou a rozmazlováním
Zdravý život10.2.2016

Oslávte svätého Valentína tento rok netradične: sebaláskou a rozmazlováním

Oslava lásky a zamilovanosti môže byť fajn, aj ak práve nikoho nemáte. Čo tak tento rok osláviť 14. februára láskou k sebe samej, a zaobstarať si pre seba nejaký pekný darček? Buďte krásna, mladistvá a plná energie, veď svätý Valentín predsa nemusí nutne oslavovať len partnerskú lásku :-).

Na horách vaša pleť potrebuje tri veci. A my presne vieme, ktoré!
Zdravý život3.2.2016

Na horách vaša pleť potrebuje tri veci. A my presne vieme, ktoré!

Zima je čarovný čas, kedy vyrážame na dovolenku do snehom zaviatych hôr, kde mrzne a my si užívame lyžiarskych, snowboardových a iných mrazivých radovánok. Lenže to čo si užívame my, si zďaleka neužíva naša pleť. Ba naopak. Pre pleť je zimné obdobie snáď to najnáročnejšie.