Toto sú tie najväčšie chyby, ktoré robíte pri chudnutí

Toto sú tie najväčšie chyby, ktoré robíte pri chudnutí

S jarou prichádza zmena. A nie je to zďaleka len o rozkvitajúcich kvetoch na záhradke alebo jarnom upratovaní. Jar je tiež obdobím, kedy sa veľa ľudí sústredí na zhadzovanie zimných kíl a "prípravu" postavy na leto. Ak chcete do leta schudnúť, presvedčte sa, či nerobíte niektorú z nasledujúcich chýb!

Jete príliš sacharidov

Ak chcete schudnúť, prvá vec, ktoré by ste mali v strave ubrať, sú škrobové sacharidy. Vyhýbajte sa bielemu pečivu a bielej ryži, zemiakom, vyprážaným jedlám a polotovarom. Svoju pozornosť naopak zamerajte na zdravé tuky ako je avokádo a rôzne typy orechov (pozor však na ich množstvo, aj zdravé tuky sú tuky) a samozrejme navýšte príjem ovocia a najmä zeleniny. Tiež si navyknite popíjať vodu s vymačkaným citrónom.
 

Cvičíte stále rovnakú zostavu

Telo si na cvičenie, ak ho vykonávate stále, zvykne. Naopak chudnutie je ďaleko rýchlejšie, ak čas od času telo prekvapíte iným typom cvičenia. Meniť môžete typy cvičení, zvyšujte a znižujte intenzitu aj dĺžku tréningu. Pokiaľ chcete skutočne "zaútočiť" na tuk, vyskúšajte tzv. "high intensity interval training čiže HIIT". Tento typ cvičenia zahrňuje kratšie sekvencie kardia za vyššej intenzity. Tým, že zvýšite srdcový tep, zrýchlite metabolizmus a začnete páliť obrie množstvo kalórií. Pokiaľ chcete cvičením chudnúť, rozhodne by ste sa pri aktivite mali zapotiť.
 

Nič nepočítate

Na každého pol kila, čo chcete zhodiť, je potrebné vytvoriť deficit 3500 kalórií. To možno zvládnuť ako znížením prijatých kalórií, tak zvýšenou fyzickou aktivitou. Väčšina ľudí má tendenciu preceňovať spálené kalórie pri cvičení, rovnako tak ako podceňovať množstvo prijatých kalórií, takže to počítajte! Zapamätajte si, že chudnúť bez snahy o lepšie stravovanie a cvičenie jednoducho nejde. Dlhodobo proste musíte tieto dve "metódy" pre úspešné chudnutie kombinovať.
 
 schudnite do plaviek 
 

Ste v strese

Často prehliadaným faktorom v chudnutí je stres, ktorý môže mať za následok ako zastavenie chudnutia, tak dokonca váhový prírastok. Ak ste vystresovaní na maximum, telo produkuje hormón kortizol, ktorý môže spôsobovať dokonca zvýšené ukladanie tuku. A ruku na srdce, keď je človek v strese, má tendenciu častejšie siahnuť po sladkostiach alebo po niečom z rýchleho občerstvenia. Zbavte sa preto stresu a uvidíte, ako kilá takmer samé miznú. Prejdite sa, doprajte si čerstvý vzduch, meditujte, robte niečo, čo vás baví, smejte sa, zavolajte kamarátom alebo si urobte len čas sami na seba. To všetko pomôže uľaviť vašej preťaženej mysli. Vyrovnať sa so stresom je dôležitým faktorom úspešného chudnutia.
 
Vyskúšajte výživoy doplnok s čistým extraktom zo zelenej kávy GREEN COFFEE by Brandeis Clinic, ktorý podporuje chudnutie a stimuluje metabolizmus.
 

Neposilujete svaly

Veľa ľudí si myslí, že keď cvičí niekoľkokrát do týždňa kardio, že schudnú. Chybu však robia, že zanedbáva silový tréning. Čím menej svalov máte, tým pomalší je váš metabolizmus. Pre chudnutie a silné telo je potrebné zaradiť aj silový tréning. Nemusíte mať obavy, že sa z vás stane bodybuilder a treba dvíhať ťažké váhy, stačí ľahké činky alebo môžete cvičiť s vlastnou váhou, planky, kľučky, drepy sú ideálne!
 

Málo spíte

Nedostatok spánku zvyšuje hladinu stresu a pri nevyspaní sa často dostavuje hlad. Keď spíte menej ako sedem hodín spánku, znižuje sa hladina leptínu, hormónu zodpovedného za reguláciu hladu. Ak chcete schudnúť, proste sa vyspite!
 
Ak trpíte nedostatkom energie, je skutočne ideálne sa prespať, viac síl vám, ale dodá aj výžiový doplnok GRIFFONIA by Brandeis Clinic, ktorý ako bonus tiež stimuluje chudnutie!
 

Málo jete

Aby ste schudli, je dôležité si strážiť počet prijatých kalórií. Na druhú stranu, by ste to, ale s reštrikciami nemali preháňať! Príliš málo jedla vám totiž spomalí metabolizmus. Pokiaľ zjete  menej, než koľko vyžadujú základné biologické procesy v tele (táto hranica sa pohybuje zhruba na 1200 kalóriách denne), telo sa prepne do "survival" módu. Navyše začne brať energiu z miest, odkiaľ naozaj chudnúť nechcete, zo svalov. Jesť by ste skrátka mali tak akurát, aby ste neboli hladní. Doprajte si ideálne raňajky, obed a večeru a medzi hlavnými jedlami ľahkú desiatu. Jesť by ste teda mali asi každé tri až štyri hodiny, vďaka čomu budete sýti a zároveň tak budete chránení pred návalmi hladu a následným prejedaním.
 

Nepijete kávu

Kofeín je stimulant centrálneho nervového systému a jeho konzumácia môže zrýchliť váš metabolizmus o 5 až 8% (vďaka čomu za deň spálite od 98 až po 174 kalórií navyše). Inak si tiež môžete dať zelený čaj. Katechíny a ďalšie antioxidanty v ňom obsiahnuté váš metabolizmus môžu zrýchliť až o 12%!
 

V strave máte málo bielkovín

Nejaký podiel bielkovín by malo mať každé jedlo, ktoré skonzumujete. Telo ich potrebuje pre zachovanie a regeneráciu svalov, ktoré sú, ako už vieme, pre chudnutie veľmi dôležité.
 
Pre zachovanie duševnej a telesnej mladosti a vitality, ktorá toľko súvisí aj s chudnutím a telesným zdravím, vyskúšajte výživový doplnok YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic.
Staršie články:
Toto je jediný článok, ktorý si musíte prečítať, ak chcete svoju pleť skutočne chrániť pred ultrafialovým žiarením
Zdravý život24.4.2017

Toto je jediný článok, ktorý si musíte prečítať, ak chcete svoju pleť skutočne chrániť pred ultrafialovým žiarením

To, že by ste sa mali aspoň v lete cez poludnie chrániť pred ultrafialovými lúčmi, pravdepodobne viete. Viete ale, že to zďaleka nemusí stačiť? Ako veľmi ste v oblasti prípravkov na opaľovanie a ochrane pleti vzdelaní?

Zelený čaj podporí zdravie srdca a zníži cholesterol. Je lepšie si dať šálku alebo výživový doplnok?
Zdravý život22.4.2017

Zelený čaj podporí zdravie srdca a zníži cholesterol. Je lepšie si dať šálku alebo výživový doplnok?

Zelený čaj milujú východné kultúry pre jeho pozitívny vplyv na celý organizmus po stáročia. Lístky tohto čaju neprechádzajú procesom fermentácie tak ako u čierneho čaju, zostáva v ňom preto zachovaný vysoký obsah zdraviu prospešných látok. Ak vám však zelený čaj z nejakého dôvodu nechutí (veľa ľudí ho opisuje ako veľmi horký či bez chuti), spoľahnúť sa na jeho účinky môžete aj prostredníctvom výživových doplnkov.

Tipy na najlepšie nielen Veľkonočné darčeky z nášho e-shopu
Zdravý život14.4.2017

Tipy na najlepšie nielen Veľkonočné darčeky z nášho e-shopu

Veľká noc síce ohľadom darčekov a ich darovania nie je tak intenzívna ako Vianoce, avšak už naše babičky hovorievali, že na Veľkú noc by sme tiež mali dostať nejaký, aspoň malinký darček. A to aby nás "nepokakal" veľkonočný baránok.

Saw palmetto chráni prostatu a navyše pôsobí proti vypadávaniu vlasov
Zdravý život12.4.2017

Saw palmetto chráni prostatu a navyše pôsobí proti vypadávaniu vlasov

Pozitívne účinky saw palmetto sú známe už po stáročia, čoby liečivo ho využívali treba americkí indiáni na juhovýchode súčasných Spojených štátov amerických. Na začiatku 20. storočia začal bobule saw palmetto využívať aj "biely muž", a to pre liečbu problémov urinárneho traktu a pre zvýšenie tvorby spermií.

Dajte si pozor na rednutie kostí, trpí ním cez milión Čechov a Slovákov
Zdravý život17.3.2017

Dajte si pozor na rednutie kostí, trpí ním cez milión Čechov a Slovákov

V Českej republike postihuje osteoporóza čiže rednutie kostí približne 7 až 8% populácie. Aká je najvhodnejšia prevencia tohto ochorenia, ktoré môže mať za následok okrem iného frekventované fraktúry a zhoršenú kvalitu života?