Večnú mladosť vám nezaručíme. Alebo áno?

Večnú mladosť vám nezaručíme. Alebo áno?

Tajomstvo elixíru mladosti hľadá ľudstvo snáď už od svojho počiatku. Lenže ako vieme, pre podobné zázraky je miesto len v rozprávkach, skutočnú mladosť nám nedokáže vrátiť nič. Lenže kto tu hovorí o navrátení mladosti? Ono by predsa stačilo, len spomaliť starnutie organizmu. A to v súčasnosti ide a nepotrebujete k tomu ani čarovanie kúzelníkov, ani skalpely plastických chirurgov.

Zastaviť starnutie síce možné nie je, rovnako ako nie je možné zvrátiť kalendárny vek. Ale zlepšiť stav svojich telesných orgánov, vylepšiť vzhľad a dokonca aj myseľ, a omladiť ju o mnoho rokov, to možné je! Veď predsa vek človeka nie je vôbec o dátume narodenia, ale o vlastnom životnom nadhľade, vitalite a energii.
 
Sú ľudia, ktorí môžu v deväťdesiatich rokoch hrať golf, jazdiť na bicykli, cvičiť jógu, sú sebestační a plní pozitívnej energie. A potom sú tu zase ľudia, ktorí vnímajú po 35. roku veku značnú únavu, zhoršuje sa u nich zmyslové vnímanie, horšie vidia aj počujú, dochádza u nich k oslabeniu imunitného systému, začínajú byť náchylnejší k rôznym ochoreniam, nehovoriac o tom, že sa u týchto jedincoch zvyšuje riziko srdcových ochorení a rakoviny.
 

Genetika nie je všetko

Starnutie je samozrejme úplne individuálna záležitosť. Výrazný vplyv na zdravie i psychiku má genetika. S ňou si bohužiaľ neporadíme. Ale môžeme si pomôcť, napríklad dlhodobou zdravou stravou, pravidelným pohybom a nesmieme zabúdať ani na psychohygienu. Pretože práve tieto faktory dokážu spomaliť chátranie telesných orgánov alebo delenie a nahrádzanie buniek, ktoré ľudský život sprevádzajú už od narodenia. A nezabúdajte na to, že telesné zdravie je často silne prepojené so zdravím psychickým!
 

Ako na psychohygienu

1. Svoje slová a myšlienky voľte uvedomelo.
 
2. Neberte si všetky záležitosti osobne. To, čo ostatní hovoria, je len projekcia ich vlastnej reality.
 
3. Urobte pre seba každý deň niečo pekné.
 
4. Doprajte si v pracovnej činnosti pravidelné prestávky.
 
5. Nájdite si čas na rekreáciu a šport.
 
6. Naučte sa relaxačným technikám. Vyskúšajte napríklad dychové cvičenia.

 mladistvý vzhľad 

 
Ten, kto chce starnutie svojho organizmu spomaliť, by sa preto mal o seba starať ako po fyzickej, tak po duševnej stránke. Napríklad voľba správneho doplnku stravy napomôže organizmu vyrovnať sa s množstvom toxínov, ktorými sme obklopení, a ktoré konzumuje s potravinami či so vzduchom, ktorý dýchame.
 
Na Brandeis Clinic preto vznikol doplnok stravy YOUNG 4EVER s desiatimi účinnými látkami, ktoré najčastejšie odporúčajú lekári venujúci sa nutričnej výžive a ortomolekulárnej medicíne pre spomalenie starnutia telesných orgánov a na povzbudenie psychickej činnosti a sviežosti. Kedy je ideálny čas začať podobný komplex látok užívať? Pretože je v medicínske terminológii pokladaný človek za mladého do 35 rokov, odporúčame konzumáciu YOUNG 4EVER po dovŕšení tridsiateho roku života.
 
YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic
 

Čím je komplex 10 látok tak unikátny?

Vitamín C

Podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je zodpovedný za mladistvý vzhľad pokožky, ale aj zdravie ciev, kostí a chrupaviek. Ďalej posilňuje imunitný systém, nervovú sústavu a prispieva k normálnej psychickej činnosti.
 

Resveratrol

Je elixírom zdravia a sily pre váš kardiovaskulárny systém.
 

Vitamín B12

Znižuje únavu a eliminuje pocity vyčerpania, okrem toho prispieva k psychickej pohode. Podporuje tvorbu červených krviniek, činnosť nervovej sústavy a zabezpečuje správne fungovanie energetického metabolizmu.
 

Vitamín E

Tento účinný antioxidant chráni bunky pred poškodením oxidatívnym stresom.
 

Vápnik

Podporuje zdravie kostí a zubov, a taktiež podporuje správnu činnosť svalov. Podieľa sa na procese delenia a špecializácie buniek. Prispieva tiež k optimálnej zrážanlivosti krvi, podporuje fungovanie nervových prenosov i tráviacich enzýmov.
 

Horčík

Znižuje pocity únavy a vyčerpania. Podporuje správne fungovanie nervovej sústavy a svalov, rovnako ako zdravie kostí a zubov. Napomáha optimálnej syntéze bielkovín.
 

Kyselina listová

Prispieva k rastu zárodočných tkanív v čase tehotenstva, správnej syntéze aminokyselín, správnej krvotvorbe a látkovej premene homocysteínu. Podporuje psychické zdravie a odolnosť.
 

Zelený čaj

Tento antioxidant pôsobí priaznivo na zdravie ústnej dutiny, podporuje imunitný systém, rovnako ako zdravie kardiovaskulárnej sústavy. Napomáha k stabilizácií telesnej hmotnosti, znižuje hladinu cholesterolu, má priaznivé účinky na hladinu cukru v krvi. Okrem toho podporuje koncentráciu, zdravý spánkový režim aj mentálne a kognitívne funkcie.
 

Ginkgo biloba

Má priaznivý vplyv na cirkuláciu krvi v organizme.
Staršie články:
Denne zjete 5 porcií ovocia a zeleniny a máte pocit, že vám to zaručí zdravie? Kdeže..
Zdravý život21.10.2015

Denne zjete 5 porcií ovocia a zeleniny a máte pocit, že vám to zaručí zdravie? Kdeže..

Príde vám zbytočné konzumovať rôzne doplnky stravy, pretože ste presvedčení, že všetky potrebné vitamíny a minerály načerpáte z toho, čo zjete? Tak to pozor, nedostatok dôležitých živín sa nemusí vyhnúť ani toho, kto príma veľké množstvo ovocia a zeleniny.

9 tipov na bezpečné opaľovanie, čo sa vám budú ešte toto leto hodiť
Zdravý život3.8.2015

9 tipov na bezpečné opaľovanie, čo sa vám budú ešte toto leto hodiť

Aj keď priznávame, že hneď prvá informácia nie je zrovna najšťastnejšia. Na úvod je totiž potrebné zdôrazniť, že žiadna 100% ochrana proti slnečným lúčom neexistuje. Bohužiaľ ...

Ochranný faktor SPF v opaľovacích krémoch Vás ochrání len pred UVB žiarením!
Zdravý život26.4.2015

Ochranný faktor SPF v opaľovacích krémoch Vás ochrání len pred UVB žiarením!

O škodlivosti UVA a UVB žiarenia sa hovorí skoro všade. Vedeli ste ale, že onen vzývaný "SPF" faktor, ktorý vidíme na každej fľaštičke opaľovacieho krému, sa týka len UVB žiarenia? A viete vôbec, čo "SPF" vlastne znamená?

Rady pre krásne, zdravé a väčšie pery
Zdravý život17.2.2014

Rady pre krásne, zdravé a väčšie pery

Pery sú spolu s očami najvýraznejším bodom tváre, ktorý dokáže upútať pozornosť na prvý pohľad. Starostlivo nalíčené pery majú tú moc potlačiť drobné vady krásy. Možno aj to je dôvod, prečo sú krásne a plné pery u žien tak žiadúce. Na prvom mieste by však vždy malo byť zdravie pier, až potom krása, ktorá z neho vyplýva.

Doprajte si večer pre krásu
Zdravý život14.2.2014

Doprajte si večer pre krásu

Ak nemáte pravidelne čas na starostlivosť o svoju pokožku a telo, doprajte si aspoň nepravidelne, párkrát do roka "večer pre krásu". Budete potrebovať pár kozmetických pomocníkov a trochu času. Využite napr. chvíľu, keď je manžel s kamarátmi a deti spia. Po tejto omladzujúcej procedúre budete ráno ako vymenená a ušetríte peniaze za kozmetické salóny.