Rady pre krásne, zdravé a väčšie pery

Rady pre krásne, zdravé a väčšie pery

Pery sú spolu s očami najvýraznejším bodom tváre, ktorý dokáže upútať pozornosť na prvý pohľad. Starostlivo nalíčené pery majú tú moc potlačiť drobné vady krásy. Možno aj to je dôvod, prečo sú krásne a plné pery u žien tak žiadúce. Na prvom mieste by však vždy malo byť zdravie pier, až potom krása, ktorá z neho vyplýva.

Čo perám škodí?

Pokožka na perách je veľmi slabá a na rozdiel od pokožky na lícach alebo čele nemá tukové žľazy, ktoré by ju chránili. Ústa sú teda veľmi citlivé na mráz, vietor, prach, UV žiarenie zo slnečných lúčov, alebo aktuálny stav organizmu či rôzne poranenia. Najlepším balzamom na pery je hydratácia, ktorú by sme im mali dodávať zvnútra dostatočným príjmom tekutín a z vonku v podobe špeciálneho balzamu na pery. Popraskané, dehydrované pery sa vám môžu objaviť napríklad po párty, kde pijete alkohol - ten dehydruje organizmus, čo sa na druhý deň prejaví na vašich ústach. Pery môžu negatívne reagovať aj na niektoré zložky zubných pást, alebo nekvalitnú či starú dekoratívnu kozmetiku. Ich najväčší nepriateľ je však zlozvyk okusovania pier. Ten by ste si mali zakázať!
 

Ako sa o ne starať?

Ako s celkovým zdravím organizmu, aj zdravie pier je závislé od správneho stravovania a dostatočného príjmu tekutín. Hydratácia je zdroj zdravia a sviežosti, preto pite aspoň 1,5 až 2 litre vody denne. Samozrejme, používajte balzamy na pery. Kozmetický trh ponúka veľké množstvo balzamov rôznych farieb a vôní, môžete ich kúpiť v lekárni aj v drogérii. V zime zvoľte balzam s harmančekom alebo aloe vera a v lete s ochranou proti UV žiareniu. Svoj balzam si môžete tiež jednoducho sama vyrobiť podľa priloženého návodu nižšie. Ako prevencia vzniku vrások v okolí úst je vhodná masáž pier. Stačí použiť mäkkú kefku a masáž opakovať denne ráno alebo večer. Pri vzniku kútiku či herpesu zahájte liečbu, nečakajte až toto drobné ochorenie zmizne samo, mohli by vám naň zostať spomienky v podobe jaziev. Pre plnšie pery môžete vyskúšať bezfarebný balzam SAL29, ktorý nielen že pery hydratuje, ale zároveň vďaka účinným zložkám podporuje tvorbu kolagénu a pery sú tak plnšie. Ďalšou možnosťou je napr. špičkový Pretox Pout na zväčšenie objemu pier. Je trochu drahší, ale pery vie zväčšiť výrazným spôsobom.
 

Domáci balzam na pery s medom

Pripravte si malú umelohmotnú alebo sklenenú uzatvárateľnú nádobku s objemom 50 až 100 ml. Môžete využiť kelímok od vypotrebovanej mastičky alebo kúpeného balzamu. V malej mištičke zmiešajte vazelínu, ktorá je k dostaniu v drogérii s včelím medom (pomer 5:1). Domácim balzamom naplňte pripravenou nádobku a dajte stuhnúť do chladničky.
 

S článkom súvisia tieto produkty:

SAL 29 Perfect lips
Pre krajšie a zmyselnejšie pery. Dermokozmetická modelácia pier. Do nedávnej doby ste mohli zlepšiť vzhľad
V tehotenstve a pri dojčení
17 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Doprajte si večer pre krásu
Zdravý život14.2.2014

Doprajte si večer pre krásu

Ak nemáte pravidelne čas na starostlivosť o svoju pokožku a telo, doprajte si aspoň nepravidelne, párkrát do roka "večer pre krásu". Budete potrebovať pár kozmetických pomocníkov a trochu času. Využite napr. chvíľu, keď je manžel s kamarátmi a deti spia. Po tejto omladzujúcej procedúre budete ráno ako vymenená a ušetríte peniaze za kozmetické salóny.

Zacvičte s artrózou
Zdravý život14.2.2014

Zacvičte s artrózou

Artróza vzniká opotrebovaním a poškodením kĺbovej chrupavky. Väčšinou sa objavuje u ľudí nad 40 rokov. Často nás na tento problém upozorní až bolesť pri rôznych aktivitách, alebo pri veľkej záťaži. Príčiny nadmerného opotrebovania sú rôzne. Veľký vplyv na rozvoj artrózy má jednostranné preťažovanie kĺbov, vrodené vady, genetická dispozícia, následky úrazov a samozrejme tiež nadváha.

Artróza - informácie v kocke
Zdravý život14.2.2014

Artróza - informácie v kocke

Artróza je choroba, ktorá je najčastejšie spájaná s chorobami kĺbov. Chorôb, ktoré bolesť kĺbov spôsobujú, je samozrejme viac, môžeme spomenúť napríklad reumatoidnú artritídu. Avšak ak nás bolia kĺby, najčastejšie sa jedná o artrózu, ktorú môžeme nájsť aj pod názvom osteoartróza.

Opaľujte sa tak zdravo, ako to len ide
Zdravý život14.2.2014

Opaľujte sa tak zdravo, ako to len ide

Existuje pojem zdravé opaľovanie alebo je to len nezmysel, ktorý si vymysleli obhajcovia tmavého opálenia? Na túto otázku sú veľmi rozdielne odpovede. Každopádne, človek sa kontaktu so slnkom rozhodne vyhnúť nemôže, a preto je potrebné vedieť, ako sa čo najzdravšie opaľovať, aby nám to príliš neuškodilo. Viac-menej to, že opaľovanie je škodlivé, je bohužiaľ nevyvrátiteľný fakt.

Ako zvládnuť bolesť kĺbov
Zdravý život10.2.2014

Ako zvládnuť bolesť kĺbov

Bolesť kĺbov už dnes nie je len problémom profesionálnych športovcov a starých ľudí. Často totiž bolesť kĺbov postihuje aj mladých ľudí a ľudí v strednom veku, ktorí rozhodne profesionálne po futbalovom ihrisku či po tenisovom kurte nebehali.