Mikroihličkovanie

Kozmetická procedúra, ktorá využíva drobné traumy pleti k stimulácii produkcie kolagénu a následnému omladeniu

Pri mikroihličkovaní sa prechádza zariadením s drobnými ihličkami po koži v oblasti tváre, krku a dekoltu. Ako ihličky prechádzajú kožou, utvárajú drobné poranenia. Pleť sa tak prepína do "opravného módu", stimulujú sa regeneračné a hojivé procesy. Dĺžka mikroihličiek sa môže značne líšiť, od 0,2 mm až po 3 mm.

Akonáhle sa v koži spustia hojivé procesy, maximalizuje sa produkcia bielkovín kolagénu a elastínu, ktoré zaistia vypnutie pleti, obnovu jej pevnosti a elasticity. Ošetrenie tak zlepšuje textúru pleti, vzhľad jaziev a dokonca strií. Výsledkom je omladená pleť a redukcia nedokonalostí.

Lepšia absorpcia aktívnych látok

Ďalším účinkom je, že použitie derma valčeka zlepšuje absorpciu účinných látok z koncentrovaných sér a ďalších produktov tým, že na pleti utvára drobné ranky. Preto sa odporúča najprv použiť derma valček a následne aplikovať kozmetická séra.

Mikroihličkovanie je možné podstúpiť ako u profesionála, tak aj doma po kúpe domácej sady derma valčeka. Tie na domáce použitie majú zvyčajne kratšie a tenšie ihličky, aby nedošlo k poškodeniu pleti. Vyškolený odborník už môže voliť ihličky dlhšie. V takom prípade zvyčajne ošetreniu predchádza aplikácia znecitlivujúceho krému. Po takomto ošetrení býva pleť zvyčajne začervenaná, objaviť sa môže aj mierne krvácanie. V prípade domáceho použitia s drobnejšími ihličkami nebýva aplikácia topickej anestézie nutná.

Opakovanie a udržiavacie procedúry

U profesionála sa ošetrenie zvyčajne opakuje zhruba 3 - 5 krát v intervale asi jedného mesiaca. Pre udržanie finálneho výsledku je následne vhodné ošetrenie opakovať každých asi 6 až 9 mesiacov. Domáce použitie derma valčeka sa odporúča aj viackrát týždenne, nemalo by byť ale častejšie než raz denne.

Mikroihličkovanie môže zlepšiť stav vrások a starnúcej pleti, vyhladiť vrásky aj jazvy. Nie je však vhodné pri infekcii pleti ako je impetigo, zápalové akné či rosacea. Ani veľmi citlivá pleť, pleť s ekzémom alebo pleť spálená od slniečka nie sú pre mikroihličkovanie vhodné.