Ďalšia várka hlúpostí o kozmetike, ktoré si môžete prečítať v časopisoch

Ďalšia várka hlúpostí o kozmetike, ktoré si môžete prečítať v časopisoch

Pre veľký úspech prvého dielu o najväčších hlúpostiach, ktoré si človek môže prečítať v rôznych magazínoch alebo na internete, sme sa rozhodli pripraviť druhý súpis najväčších kozmetických nezmyslov!

1. Keď produkt na pleti chladí či spôsobuje brnenie je viac účinný

Pocity brnenia či svrbenia spôsobuje to, že je pleť podráždená, nie že by jej prípravok pomáhal.

Látky, ktore vyvolávajú na koži pocity brnenia ako mentol, pepermint, gáfor a mäta pleť len dráždia. Ich benefit spočíva v tom, že spôsobujú lokálne slabý zápal, aby došlo k redukcií zápalu v hlbších tkanivách. Jeden zápal pleti je tak nahradený iným, čo však pre pleť nie je za každých okolností úplne vhodné.
 
Podráždenie či zápal bez ohľadu na ich príčinu naruší vlastné obranné a hojivé schopnosti pleti. Pri aplikácií dráždivých látok teda dochádza k jej poškodeniu. A najhoršie na tom je, že tieto poškodenia nebývajú okamžite azreteľné, ale hromadia sa v pleti a v momente, ked začnú byť viditeľné, je už zložité ich napraviť.
 
Podráždenú pleť je teda naopak vhodné upokojiť. Skvelým pomocníkom vám v tom bude esencia Recovery Princess Skincare!
 

2. Čiernych bodiek sa zbavíte umývaním

Aj ked to možno vyzerá, že čierne pupienky sú špinavé,ich vznik vôbec nesúvisí s tím, ako často si umývate tvár.

Čierne bodky vznikajú, keď sa vo vnútri póru sformuje uzáver, ktory braní kožnému mazu a ďalšími bunkovými nečistotám normálne opustiť pór. Ako sa uzáver blíži k povrchu kože, maz a nečistoty oxidujú a tmavnú.
 
Práve preto nie je možné, akokoľvek lákavo to znie, póry umyť, teda aspoň nie do hĺbky. Topicky aplikovaný scrub či mydlo odstránia vrchnú vrstvu čierneho póru, ale nijako neovplyvňujú príčinu vzniku čiernych bodiek. Onedlho po umytí tváre sa teda čierne bodky zase objavia.
 
Predstavte si to ako rozdiel medzi tím, keď burinu ostrihajú nad povrchom zeme alebo ju vytrhnete zo zeme aj s koreňmi. Pre skutočné prečistenie pokožky postihnutej čiernymi bodkami použite Surface Radiance Cleanse!
 
SURFACE RADIANCE CLEANSE SURFACE RADIANCE CLEANSE Osviežujúci čistiaci produkt, ktorý jemne obnovuje povrch pleti vďaka komplexu látok podporujúcich exfoliáciu, vás zbaví rozšírených pórov a vyčistí vašu pleť. Odstráni aj prvé známky starnutia problematickej pleti. Pleť je po aplikácii zjemnená, rozžiarená a prečistená bez pocitu suchosti či pnutia. Užite si dvojitú exfoliačnú silu AHA a BHA kyselín a extraktov z citrusových plodov a mangostanu. 27 €
 

3. Od suchej pleti vám pomôžte konzumácia väčšieho množstva vody

Bohužiaľ, nie je to tak jednoduché, že suchú pleť spôsobuje nedostatok vlahy v organizme. Akútne suchej pleti sa bohužiaľ vypitím ôsmich pohárov vody denne nezbavíte.

Štúdie, ktore porovnávali obsah vody v suchej pleti a obsah vody v normálnej / mastnej pleti, preukázali, že medzi hladinami vody nie je veľký rozdiel. Konzumáciou odporúčaných dvoch litrov vody zásobíte organizmus vodou, čo je prospešné pre váš organizmus, ale na pleť to nemusí mať nutne pozitívny vplyv. A nadmerné množstvo okolitej vody, ako napríklad keď sa "naložíte" do horúcej vane, je naopak pre pleť vyložene nezdravé, pretože naruší ochrannú kožnú bariéru tým, že rozkladá látky, ktore zaručujú správne a zdravé fungovanie kožných buniek. 
 
Suchú pleť podporte dostatočne hydratujúcim prípravkom, napríklad hydratačným seróm na pokožku Hydr8 B5 s kyselinou pantoténovou a kyselinu hyalurónovou.
 
 

4. Každý potrebuje vedľa hydratačného krému a i očný krém

Každý produkt, ktorý je nabitý antioxidantmi a hydratačnými zložkami, látkami podporujúcimi regeneráciu pleti a pôsobí protizápalovo, urobí zázraky, keď ho aplikujete na oblasť očného okolia. A koktejl týchto látok určite nemusí byť nutne označený ako prípravok na očné okolie. Inak je tomu u látok, ktoré môžu očné okolie podráždiť, ale to sme na inej adrese.

 
Na druhú stranu, ak používate len ľahký gélový hydratačných prípravok, a aj keď má skvelé zloženie, nemusí byť natoľko bohatý, aby uspokojil nároky jemného očného okolia, ktoré je suchšie ako pleť na zvyšku tváre. Z tohto dôvodu sa môže očný krém hodiť. Ak však máte kvalitný prípravok so zložkami vymenovanými vyššie na celu tvár, nemusíte investovať do krému určeného len na očné okolie.
 
Ak teda nechcete riešiť v okolí očí určitý osobitný problém ako napríklad vrásky. Potom sa vám očný krém určený na boj proti vráskam samozrejme oplatí. Ako napríklad Očný krém proti vráskam Dermaheal Cosmeceutical.
 
Očný krém Dermaheal Cosmeceutical Očný krém Dermaheal Cosmeceutical Trápia Vás vrásky okolo očí? Už nemusia! Očný krém Dermaheal efektívne vyhladzuje vrásky v oblasti okolo očí, revitalizuje jemnú pokožku očného okolia a obnovuje jej elasticitu. Výsledkami budete milo prekvapení. 68 €
 

5. Anti-aging produkty musia obsahovať kolagén a elastín

Kolagén a elastín obsiahnutý v kozmetických produktoch nie vždy dokáže prejsť cez pleť, tak aby ju vyhladil!

Molekulárna veľkosť kolagénu i elastínu je príliš veľká, aby prešla pleťou. A to za normálnych okolností! Jedinou možnosťou je ich "bioinženierska" úprava, ktorá ich zmenší natoľko, že pleťou  bez problémov prejdú a podporia ju vypnutím, pevnosťou a pružnosťou.
 

6. Pre omladenie pleti stačí jedna super látka

Mnoho kozmetických firiem tvrdí, že pre skutočné omladenie pleti je úplne postačujúca iba jediná kozmetická látka, Ako napríklad vitamín C alebo peptidy. Hoci existuje mnoho látok, ktoré sú perfektné pre pleť, faktom je, že pre skutočne viditeľné omladenie pleti treba účinné látky kombinovať.

 
Koža je najväčším telesným orgánom, preto pre svoju ochranu a regeneráciu potrebuje radu účinných ingrediencií. Premýšľajte o svojej starostlivosti o pleť rovnako ako o zdravej strave - zelenina je síce superzdravá, ale ak budete jesť len zeleninu, onedlho bude váš organizmus podvyživený, pretože aj keď je zelenina nabitá vitamínami, nedodá telu všetky potrebné makro a mikronutrienty, ktoré potrebuje pre zachovania zdravia.
Staršie články:
Je vám tridsať? Prečítajte si, ako má vyzerať vaša starostlivosť o pleť
Omladenie pleti25.7.2016

Je vám tridsať? Prečítajte si, ako má vyzerať vaša starostlivosť o pleť

V tridsiatich rokoch je ideálny čas na to nastúpiť do prvej línie, čo sa týka starostlivosti o pleť. Práve v tomto veku sa totiž na pleti začínajú tvoriť prvé vrásky. Čo teda pleť v tomto veku potrebuje?

Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike
Omladenie pleti24.7.2016

Ako sa zbaviť vrások: Opticky zmiznú vďaka dekoratívnej kozmetike

Aj dekoratívna kozmetika totiž môže byť efektívnym spôsobom, ako zamaskovať známky starnutia vrátane vrások a stareckých škvŕn. Rovnako tak môže spomaliť stratu vlhkosti pleti a mnoho z prípravkov dokonca obsahuje SPF faktor. A navyše vás skrášli, čo viac si priať?

Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!
Omladenie pleti18.7.2016

Starajte sa o svoju pleť počas letných mesiacov. Dajte si vitamíny priamo na pleť!

Hlavne vitamín C a vitamín E sú v lete najdôležitejšie pre zdravú pleť, podporujú totiž jej prirodzenú ochranu pred škodlivým vplyvom ultrafialového žiarenia.

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling
Omladenie pleti29.6.2016

Toto by ste mali vedieť, ako svojej pleti doprajete chemický peeling

Chemický peeling, ktorý sa radí medzi ošetrenie zvaná resurface, vás zbaví vrások aj ďalších problémov s pleťou. Než sa na neho však vypravíte, zoznámte sa s tým, čo vás čaká!

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia
Omladenie pleti28.6.2016

5 vecí, čo vaša pleť potrebuje v letnom období: Detox, ochrana pred slnkom aj depilácia

V období letných horúčav, dostáva pleť naozaj zabrať. Mali by ste sa jej preto aj teraz obzvlášť venovať. Na čo by ste sa teda mali zamerať?