Dermaroller si poradí s vráskami, rozšírenými pórmi i jazvičkami. A zvládne toho omnoho viac!

Dermaroller si poradí s vráskami, rozšírenými pórmi i jazvičkami. A zvládne toho omnoho viac!

Mikroihličkovanie či dermarolling je dvojaké pomenovanie toho istého - procedúry, ktorá vám pomôže zbaviť sa alebo zlepšiť stav mnohých problémov pleti.

Bez poranenia pleti a dlhej rekonvalescencie je totiž schopné v pleti stimulovať produkciu kolagénu, nemá žiadne alebo takmer žiadne nežiaduce účinky a navyše si ho môžete pokojne vykonávať sami doma. Stačí, keď si zaobstaráte dermaroller čiže dermavalček. Na čo všetko je efektívny?
 

Jemné vrásky a linky

Vrásky na tvári, poškodenia pleti ultrafialovým žiarením a stenšenie pleti bývajú zvyčajne dôsledkom straty kolagénu a elastínu v koži. Vďaka mikroihličkovaniu, ktoré ich obsah v pleti naopak zvýši, môžete tieto prejavy starnutia pleti viditeľne zlepšiť. Pozitívny vplyv má mikroihličkovanie tiež na drobné jazvičky, ktorých hojenie vie opätovne naštartovať.
 
Hromadenie elastínu a kolagénu v pleti napomáha pleť spevniť a posilniť. Zastaví sa tak jej stenšenie, pleť je pevná s pevnými kontúrami.
 
 dermaroller 
 

Předčasné starnutie pleti

Terapia predčasného starnutia pleti dermarolleru je veľmi podobná redukcii vrások. Mikroihličkovanie pôsobí proti predčasnému starnutiu pleti preventívne vďaka tomu, že spúšťa produkciu bielkovín kolagénu a elastínu. To vedie k spevneniu pleti a pôsobí preventívne proti rozpadu a strate kolagénu, ktoré bývajú príčinou starnutia kože.
 
Mikroihličkovanie môže navyše zvýrazniť účinnosť topicky aplikovaných anti-aging produktov. Zvyšuje totiž ich absorpciu a následnú koncentráciu v koži.
 
Vyskúšajte dermaváleček pre domáce použitie Skinrölla!

Jazvičky

Redukcia jaziev po chirurgických zákrokoch či jaziev po akné je v spojení s dermarolleru časté tému. Mikroihličkovanie má totiž na vzhľad jaziev preukázateľný vplyv, spôsobuje ich vyblednutie a dokonca aj vymiznutie. Jediný typ jaziev, na ktoré nie je použitie dermarolleru vhodné, sú jazvy keloidné. Pre keloidy je typický abnormálny rast jazvy tkaniva, ktorá stúpa až nad povrch okolitej kože a v prípade jej narušenia má tendenciu zväčšovať svoj povrch a rast.
 
Zlepšiť môže i vzhľad strií a dokonca aj starých jaziev, o ktorých sa často tvrdí, že s nimi už nemožno nič robiť. Pretože dermaroller znovu naštartuje tvorbu kolagénu, môže znovu naštartovať aj proces hojenia a naopak rozložiť starú tkanivo jazvy, ktorú proces hojenia nahradí zdravú tkanív.
 

Strie

Strie sú svojim vznikom veľmi podobné jazvám. Na rozdiel od nich však vznikajú v dôsledku rýchleho roztiahnutia dermis. Pretože nie sú na povrchu kože ako bežné jazvy, ale až pod ním, je o niečo zložitejšie sa s nimi vyrovnať. Používaním dermarolleru možno, ale ich vzhľad zlepšiť a znížiť ich viditeľnosť, je však potrebné procedúru opakovať viackrát ako napríklad v prípade jazvičiek po akné.
 
Mikroihličkovanie napomáha rozpadu tkaniva strií a aj v tomto prípade stimuluje produkciu kolagénu.
 

Hyperpigmentácia

Hyperpigmentácia čiže nadmerná pigmentácia spúšťa neobvyklú produkciu melanínu z buniek melanocytov. Zvyčajne sa objavuje u ľudí s tmavšou pleťou, avšak to nemusí byť pravidlom. Často sa objavuje v dôsledku skoršieho akné, zranenia alebo príliš veľkého slnenia. Ako môže použitie dermarolleru pomôcť v tomto prípade? Mikroihličkovanie napomáha odstráneniu a obnove vrchnej vrstve pleti, vďaka čomu dôjde aj k obnove buniek melanocytov, ktoré už pigment melanín môžu produkovať tak, ako majú.
 
Mikroihličkovanie navyše zvyšuje absorpciu aktívnych topicky aplikovaných látok na zosvetlenie pleti, čím zvyšuje ich účinnosť a urýchľuje výsledný efekt. Na rozdiel od agresívnych ošetrení ako je mikrodermabrázia, laserové ošetrenie či chemický peeling je mikroihličkovanie  bezpečné aj pre osoby s tmavšou pleťou, pretože po procedúre nedochádza ani k hromadeniu pigmentu, ani jeho strate, teda hyperpigmentácii.
 

Rozšírené póry

Rozšírené póry sa najčastejšie nachádzajú v oblasti nosa a líc. Vďaka zvýšeniu produkcii kolagénu, ktorú mikroihličkovanie vyvoláva, môže dôjsť k stiahnutiu pórov a redukcie ich počtu. Pretože je však potrebné dermaroller používať pre viditeľný účinok takmer každodenne, je vhodná šírka maximálne 0,25 mm.
 
Pretože sa však epidermis sama obnovuje zhruba raz za 30 dní, môže sa v dôsledku toho problém s rozšírenými pórmi stále vracať. Bohužiaľ, šírka pórov je daná geneticky a zbaviť sa tohto problému kompletne je teda veľmi zložité. Dermaroller však môže byť užitočným pomocníkom.
Staršie články:
Na suchú pleť je ideálna kyselina hyaluronová. Čo všetko dokáže?
Omladenie pleti15.4.2017

Na suchú pleť je ideálna kyselina hyaluronová. Čo všetko dokáže?

Vo svete starostlivosti o pleť sa objavujú stále nové a nové účinné látky, ktoré mnohokrát nie sú ani tak účinné, ako výrobcovia produktov udávajú. U kyseliny hyalurónovej to ale neplatí! Na všetky typy pleti má totiž bezpočetné skvelých účinkov.

Používajte retinol správne!
Omladenie pleti17.3.2017

Používajte retinol správne!

Existuje mnoho prieskumov, ktoré ukazujú, že retinol (forma vitamínu A) je jednou z najúčinnejších, voľne predajných látok, čo sa starostlivosti o pleť týka. Napriek jeho popularite však panuje istý zmätok ohľadom toho, ako retinol do starostlivosti zahrnúť tak, aby ste sa mohli tešiť z jeho pozitívnych účinkov.

Presný návod: Starajte sa o jazvy tak, aby boli po zahojení neviditeľné
Omladenie pleti25.2.2017

Presný návod: Starajte sa o jazvy tak, aby boli po zahojení neviditeľné

Jazvy sú bežnou súčasťou života a ukážkovým príkladom toho, ako je ľudská koža dokonalá - dokáže sa sama napraviť. Bohužiaľ, jazvy sú často neestetickej pripomienky zranenia či problémov s pleťou. Vedeli ste ale, že môžete pomerne výrazne ovplyvniť to, nakoľko bude jazva viditeľná? Stačí sa správne starať o zranenie od prvých chvíľ.

Je vám dvadsať? Takto má vyzerať vaša starostlivosť o pleť
Omladenie pleti21.2.2017

Je vám dvadsať? Takto má vyzerať vaša starostlivosť o pleť

V dvadsiatich rokoch je potrebné získať dobré návyky, čo sa týka starostlivosti o pleť, aby ste si zachovali mladistvý vzhľad aj s rastúcim vekom.

Prečítajte si, aké sú základné pravidlá vrstvenia kozmetických produktov
Omladenie pleti20.2.2017

Prečítajte si, aké sú základné pravidlá vrstvenia kozmetických produktov

Ak ste ešte neprenikli do tajov toho, ako správne nakombinovať kozmetické produkty, a skrátka len na pleť "patláte" krémy a séra, ako vám prídu pod ruku, je náš článok určený presne pre vás! Naniesť totiž na pleť jednotlivé produkty v správnom poradí tak, aby ste z ich účinkov mohli ťažiť čo najviac, to nie je len tak.