Marakujový olej, luxusné zázrak pre omladenie vašej pleti

Marakujový olej, luxusné zázrak pre omladenie vašej pleti

Marakujový olej možno ako kozmetickú ingredienciu vôbec nepoznáte. Ale mali by ste! Podporí váš boj proti vráskam, nadmernej pigmentáciu, pleť tiež upokojuje, a dokonca podporuje jej prečistenie.

Marakujový olej prirodzene bohatý na živiny rozmaznáva a vyživuje pleť vďaka obsahu mastných kyselín a poskytuje jej antioxidačnú ochranu. Patrí k drahším typom prírodných olejov a získava sa z dvoch druhov mučeniek. Oleje z oboch druhov sú si však pomerne podobné.

Dva druhy exotického ovocia

Slovo maracuja pochádza z Amazónie. Tu tiež rastie "passion fruit", teda mučenka jedlá (passiflora edulis), ktorej semienka sú bohaté na prírodné oleje a ktorých extrakciou za studena sa získava marakujový olej jemne oranžovej farby s ľahkou konzistenciou. Ľahko a rýchlo sa vstrebáva do pleti, na ktorej neutvára nežiaduci mastný, nepriepustný film.

Väčšina marakujového oleja však pochádza z "passion flower", teda mučenky opletavej. Mučenka opletavá je krásna rastlina, ktorá má aj rad pozitívnych zdravotných účinkov. Už Aztékovia z týchto blahodárnych účinkov ťažili, rovnako ako Indiáni v srdci Amazónie.

Obľúbené sérum C-Tetra + Intense s vysokým obsahom vitamínov C a E obsahuje marakujový olej z mučenky jedlej, spoločne so skvalénom, červeným ženšenom a vitamínom F!

C-TETRA LUXE C-TETRA LUXE Sérum C-TETRA v ešte účinnejšej verzii, to je C-TETRA LUXE. Spomaľuje proces starnutia pleti, rozjasňuje a vyhladzuje vrásky, a navyše ešte silnejšie pôsobí preventívne proti hyperpigmentácii. Obsahuje totiž väčšiu dávku vitamínu C, spoločne s ďalšími rozjasňujúcimi a vyživujúcimi zložkami, ktoré v základnom sére chýbajú. Ideálne pre zrelú pleť alebo ako váš ďalší krok v starostlivosti o pleť s vitamínom C. 72 €

Ako je to s využitím dvoch typov marakujových olejov v kozmetike?

Výnimkou nebýva, ba je skôr pravidlom, že je marakujový olej v kozmetických produktoch výsledkom miešanie olejov z dvoch druhov na zvýraznenie a zachovanie ich najlepších vlastností. Výsledný olej je ľahký a príjemne hydratuje pleť, ktorú nielen, že zvlhčuje, ale bráni tiež jej vysúšaniu.

Ako pozitívne marakujový olej pôsobí na pleť? Je účinný proti zápalom v pleti, ktorú hydratuje a chráni ju pred oxidačným stresom, uľavuje od svrbenia.

Marakujový olej patrí medzi tzv. nosné oleja, čo znamená, že je síce prospešný pleti a organizmu sám o sebe, zároveň je ale schopný do seba pojať aj ďalšie aktívne látky a oleja, ktorých účinok navyšuje.

 

Nabitý živinami pre vašu pleť

Medzi hlavné živiny, ktoré olej obsahuje, patrí kyselina alfa-linolénová, beta-karotén, draslík, flavonoidy, fosfor, kyselina linolová, kyselina olejová, kyselina palmitová, kyselina stearová, vápnik a vitamíny A, C a E.

Pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C, podporuje marakujový olej novotvorbu kolagénu v koži. Keďže kolagénu v pleti, a zároveň v celom organizme s rastúcim vekom ubúda, dochádza k vzniku jemných liniek, vrások a povolenia kontúr. Podpora jeho produkcie je preto vítaným spoločníkom v boji proti predčasnému starnutiu kože.

Čo sa týka kolagénu v tele, jeho hladinu v tele môžete navýšiť napríklad užívaním potravinových doplnkov s jeho obsahom. Prečítajte si o tom, prečo je taký dôležitý a ako vlastne doplnky stravy s jeho obsahom fungujú:

Kolagén je pevnejší ako oceľ! Rovnako pôsobí aj v koži Kolagén je pevnejší ako oceľ! Rovnako pôsobí aj v koži Kolagén je hlavná štrukturálna bielkovina v koži. Hrá kľúčovú úlohu v stavbe buniek, tkanív a orgánov. Ak by nebolo kolagénu, naše telo by sa doslova rozpadlo.Tiež dodáva koži silu a pevnosť, plus je zodpovedný za jej vypnutý, mladistvý vzhľad bez vrások.

Vhodný paradoxne aj pre mastnú pleť

Hoci ide o olej, z jeho aplikácie môže okrem suchej pleti ťažiť aj pleť mastná. Ako je to možné? Marakujový olej totiž reguluje produkciu kožného mazu, a na pleti nezanecháva mastný film.

Podporou vlastnej hydratácie pleti dochádza k prirodzenému postupnému znižovaniu produkcie mazu. Suchej pleti prináša naopak jeho aplikácia úľavu od pnutia, hydratáciu a výživu, čo sa potom odráža na pleti, ktorá je viditeľne jemná, vyhladená a svieža.

Omladenie nielen očného okolia

S týmto účinkom súvisí aj vplyv marakujového oleja na starnutie pleti. Čím je totiž pleť suchšia a čím menej v sebe zadržiava vody, tým viac je náchylná k vzniku jemných liniek a neskôr vrások. Práve obsah vlahy dodáva totiž pleti na objeme.

Marakujový olej vďaka obsahu mastných kyselín, ako kyseliny linolovej, palmitovej a stearovej, hĺbkovo vyživuje bunky pleti, ktorej tak dodáva objem. Za ďalšie anti-aging efekt marakujového oleja je zodpovedný spomínaný vitamín C a jeho vplyv na novotvorbu kolagénu.

Marakujový olej môžete pokojne používať aj na očné okolie, nedráždi a vyživí aj veľmi tenkú a citlivú pleť. Pretože nemastí, nemusíte mať obavy, že sa vám kvôli nemu bude rozmazávať riasenka na spodných riasach. Naopak vám pomôže od vrások a neestetických kruhov pod očami. S jeho aplikáciou skrátka neoľutujete. Zlepší elasticitu, textúru pleti a tú farebne zjednotí.

Podporuje pleť v ochrane pred slnkom

Vitamín C na pleť pôsobí i inak pozitívne, pretože posilňuje odolnosť pleti voči ultrafialovému žiareniu. Neznamená to síce, že by ste sa mali vykašľať na krém na opaľovanie a spoľahnúť sa na vitamín C, ale každá podpora sa predsa hodí.

Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Vitamín C chráni organizmus pred chrípkou, keď ho však aplikujete topicky, teda priamo na pleť, pomôže vám zachovať mladistvý vzhľad a navyše zlepší stav pleti poškodenej slnečným žiarením.

Okrem vitamínu C obsahuje marakujový olej tiež vápnik a fosfor, a spoločne toto trio zlepšuje vzhľad pleti poškodenej slnečným žiarením, pre ktorú je typický unavený vzhľad a nerovnomerný farebný tón. Pleti prepožičiava naopak rozžiarený vzhľad.

Tlmiť dokáže marakujový olej tiež zápalové procesy v koži, preto je vhodný aj pre tých, ktorí trpia kožnými problémami typu lupienka a ekzém, pozitívny vplyv má vďaka antibakteriálnemu pôsobeniu tiež na akné a prináša úľavu a podporuje hojenie v prípade spálenia od slniečka.

Marakujový olej obsahuje kyselinu linolovú, ktorá sa zvyčajne nedostáva v dostatočnom množstve mastnej a aknóznej pleti. Kožný maz s jej nízkym obsahom býva hutný, tuhý a presne taký, ktorý vo výsledku zanáša kožné póry a je doslova živnou kultúrou pre baktérie spôsobujúce akné. Tým, že kyselinu linolovú pleti dodáte, zlepšíte kvalitu kožného mazu, a tým pádom si uľavíte od akné. Marakujový olej navyše pôsobí antibakteriálne a z pleti odstraňuje škodlivé patogény. Proste "win-win".

V prípade esenciálneho oleja pôsobí proti stresu, úzkostiam, pôsobí proti astme, kašľu. Okrem toho jeho vôňa napomáha pri nespavosti, upokojuje a pri masáži podporuje úľavu od bolestí svalov.

Staršie články:
Bez mobilu ani ranu? Dajte si pozor, pridávate tým vráskam
Omladenie pleti8.8.2018

Bez mobilu ani ranu? Dajte si pozor, pridávate tým vráskam

A tým nemáme na mysli, že budete mať vrásky kvôli informáciám, ktoré sa z mobilného telefónu dozviete. Modré svetlo, ktoré žiari z jeho displeja, totiž škodí nielen očiam, ale aj pleti.

Vedeli ste, že retinal pôsobí 11x rýchlejšie ako retinol?
Omladenie pleti6.8.2018

Vedeli ste, že retinal pôsobí 11x rýchlejšie ako retinol?

Že ste o retinalu ešte nepočuli, a poznáte len retinol? Tak v tom prípade pokračujte v čítaní. Určite si tohto anti-aging vševedka budete chcieť na svojej pleti tiež vyskúšať.

Starecké škvrny na rukách. Vážne chcete mať ruky starej dámy?
Omladenie pleti17.7.2018

Starecké škvrny na rukách. Vážne chcete mať ruky starej dámy?

Nadmerná pigmentácia je potvora, a keď už sa raz objaví, nie je ľahké sa jej zbaviť. Vyžaduje to usilovnosť a trpezlivosť. Preto je lepšie proti nej pôsobiť preventívne!

Vitamíny môžete zjesť, alebo ich naniesť na pleť. Čo je pre pokožku lepšie?
Omladenie pleti5.7.2018

Vitamíny môžete zjesť, alebo ich naniesť na pleť. Čo je pre pokožku lepšie?

Môže byť topická aplikácia vitamínov a živín alternatívou ich ústneho používania pre zdravie pleti?

Kyselina hyalurónová môže mať rôznu molekulárnu hmotnosť. Ktorá má najlepší účinok?
Omladenie pleti28.6.2018

Kyselina hyalurónová môže mať rôznu molekulárnu hmotnosť. Ktorá má najlepší účinok?

V poslednej dobe zaznievajú názory, že kyselina hyalurónová nie je príliš účinná proti vráskam, jemným linkám a povoleným kontúram pleti, ale že je len dobrým hydratačným činidlom. Na vine má byť jej molekulárnu hmotnosť.