Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?

Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?

Koža je najväčší telesný orgán zodpovedný za množstvo funkcií, ktorý je ale zároveň veľmi zraniteľný. Rôzne kožné ochorenia môžu signalizovať ako vážny problém v organizme, tak napríklad nedostatok niektorej z dôležitých látok v strave.

Príčina zlého stavu pokožky síce nemusí byť vždy úplne jasná, poďme si, ale prebrať aspoň tie najzákladnejšie:

 • Suchá a vráskavá koža sa často objavuje u ľudí, ktorým chýba vitamíny A, C, E alebo akýkoľvek iný vitamín zo skupiny B.
 • Rovnako tak môže byť dôsledkom zníženej činnosti štítnej žľazy.
 • K vysúšaniu pokožky prispievajú aj diéty založené na minimálnom alebo žiadnom príjmu tukov, pokožka potom môže mať aj vzhľad "lístkového cesta". Je preto dôležité denne prijímať rastlinné oleje lisované za studena.
 • Veľkou záťažou pre kožu je aj strava obsahujúca veľa rafinovaného cukru a priemyselne spracovaných potravín.
 • Stenčenie kože môžu mať na svedomí rôzne medikamenty, ako napríklad steroidy.
 • Kožu oslabujú tiež UV lúče. Stačí jeden deň na slnku bez prípravku s dostatočne vysokým SPF faktorom a na koži môžu vzniknúť nenapraviteľné škody až na úrovni DNA kožných buniek. Tie môžu následne viesť k predčasnému starnutiu kože alebo dokonca rakovine kože.
 • Kožu poškodzuje aj stres, fajčenie a znečistené životné prostredie.
 • Kožné problémy a ekzémy môžu mať príčiny v potravinových alergénoch, najčastejšie sa vyskytujú pri laktózovej intolerancii, ale aj u alergií na ďalšie potraviny, napríklad vajcia, orechy, a pšeničnú múku, ktorá obsahuje lepok.
 • Rovnako tak môžu byť alergické reakcie a ekzémy následkom nesprávneho využitia kozmetických prípravkov s veľkým množstvom konzervantov.
 
Bez správnej výživy a ako dôsledok toxického životného štýlu (ktorému sa však v súčasnosti ťažko vyhneme) je koža náchylná k prekvapivému množstvu ochorení a predčasnému starnutiu, rovnako ako celý organizmus. Kvalifikovaným využitím doplnkov stravy je možné tieto prejavy starnutia úspešne oddialiť a napomôcť zníženiu civilizačných vplyvov na pleť.
 

Vyskúšajte BEAUTIFUL SKIN By Brandeis Clinic

 
Chcete zdravú a hebkú pokožku? Trápi vás suchá koža a vrásky? Potom vám môže pomôcť tento prémiový doplnok stravy, ktorý bol vyvinutý našimi poprednými odborníkmi v spolupráci s americkými dermatológmi a nutričnými výživovými špecialistami na to, aby koža dostala všetky najdôležitejšie živiny, ktoré prispievajú k jej omladeniu a celkovému zdraviu.
 krásna koža 
 

Ktoré účinné látky napomôžu omladenie vašej pleti?

 • "Elixír mladosti" kyselina hyalurónová podporuje zdravie a mladistvý vzhľad pokožky.
 • Prirodzená zložka kože kolagén, ktorá udržuje jej zdravý vzhľad a elasticitu a redukuje výskyt vrások.
 • Silný antioxidant vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu v pleti. Kolagén je okrem pleti bez vrások zodpovedný tiež za zdravé krvné cievy, kosti a chrupavky a ich správne fungovanie. Vitamín C navyše celé telo chráni pred oxidatívnym stresom.
 • Glukosamín udržuje zdravé kĺby a celý pohybový aparát, prispieva k udržaniu flexibility pohybu a celkovo k mobilite.
 • Antioxidant z modrých vinných hrozien - resveratrol pôsobí priaznivo na stav kardiovaskulárneho systému a taktiež proti starnutiu pleti.
 • Zinok zaisťuje zdravé kosti, vlasy, nechty a pokožku. Taktiež napomáha správnemu fungovaniu zrakového ústrojenstva a chráni bunky pred oxidatívnym stresom.
 • Vitamín B5, tiež nazývaný vitamín krásy pomáha zdraviu pokožky, podporuje správnu činnosť nervovej sústavy, vrátane náročné psychickej činnosti, a dokáže znižovať pocity únavy a vyčerpania.
 • Vitamín A podporuje zdravie pokožky a udržuje dobrý stav slizníc a zraku.
 • Biotín podporuje zdravie slizníc, vlasov a pokožky a taktiež podporuje psychickú činnosť.
 • Meď pôsobí priaznivo na stav spojivových tkanív a správnu pigmentáciu vlasov a pokožky, navyše chráni bunky pred oxidatívnym stresom.
 • Účinný antioxidant vitamín E chráni bunky pred oxidatívnym stresom a poškodením voľnými radikálmi, a tým pádom chráni pokožku aj celý organizmus pred predčasným starnutím.
 

Ako ešte môžeme omladeniu pokožky napomôcť?

 1. Konzumáciou čo najväčšieho množstva surovín v prírodnom stave.
 2. V prípade, že tepelne upravujeme, potom ideálne v pare, zelenina tak nestratí svoje živiny a je lepšie stráviteľná než surová.
 3. Konzumáciou dostatočného množstva vody, pričom za minimum odborníci stanovujú šesť pohárov vody.
 4. V prípade suchej pleti často pomôže nižšia frekvencia umývania a trikrát denne lyžica oleja lisovaného za studena, ako napríklad ľanového oleja.
 
Keď už sa vrásky objavia, alebo máte pocit, že túžite po omladení s rýchlym a "WOW" efektom, obráťte sa na dermatologických špecialistov. Nechcené vrásky je možné odstrániť mnohými spôsobmi - laserom, mezoterapiou, botoxom či rôznym typom výplní. Možno ich tiež redukovať pravidelným používaním špeciálnej lekárskej kozmetiky s obsahom vitamínov A, C, E, ktorú produkuje napríklad britská značka Medik8, z ktorej ponuky si môžte vybrať v našom e-shope MedaPreX

S článkom súvisia tieto produkty:

Doprava zadarmo
SUPER C FERULIC
Povýšte svojou rannú starostlivosť o pleť na vitamínový rituál na omladenie pleti s najsilnejším antioxidačným
100% vegan
V tehotenstve a pri dojčení
81 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy
Omladenie pleti14.10.2015

Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy

Niektoré jedlá totiž vyložene podporujú mladistvý vzhľad pleti. Vybrali sme tri najúčinnejšie jedláv(asi nemusíme zdôrazňovať, že najlepšie je ich konzumovať v biokvalite), ktoré napomáhajú prírodnej detoxikácií organizmu, pričom zároveň dodávajú základné živiny potrebné k tomu, aby pleť prospievala.

Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože
Omladenie pleti29.9.2015

Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože

O chemickom peelingu sme už v našom Magazíne krásy písali. Teraz sa však zameriame na jeden konkrétny, a to peeling na báze kyseliny trichlóroctovej čiže TCA peeling. Poďme si ho predstaviť, na čo sa používa, ako sa používa a aké pocity budete mať pri jeho použití!

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!
Omladenie pleti27.9.2015

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!

Pravdepodobne ste sa už neraz stretli so spojením vrásky a jemné linky (alebo prípadne vrásky a jemné ryhy), najmä v spojení s omladením a anti-ageingom. Avšak viete, aký je medzi nimi rozdiel? Alebo čo ich spôsobuje? A predovšetkým, či existuje voči nim nejaká prevencia?

Mýty o retinoloch: Diel Prvý
Omladenie pleti25.9.2015

Mýty o retinoloch: Diel Prvý

O retinoidoch či retinoloch koluje veľa mýtov a poloprávd. Pretože my v Medaprexe si myslíme, že nie je potreba sa ich úplne báť len je potreba ich mať poriadne zmapované, rozhodli sme sa týmto bludom urobiť hrubú čiaru!

Novinka: Omládnite vaše intímne partie a omládnete aj vy
Omladenie pleti21.9.2015

Novinka: Omládnite vaše intímne partie a omládnete aj vy

Mladistvé intímne partie sú pre spokojný a aktívny sexuálny život niečo ako svieži vietor do plachetníc. Bez ktorého to síce ide, ale s ním to je oveľa lepšie. Že nehcete ísť pod ¨nôž¨, to naprosto chápeme. Ponúkame vám, ale iné riešenie!