Krásne nohy behom chíľky

Krásne nohy behom chíľky

Jar je tu a je teda čas ukázať svoje nohy. Veď práve na jar vyťahujeme zo skríň šaty a sukne. V zime máme trochu tendencie prestať sa starať svoje nohy, pretože je ich v podstate nikomu neukazujeme.

To je ale zásadná chyba, pretože potom príde práve jarné obdobie a my sme zrazu zúfalé, pretože nevieme ako dostať nohy rýchlo do kondície, aby sme to stihli kým ich ukážeme svetu. Ale nebojte sa, my vám poradíme, ako nohy rýchlo zbaviť aspoň tých najhorších vád na kráse. 
Prvou našou častou chybou sú zatvrdnuté chodidlá. Je potrebné odstrániť z nich všetku stvrdnutú kožu, pretože nič nehyzdia naše nohy v letných topánočkách viac ako škaredá, suchá a tvrdá koža. Najlepšie je samozrejme chodiť k profesionálnej pedikérke, ale je pochopiteľné, že väčšina z nás na to nemá čas ani peniaze. Preto sa do pedikúry pustite aspoň raz za týždeň doma sama. Nie je to zase nič tak náročné a uvidíte, že potom budete mať skvelý pocit.
 

Ako si teda urobiť pedikúru doma a nič pritom nepokaziť? 

Základom je mať nohy poriadne "zmäknuté". Preto si nohy najprv aspoň na štvrť hodinky namočte v horúcej vody, do ktorej nasypete soľ. Potom nohy obrúste pemzou alebo špeciálnym pilníkom na päty. Nohy môžete dohladiť peelingom. Potom už stačí len namazať krémom a je hotovo.
 
Na nohách sa ale musíte starať aj o nechty. Aj tu je edikúra veľmi dôležitá. O nechty sa teda starajte pravidelne. Najlepšie tiež raz za týždeň. Ak chcete, aby nechty na nohách boli vašou ozdobou, nechávajte si ich trochu dlhšia a iba ich pilníkujte. Nikdy ich nestrihajte nožničkami na nechty. Potom si na nechty naneste nejaký pekný lak, ktorý vám nohy krásne rozjasní. 
 
Nič nevyzerá horšie, než neoholené nohy. Preto na nič nečakajte a okamžite si urobte na nohách krásne hladkú kožu. Spôsobov existuje naozaj veľa. Depilácia, epilácia, žiletky a tak ďalej. Každá z nás už má určite svoj ​​obľúbený spôsob odstraňovania chĺpkov, takže neváhajte a urobte to čo najskôr. Veľa žien preferuje žiletku, ale je s ňou ten problém, že musíte holiť najmenej každý druhý deň. Zatiaľ čo keď používate depilačné strojčeky alebo epilačné krémy, je to predsa len na dlhšie a máte pokoj minimálne na tri týždne a to je skutočná pohoda. 
 
Krásne nohy dosiahnete tak, že ich budete mať pevné. Začína jar, takže je ideálny čas na prechádzky. Vynechávajte jazdu autobusom a chodievajte radšej pešo. Rovnako tak môžete ignorovať výťah. Športom dosiahnete naozaj krásnych nôh, a preto neváhajte a začnite robiť niečo, čo vás bude baviť a ešte vás to skrášli.
 
Aj suché nohy vyzerajú škaredo, preto je nutné ich každodenne mazať a snažiť sa nezabúdať. Skúste preto menší krém nosiť pravidelne v kabelke. Raz za čas je tiež dobré si urobiť peeling a odstrániť tak suchú a mŕtvu kožu. Krému si dávajte ozajstnú vrstvu a doprajte si príjemný pocit hebkosti. Koniec koncov, mazanie nie je žiadna nepríjemná povinnosť, ale naopak príjemná vec. 
 
Možno ste to nevedela, ale opálené nohy vyzerajú štíhlejšie. Ako to ale docieliť? Je samozrejme nezmysel, chodiť neustále do solária, pretože dnes už sú známe jeho škodlivé účinky. Opaľovať sa na slnku, tiež nie je nič zdravého a navyše na jar nemáme zrovna istotu, že bude jasno. Preto skúste samoopaľovacie a tónovacie krémy, ktoré vám na nohách urobia naozaj krásnu farbu, a to bez rizika rakoviny kože. 
 
Je jasné, že nohy po celodennom chodení vyzerajú unavene a sú opuchnuté. Na to existuje jednoduchý trik. Stačí ich striedavo sprchovať studenou a teplou vodou. Tým sa krásne prekrvia a budú vyzerať lepšie. Rovnako tak skúste nohy držat vo vyšších polohách. Napríklad pri pozeraní telky si ich podložte vankúšom. Rozdiel uvidíte takmer ihneď. 
 

Viac než lenn vzhlad 

Nohy sa potia rovnako ako ostatné časti tela, to asi všetci vieme. Ale potné žľazy na nohách sú predsa len trochu iné. Zatiaľ čo ostatné časti tela môžeme mazať krémami na pokožku a na pleť, na nohy je potrebné používať špeciálne prípravky. O tom by mohli rozprávať predovšetkým ľudia s cukrovkou, którym sa často vytvára takzvaný syndróm diabetickej nohy. V tako prípade dochádza k poruche nervov a potných žliaz na nohách a dochádza k vysychaniu pokožky a k vážnemu popraskaniu kože. 
Začnite sa o svoje nohy starať čo najskôr, chcete sa predsa páčit až ich ukážete svetu.
 
 
Staršie články:
3 metódy predĺženie rias, ktoré fungujú
Zdravý život3.2.2014

3 metódy predĺženie rias, ktoré fungujú

Mať naozaj krásne a dlhé riasy dnes môže mať každá žena. Stačí si vybrať metódu, ktorá bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám. Riasy snov môžete mať na jeden večer alebo celé roky, záleží len na vás.

Plastika pŕs - 3 základné informácie pred rozhodnutím
Zdravý život3.2.2014

Plastika pŕs - 3 základné informácie pred rozhodnutím

Mnoho žien býva so svojou postavou a vizážou nespokojných. Na svojom tele aj tvári vidí chybičky, s ktorými nie sú schopné sa stotožniť. Terčom ich nespokojnosti bývajú najčastejšie prsia. Dôvodov, prečo ženy premýšľajú nad úpravou svojho poprsia môže byť hneď niekoľko - nevyhovujúca veľkosť, tvar, ...

Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.
Zdravý život3.2.2014

Kozmetika na dovolenku. Nákupný zoznam pre vás.

Aj keď sa snažíme si na dovolenke skôr oddýchnuť a nezaoberať sa každodenným make-upom, niekoľko kozmetických prípravkov je nutné si so sebou zbaliť. Bez čoho sa na dovolenke nezaobídete? Zúžte svoj ​​nákupný zoznam a znížte kilá svojej batožiny. Náš prehľad napovie, čo potrebujete a bez čoho sa zaobídete.

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov
Zdravý život1.2.2014

11 tipov na ochranu proti slnku od dermatológov

Chráňte sa ako profesionáli. Pripravili sme pre vás 11 tipov ako sa najlepšie chrániť pred slnkom, priamo od zdroja.

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.
Zdravý život1.2.2014

Prebuďte sa mladšia! 5 pravidiel ako sa vyspať do krásy.

Počas dňa na našu pleť pôsobí veľa nežiadúcich vplyvov ako vietor, dážď, slnečné žiarenie, suchý vzduch atď. Naše telo sa s týmito vplyvmi vysporiadava najúčinnejšie práve v noci. Vtedy sa energia, ktorá je cez deň sústredená na telesnú a psychickú aktivitu, zaoberá prevažne bunkovou obnovou. Je to tým, že nám klesá metabolizmus, znižuje sa teplota a spomaľuje sa látková výmena.