Látky v opaľovacích krémoch spôsobujú rakovinu ...

Látky v opaľovacích krémoch spôsobujú rakovinu ...

Potrebujem vitamín D ... Z opaľovacieho krému mám akné ... A akú výhovorku používate vy, aby ste sa nemuseli mazať krémom s SPF faktorom?

Existuje bezpočet výhovoriek, prečo nepoužívať krém, gél či iný prípravok so širokospektrálnou ochranou proti ultrafialovému žiareniu. My vám, ale povieme jedno - mazať sa krémom na opaľovanie každý deň je to najlepšie, čo pre svoje zdravie môžete urobiť. A ako bonus vám dáme odpoveď na všetky vaše výhovorky!
 

"Vyzerám lepšie opálená"

Aj keď všetci milujeme Nicole Kidman, Julianne Moore a ďalšie slávne ženy, ktoré sa slnku vyhýbajú, obľube k opálenej pleti stále neubúda. Bronzovú pleť, ale našťastie možno získať aj inak ako opaľovaním na slnku alebo v soláriu. Vyskúšajte nástrek v kabínach alebo samoopaľovacie krémy či mlieka. Často v sebe dokonca majú zabudovanú SPF ochranu.
 
Len pozor, ak sa chystáte svoje telo komplet "poliať" samoopaľovacím krémom, nezabudnite si predtým dopriať peeling, ktorý pleť zbaví odumretých buniek a opálenie tak bude rovnomernejšie.
 
K opálenej pleti máme ešte jednu poznámku: ultrafialové žiarenie je hlavnou príčinou predčasného starnutia kože. Navyše, čím viac opaľujete pleť, tým sa stáva suchšou, takže sú na nej vrásky ešte viditelnejšie. Opálenie nedokáže skryť ani pigmentové škvrny, ktoré sa objavili v dôsledku vystavovania pleti UV žiareniu, naopak ich ešte zdôrazní a stmaví. A až na konci septembra vaša pleť vybledne do bežného odtieňa, budete mať na koži tmavých škvŕn ešte viac a ešte tmavších než pred letom.
 
Takže je možno na čase sa spýtať, či opálenie vôbec stojí za to?
 
bezpečné opalovanie
 

"Z opaľovacieho krému mám akné"

Najprv sa porozhliadnite po opaľovacom kréme bez obsahu oleja, ktorý nie je vodeodolný, a teda neupcháva póry.
 
Minerálna slnečná ochrana je stávka na istotu! Pleť ju oveľa lepšie znáša, oproti tej "tradičnej" chemickej. Poobzerajte sa po oxide zinočnatom a oxide titánu, ktorí patria medzi najúčinnejších minerálnych "bojovníkov" proti UVA / UVB žiarenia.
 
 
Oboje nájdete v širokospektrálnej ochrane pred slnečným žiarením Physical Sunscreen SPF 30.
 
 
Svoju starostlivosť doplňte o produkty s obsahom účinných látok proti akné, ako je napríklad kyselina salicylová. Póry a mastnú pleť skvele vyčistí Surface Radiance Cleanse.
 
SURFACE RADIANCE CLEANSE SURFACE RADIANCE CLEANSE Osviežujúci čistiaci produkt, ktorý jemne obnovuje povrch pleti vďaka komplexu látok podporujúcich exfoliáciu, vás zbaví rozšírených pórov a vyčistí vašu pleť. Odstráni aj prvé známky starnutia problematickej pleti. Pleť je po aplikácii zjemnená, rozžiarená a prečistená bez pocitu suchosti či pnutia. Užite si dvojitú exfoliačnú silu AHA a BHA kyselín a extraktov z citrusových plodov a mangostanu. 23 €
 

"Je mastný"

Samozrejme nikto sa nechce po aplikácii prípravku s SPF lesknúť. Práve preto sú v súčasnosti tieto prípravky navrhnuté tak, aby zaschli bez vzniku mastného filmu.
 
Ak máte aj napriek tomu obavu z lesku, zakombinujte dennú ochranu pred ultrafialovým žiarením do svojho líčenia - vyskúšajte CC krém, ktorý zjednocuje farebný tón pleti, hydratuje, pôsobí proti vráskam, rozjasňuje a upokojuje a obsahuje tiež SPF 30!
 
ADVANCED DAY TOTAL PROTECT ADVANCED DAY TOTAL PROTECT Potrebujete hydratovať pokožku a zároveň redukovať vrásky? Radi by ste pleť chránili pred slnečným žiarením? Tento bohatý revitalizačný denný krém poskytuje komplexné anti-ageing a hydratačné riešenie pre zrelú a normálnu až suchú pleť. Navyše obsahuje SPF 30, takže pokožku chráni pred UV žiarením. 68 €
 

"Dráždi moji citlivú pleť"

Ľudia s citlivým typom pokožky majú okrem vyššie spomenutých ešte jeden silný / avšak rovnako hlúpy / argument, prečo sa vyhýbať aplikácii prípravkov s SPF - pretože môžu ich pleť podráždiť.
 
To možno platilo v minulosti, dnes je všetko inak: mnoho prípravkov starostlivosti o pleť s ochranou proti ultrafialovému žiareniu je priamo určených pre tento typ pokožky a neobsahuje žiadne dráždivé látky.
 
Vyskúšajte opaľovacie krémy britskej firmy Medik8. Jej produkty sú bez parfumácie a parabénov, a sú preto vhodné aj pre citlivú pleť náchylnú k podráždeniu.
 
Pleť si výborne pamätá, dokonca každé jednotlivé vystavenie slnku. A tento dlh nám spláca v podobe fotopoškodenia. To je hlavnou príčinou predčasného starnutia pleti, má za následok vznik vrások, hyperpigmentácie, môže viesť k oslabeniu imunitného systému alebo v najhorších prípadoch k rozvoju rakoviny.
 
Aj keď sa na slnku ukážete len po dobu dvadsiatich minút, kedy si skočíte z práce na obed, aj to si pleť zapamätá a môže vám to už za pár rokov pripomenúť v podobe jemných liniek a rýh. Nezabudnite, že prvé jemné vrásky sa formujú už po "dvadsaťpäťke"!
 

"Bojím sa, že látky obsiahnuté v opaľovacích krémoch môžu spôsobiť rakovinu"

Možno ste niekde počuli alebo vyčítali, že dve bežné zložky produktov ochrany pleti pred ultrafialovým žiarením (oxybenzon a retinyl palmitát) môžu zvyšovať riziko rozvoja rakoviny. Tento prieskum bol však vykonaný na potkanoch, z ktorých niektoré mali k rozvoju rakoviny dispozície, a čo je dôležitejšie, množstvo látok, ktorým boli krysy vystavené, boli až astronomicky vysoké. Podľa väčšiny dermatológov tak tieto tvrdenia nemožno považovať za preukazné.
 
Pokiaľ sa však aj tak bojíte, potom si vyberajte prípravky bez nich. Rovnako nepatria medzi aktívne látky ochrany.
 

"Potrebujem vitamín D, a ten získam jedine bez opaľovacieho krému"

Existuje mýtus, že používanie opaľovacieho krému spôsobuje nedostatok vitamínu D, pretože zamedzuje tomu, aby pleť absorbovala slnečné žiarenie. To však samozrejme nie je pravda, žiadny prípravok totiž nie je schopný blokovať slnečné žiarenie či syntézu a produkciu vitamínu D stopercentne.
 
Pokiaľ máte pochybnosti o dostatočnosti vášho príjmu vitamínu D, potom sa spoľahnite na výživové doplnky alebo ešte lepšie na vyváženú stravu namiesto "opekania" sa na slnku bez adekvátnej ochrany. Najlepšie vitamín D získate z lososa alebo vaječných žĺtkov.
 
Nedostatok vitamínu D nie je príliš časté v populácii, najviac sú ním ohrození seniori, ktorí nielen, že zvyčajne neprijímajú dostatok vitamínov zo stravy, ale navyše mnohokrát takmer vôbec nechodia von.
 

"Niektoré opaľovacie krémy sú tak tuhé, že som z nich úplne biela"

To je pravda, preto je treba vyberať také krémy, ktoré vyhovyjú vašim potrebám. Poobzerajte sa po opaľovacím kréme v spreji, oleji alebo sa opäť spoľahnite na minerálne filtre, ktoré žiadne "biele šmuhy" nezanechávajú.
 
Keď sa rozhodnete pre opaľovací prípravok v spreji, nezabudnite striekať hojné dávky a dostatočne ich všade po tele rozotrieť.
 
Ak chcete naozaj vysokú ochranu, ale zároveň nechcete byť biela, ako by ste na seba vyliala vedro latexu, vyskúšajte Dermaheal opaľovací krém SPF 50, ktorý možno nanášať opakovane, ale nevytvára na pleti nevzhľadný film. Obsahuje totiž kombináciu minerálnych a chemických ochranných faktorov pre maximálnu ochranu a komfort.

S článkom súvisia tieto produkty:

Dermaheal opaľovací krém SPF50
Chystáte sa vystaviť vašu pokožku intenzívnemu slniečku? Máme pre vás vysoko účinný ochranný krém s faktorom
V tehotenstve a pri dojčení
38 €
Na sklade - ihneď posielame
Staršie články:
Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte!
Zdravý život31.7.2016

Ginkgo biloba pomáha pri toľkých ťažkostiach, že ich ani nespočítáte!

Ginko dvojlaločné je starobylý strom, ktorý sa vývojovo takmer nezmenil po 200 miliónov rokov. Ide v podstate o živú fosíliu!

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov. Aké metódy ich spoľahlivo odstránia?
Zdravý život30.7.2016

Zbavte sa nežiaducich chĺpkov. Aké metódy ich spoľahlivo odstránia?

Epilácia či depilácia je pravidelnou povinnosťou väčšiny žien a len málo z nich na odstránenie chĺpkov rezignuje. Preto sme sa rozhodli pre vás pripraviť veľký súpis všetkých možností, ako s nežiadúcim ochlpením zatočiť. Na chĺpok sa pozrieme metódam vhodným na tvár, intímne partie a celé telo. Vyrážame na cestu za hladkou, jemnou pokožkou.

Ako súvisí vysoký cholesterol a akné? Za všetkým hľadajte vitamíny z B-komplexu
Zdravý život29.7.2016

Ako súvisí vysoký cholesterol a akné? Za všetkým hľadajte vitamíny z B-komplexu

Vitamíny zo skupiny B sú dôležité pre mnoho telesných funkcií. Konzumácia výživových doplnkov s obsahom týchto vitamínov zaručí ich dostatočnú hladinu v organizme. Ich nedostatok totiž dokáže okrem iného poriadne zhoršiť pleť, vlasy aj nechty. Napríklad vitamín B3 zlepšuje uzamykanie vlhkosti vo vrchných vrstvách pleti, a jeho nedostatok tým pádom vedie k vzniku suchej pleti, dermatitídy a akné.

Pozor, vaša pleť vám možno dáva najavo vážny zdravotný problém!
Zdravý život27.7.2016

Pozor, vaša pleť vám možno dáva najavo vážny zdravotný problém!

Koža je najväčší orgán tela a často je považovaná za "výkladnú skriňu" zdravotného stavu človeka. Zmeny na pleti, od farebných nerovností až k výrastkom či znamienkam, môžu byť podľa dermatológov mnohokrát tým najskorším varovaním, že je v organizme niečo v neporiadku.

Bojíte sa artrózy? Jedzte brokolicu!
Zdravý život30.6.2016

Bojíte sa artrózy? Jedzte brokolicu!

Pre artrózu, ktorá patrí do skupiny reumatických ochorení, je typický zápal a obmedzená funkčnosť istých častí tela.