Ako súvisí vysoký cholesterol a akné? Za všetkým hľadajte vitamíny z B-komplexu

Ako súvisí vysoký cholesterol a akné? Za všetkým hľadajte vitamíny z B-komplexu

Vitamíny zo skupiny B sú dôležité pre mnoho telesných funkcií. Konzumácia výživových doplnkov s obsahom týchto vitamínov zaručí ich dostatočnú hladinu v organizme. Ich nedostatok totiž dokáže okrem iného poriadne zhoršiť pleť, vlasy aj nechty. Napríklad vitamín B3 zlepšuje uzamykanie vlhkosti vo vrchných vrstvách pleti, a jeho nedostatok tým pádom vedie k vzniku suchej pleti, dermatitídy a akné.

Vitamíny B, spoločne známe ako B-komplex ovplyvňujú mnoho dejov v organizme vrátane fungovania nervového systému, imunitného systému a energetického metabolizmu.
 
Každý jednotlivý vitamín z B-komplexu má špecifické funkcie, ale spoločne pracujú na zachovaní zdravia a vitality. Vitamíny zo skupiny B sú rozpustné vo vode, a preto si ich organizmus nemôže vo väčšom množstve ukladať. Je teda dôležité ich pravidelne získavať zo stravy či potravinových doplnkov. Vitamíny zo skupiny B môžeme nájsť v jedle, pití, ale aj v topicky aplikovaných prípravkoch starostlivosti o pleť.
 
Ich silu si užite napríklad v čistiacej pleťovej maske Dermaheal!
 
Čistiaca pena Dermaheal Čistiaca pena Dermaheal Potrebujete vyčistiť pleť a zbaviť ju všetkých nečistôt? Máme ideálny prípravok, ktorý to vie bravúrne. Krémová konzistencia tejto čistiacej peny zaručuje príjemnú aplikáciu a dokáže jemne odstrániť nečistoty aj make-up. 24 €
 

Benefity vitamínov B

B-komplex v súčasnosti získal pozornosť vo svete krásy vďaka rastúcemu počtu štúdií potvrdzujúcich, ako vitamíny zo skupiny B v prípravkoch starostlivosti o pleť pôsobia preventívne proti jej predčasnému starnutiu. Tak napríklad u nikotínamidu, derivátu vitamínu B3 (niacínu) bola preukázaná schopnosť podporiť dostatočnú hydratáciu epidermis, čo vedie k jemnej a vyhladenej pleti bez suchých vločiek a jemných vrások.
 
Slúži tiež ako účinná látka na zosvetlenie pleti, pridáva ak sa k hydratačným prípravkom. Topicky aplikovaná podoba vitamínu B sa ukázala ako výrazne účinná na redukciu prejavov starnutia kože.
 

Jedným z vôbec najlepších vitamínov pre pleť je biotín, prečítajte si o ňom v našom článku:

5 dôvodov, prečo je 5 dôvodov, prečo je "vitamín krásy" biotín nevyhnutný pre váš pôvab aj zdravie Vitamíny zo skupiny B sú pre zdravie pleti a vlasov kľúčové. Jedným z nich je aj biotín, ktorý sa v anglosaskom svete prezýva vitamín krásy. A too pre jeho nesporne pozitívny vplyv na našu atraktivitu!
 

"B" ako Beauty vitamín!

B-komplex podporí krásu a zdravie vašich vlasov, pleti a nechtov, pretože pôsobí proti poškodeniu voľnými radikálmi. Tieto molekuly rozkladajú zdravé bunky, a tým pádom sa podieľajú na starnutí a rozvoji ochorení. Nedostatok niektorého z vitamínov B môže viesť k suchej, šedej pleti, dermatitíde, vráskam, akné, vyrážkam, vypadávaniu vlasov a slabým, lámavým nechtom.
 

Vitamíny B pre krásne vlasy

Vitamíny zo skupiny B napomáhajú metabolizovať zdroje z jedla, teda poskytujú živiny celému organizmu vrátane vlasov a vlasových folikul.
 
  • Nedostatok vitamínu B1, vitamínu B2, vitamínu B3 a vitamínu B5 môže spôsobiť nedostatočnú výživu buniek vo vlasových vačkoch.
  • Nedostatok vitamínu B9 (kyseliny listovej) môže spomaliť delenie buniek vo vlasových vačkoch, čo spomaľuje rast vlasov.
  • Vitamín B7 (biotín) je základný pre zachovanie textúry, tónu a sily vlasov a jeho nedostatok môže viesť k vypadávaniu vlasov.
Silu vitamínov zo skupiny B a ďalších využite vo svoj prospech s výživovými doplnkami YOUNG 4 EVER by Brandeis Clinic!
 
 

Vitamíny B pre zdravú pleť

Ak trpíte chronickými kožnými problémami alebo vás trápi sivá a nezdravo vyzerajúcu pleť, príčinu môžete hľadať práve v nedostatku niektorého z vitamínov zo skupiny B:
 
  • Vitamín B12 napomáha regulovať produkciu a distribúciu pigmentu v pleti, a pôsobí tak preventívne proti hyperpigmentácii.
  • Vitamín B3 sa využíva pre zlepšenie vzhľadu pleti a vitamín B5 napomáha minimalizovať akné, pretože telu pomáha rozkladať oleje vo forme triglyceridov a cholesterolu. Znižuje tiež hladiny cholesterolu a triglyceridov, čím priamo ovplyvňuje zdravie pleti.
  • Vitamín B5 podporuje aj rýchlejšie hojenie zranení a najefektívnejší je v kombinácii s vitamínom C.
 

Vitamíny B pre krásne nechty

Krásne a zdravé nechty vyžadujú vyváženú a bohatú stravu. Medzi najčastejšie problémy patrí ich štiepenie, lámanie a bledosť. Pre ich zdravie je kľúčových hneď niekoľko vitamínov zo skupiny B:
 
  • Vitamín B12 (riboflavín) napomáha telu absorbovať esenciálne minerál železo, ktoré je pre zdravé a silné nechty nevyhnutné. Bez dostatku využiteľného železa môžu nechty zbelieť, skrehnúť, stenčit sa a abnormálne rásť. Dôležitý je vitamín B12 aj preto, že hrá kľúčovú rolu vo formovaní červených krviniek. Jeho nedostatok môže viesť až k anémii, ktorej symptómy sú okrem iného práve bledé a nevzhľadné nechty.
  • Vitamín B9 je taktiež pre zdravie nechtov dôležitý, pretože podporuje ich rast tým, že napomáha rozvoju buniek.
 
Vitamíny zo skupiny B obsahuje výživový doplnok LIFE ENERGY by Brandeis Clinic, ktorý vám dodá energiu, zásobí vás vitamínmi a podporí aj psychickú pohodu!
 
Staršie články:
Pozor, vaša pleť vám možno dáva najavo vážny zdravotný problém!
Zdravý život27.7.2016

Pozor, vaša pleť vám možno dáva najavo vážny zdravotný problém!

Koža je najväčší orgán tela a často je považovaná za "výkladnú skriňu" zdravotného stavu človeka. Zmeny na pleti, od farebných nerovností až k výrastkom či znamienkam, môžu byť podľa dermatológov mnohokrát tým najskorším varovaním, že je v organizme niečo v neporiadku.

Bojíte sa artrózy? Jedzte brokolicu!
Zdravý život30.6.2016

Bojíte sa artrózy? Jedzte brokolicu!

Pre artrózu, ktorá patrí do skupiny reumatických ochorení, je typický zápal a obmedzená funkčnosť istých častí tela.

Viete, ako spoznáte správne fungujúci imunitný systém? A viete tiež, ako ho môžte podporiť?
Zdravý život30.6.2016

Viete, ako spoznáte správne fungujúci imunitný systém? A viete tiež, ako ho môžte podporiť?

Funkčná obranyschopnosť je základom nášho prežitia. Prečítajte si, aké vitamíny a minerály vám nesmú chýbať!

Problémy kože a nechtov: Hlavne chýbajúci zinok vašej pleti naozaj škodí!
Zdravý život28.6.2016

Problémy kože a nechtov: Hlavne chýbajúci zinok vašej pleti naozaj škodí!

Pripravili sme pre vás veľký súpis problémov kože a nechtov, ktore vás môžu postihnutí v dôsledku nedostatku dôležitých živín. A vedzte, že takmer vo všetkom "má prsty" nedostatok zinku. Kto by to bol povedal, že?

Poznáme vitamíny, ktoré vás zbavia  únavy
Zdravý život22.6.2016

Poznáme vitamíny, ktoré vás zbavia únavy

S chronickou únavou sa môže stretnúť každý z nás, najmä jedinci citlivejší na vplyv a výkyvy počasia. Prejavuje sa celkovým úbytkom energie, konštantnou únavou, zníženou koncentráciou a zvýšenou potrebou spánku.