Nechcete cez Vianoce vyzerať unavene? Pár tipov na rozžiarenú pleť by sme mali už teraz

Nechcete cez Vianoce vyzerať unavene? Pár tipov na rozžiarenú pleť by sme mali už teraz

Vianoce sú síce sviatky pohody a pokoja, s tým úplne súhlasíme. Ale tá hektika, ktorá sa stupňuje zhruba od začiatku novembra až do Štedrého dňa, to je nápor ako na psychiku, tak na organizmus celkovo. A prejavuje sa samozrejme aj na pleti.

Vianočný večierok vo firme, posedenie s priateľmi, nekonečné nákupy darčekov, upratovanie bytu, pečenie koláčov a perníčkov (pozor, za chvíľu začíname!)... To je len malý výpočet toho, čo všetko nám v období pred Vianocami berie energiu. Lenže ono sa proti tomu skrátka nedá nič moc robiť, nakoľko cukrovinky sa samy neupečú ... Aby ste, ale nedopadli ako zombie so šedivou pleťou plnou vrások, je potrebné sa o ňu začať pečlivo starať.
 
Ak sa vám nechce premýšľať, aké prípravky si vybrať pre krásnu rozžiarenú pleť a aké rutiny za rovnakým účelom nasledovať, nečudujeme sa vám. Práve preto sme pre vás pripravili luxusný vianočný balíček pre rozjasnenie pleti, v ktorom nájdete všetko potrebné, aby ste vyzerali sviežo a bez vrások.
 
Už teraz ste vynervovaná a máte vrásky z toho, aké darčeky nakúpite k Vianociam? Vyriešte tento problém napríklad vianočnými balíčkami s luxusnou kozmetikou proti vráskam, proti akné alebo pre krásne vlasy.
 

A pre tých snaživejších máme aj pár ďalších tipov, ako dosiahnuť rozžiareného a mladistvého vzhľadu pleti:

Nová svätá trojica: Čistiť, hydratovať ...

Pre rozžiarený vzhľad by ste pleť mali čistiť každý deň, a to dvakrát, ráno a večer. Ak si hovoríte, že večer to nie je nutné, že nepoužívate make-up (ak ho používate, odlíčenie a vyčistenie pleti je povinnosť), ste na omyle. Pleť je potreba večer zbaviť všetkých nečistôt a mastnoty, ktoré sa na ňu cez deň nachytali. Nechcete mať predsa upchaté póry a unavenú pleť, nie?
 
Lenže čistenie niekedy pleť tak trochu vysušuje, teda je potrebné ju vždy hydratovať. Keď nehydratujete, suchá pleť má tendenciu vyzerať staršie, okrem iného kvôli viditeľným jemným vráskam, ktoré sa na nej objavujú. Ideálne je spojiť hydratačný krém s prípravkom s UV filtrom, pretože ...
 

... a chrániť. Ochrana pred slnkom je nutnosť!

Ak je vaším zámerom vyzerať mladistvo a mať pleť bez vrások, potom by ste si mali dávať pozor na slnečné ultrafialové žiarenie. Práve to je totiž z veľkej časti zodpovedné za predčasné starnutie pleti a vznik vrások. A keď sa necháte slniečkom spáliť (mimochodom na to často stačí 15 minút ostrého slnka), máte zarobené na poškodenie, ktoré môže viesť až k rakovine kože. Vybrať si môžete prípravok s ochranným SPF faktorom alebo rovno denný hydratačný krém, ktorý SPF obsahuje, a vy tak zabijete dve muchy jednou ranou alebo skôr jedným krémom.
 svieža pleť 
 

"Poďte" si vitamíny

Zdravá strava nabitá vitamínmi je samozrejme dôležitá, ale o tom až neskôr. Teraz myslíme vitamíny pre vašu pleť. Pre mladistvú pleť bez vrások, pigmentových škvŕn, žiariacu zdravím sú kľúčové vitamíny C, E a B.
 
Čo sa týka vitamínu C, má tento antioxidant až neskutočne rozjasňujúce vlastnosti. Pomôže každému, kto bojuje s tmavými škvrnami na pokožke, či už sú spôsobené vekom alebo slnečným žiarením, a farebnými nerovnosťami pleti. Ak používate vitamín C spoločne v jednom prípravku s vitamínom E, zlepšujú tieto zložky vlastnú schopnosť pleti chrániť sa pred poškodením slnečným žiarením. Spoločne tiež dokážu účinne bojovať proti prejavom starnutia pleti, teda vráskam. Tretí spomínaný, vitamín B, podporuje cirkuláciu krvi v bunkách a je neoddeliteľnou súčasťou regenerácie pleti, čím spomaľuje vznik viditeľných známok jej starnutia.
 
Ak vás zaujíma účinok týchto vitamínov na pleť, kúpte si balíček pre rozjasnenie pleti, ktorý zmieňujeme vyššie. Obsahuje totiž zmenšené balenie produktov C - Tetra + Intense a Hydr8 B5, ktoré, ako už môžete z názvu vyvodiť, obsahujú vitamíny C, E a B! A ak ste pozorne dočítali až sem, môžeme vám prezradiť, že balík obsahuje aj denný hydratačný krém s ochranným faktorom Hydr8 Day 360 SPF 15 a čistiacu penu Gentle Cleanse. Prečo ich potrebujete? Presne tieto dva produkty vám totiž stačia, aby ste splnili 1. a 2. odporúčanie pre rozjasnenú a mladistvú pleť. Tento balík proste musíte mať!
 

A rada na koniec: dobre jesť, dobre spať a občas si zacvičiť

Pre žiariacu pleť bez vrások je dôležitá vyvážená strava s obsahom antioxidantov (konzumujte ovocie, zeleninu a dajte si zelený čaj) a omega-3 mastné kyseliny (tie vám zaistí napríklad losos, špenát alebo vlašské orechy). Tieto látky podporujú pleť v tom, aby zostávala vypnutá a jemná, a podporujú ju aj v boji proti voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za jej predčasné starnutie. Pre vypnutú pleť je tiež veľmi dôležitý obsah bielkoviny kolagénu. Jeho produkciu stimuluje zinok, doprajte si preto čas od času morské plody, poriadny hovädzí steak, celozrnné pečivo alebo grécky jogurt. A určite konzumujte paradajky a pokrmy z nich, pretože lykopén, ktorý obsahujú, redukuje akné a navyše pomôže pleti rovnako ako vitamíny C a E vysporiadať sa lepšie so slnečným žiarením.
 
Každý, kto si tu a tam zacvičí, to môže potvrdiť - pleť je po náročnom cvičení síce kvôli "rozbehnutému" krvnému obehu začervenaná, keď sa však vráti k normálnemu odtieni, priamo žiari. A o to tu ide! Vďaka zvýšenej cirkulácii krvi je do pleťových buniek dopravené ďaleko väčšie množstvo kyslíka a živín, bunky sú potom zdravšie, a pleť tým pádom lepšie vyzerá, a to nie je žiadna veda. Ranné cvičenie = celodenne rozžiarená pleť.
 
Lenže aby ste zvládli ranné cvičenie, chce to aj dostatok spánku. Potrebujete ho vy, aby ste mali dostatok energie, ale potrebuje ho aj pleť sama, aby sa zvládla dostatočne zregenerovať a obnoviť kožné bunky. Určite to poznáte hlavne po noci, kedy ste málo spali - pleť je šedivá, napuchnutá, vrásky vyvstávajú a nie a nie zmiznúť. Toto je vlastne úplne najlacnejší a najjednoduchší tip, ako získať krásnu pleť. Proste sa poriadne vyspať!
Staršie články:
Viete, ako a v akom veku skutočne vznikajú vrásky?
Omladenie pleti23.11.2015

Viete, ako a v akom veku skutočne vznikajú vrásky?

Vrásky sú hlboké záhyby pleti, prípadne pleť je takzvane "pokrčená". Jemné linky sa v priebehu času menia na vrásky, ktoré sú s vyšším vekom stále hlbšie a hlbšie. Lenže ako vlastne taká linka a vráska vzniká? A kedy sa na našej pleti začnú objavovať?

Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?
Omladenie pleti26.10.2015

Prečo vám doplnky stravy môžu (doslova) zachrániť kožu?

Koža je najväčší telesný orgán zodpovedný za množstvo funkcií, ktorý je ale zároveň veľmi zraniteľný. Rôzne kožné ochorenia môžu signalizovať ako vážny problém v organizme, tak napríklad nedostatok niektorej z dôležitých látok v strave.

Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy
Omladenie pleti14.10.2015

Ako vyzerať mlado? Tentokrát to skúste pomocou stravy

Niektoré jedlá totiž vyložene podporujú mladistvý vzhľad pleti. Vybrali sme tri najúčinnejšie jedláv(asi nemusíme zdôrazňovať, že najlepšie je ich konzumovať v biokvalite), ktoré napomáhajú prírodnej detoxikácií organizmu, pričom zároveň dodávajú základné živiny potrebné k tomu, aby pleť prospievala.

Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože
Omladenie pleti29.9.2015

Chemický peeling môže pôsobiť ako prevencia rakoviny kože

O chemickom peelingu sme už v našom Magazíne krásy písali. Teraz sa však zameriame na jeden konkrétny, a to peeling na báze kyseliny trichlóroctovej čiže TCA peeling. Poďme si ho predstaviť, na čo sa používa, ako sa používa a aké pocity budete mať pri jeho použití!

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!
Omladenie pleti27.9.2015

Ak si myslíte, že jemné linky,či ryhy a vrásky sú to isté, ste na omyle!

Pravdepodobne ste sa už neraz stretli so spojením vrásky a jemné linky (alebo prípadne vrásky a jemné ryhy), najmä v spojení s omladením a anti-ageingom. Avšak viete, aký je medzi nimi rozdiel? Alebo čo ich spôsobuje? A predovšetkým, či existuje voči nim nejaká prevencia?