Vyskúšali sme a do hĺbky otestovali najlepšie produkty proti nadmernej pigmentácii!

Vyskúšali sme a do hĺbky otestovali najlepšie produkty proti nadmernej pigmentácii!

Pigmentácia a farebné nerovnosti, to sú dva problémy s pleťou, ktorými trpí mnoho žien. Okrem toho, že opticky zvyšujú vek, a to podľa jednej zo štúdií až dokonca o dvadsať rokov, sú dôvodom zníženého sebavedomia. A pritom je možné sa hyperpigmentácie zbaviť!

Nadmerná pigmentácia sú ľudovo povedané tmavé škvrny na pleti. Spôsobuje ich zvýšená produkcia kožného farbiva melanínu. Najviac náchylní k jej rozvoju sú osoby s tmavším odtieňom kože, objaviť sa ale môže aj u svetlých typov.
 
Medzi hlavné príčiny pigmentácie patria zápalové procesy v koži, ako je napríklad akné, ale aj nadmerné slnenie a najmä poškodenia kože v dôsledku slnečného žiarenia. Všetci už dobre vieme, že UVA a UVB žiarenie sú príčinou predčasného starnutia pleti a môžu viesť k vzniku vrások. Ale  možno však neviete, že ultrafialové žiarenie spôsobuje aj poškodenie pleti v podobe hyperpigmentácie.
 
Samozrejme ideálne je sa každý deň chrániť širokospektrálnym prípravkom na opaľovanie alebo denným krémom sa "zabudovanou" UV ochranou. V minulosti sa však o potrebe ochrany pred slnečným žiarením každý deň toľko nehovorilo.
 
Výsledkom nedostatočnej ochrany sú tmavšie škvrny na pleti, najmä na tvári, v dekolte a na chrbtoch rúk, teda v miestach, kam dopadá najviac lúčov. To v ľahšom prípade, v horšom potom dochádza k degeneratívnym zmenám kože.
 

Hyperpigmentácie vás zbaví kozmetika!

Medzi najúčinnejšie aktívne látky proti hyperpigmentácii patrí kyselina salicylová, extrakt z harmančeka, topicky aplikovaný vitamín C a kyselina glykolová. Napomáhajú pleť rozžiariť a podporujú jej jemnú exfoliáciu, ktorá má za následok jej vyhladený vzhľad.
 
Podporiť exfoliáciu (jemné olupovanie) je pre zdravo vyzerajúcu pleť dôležité najmä s rastúcim vekom. Čím je človek starší, tým sa obmena kože spomaľuje a na povrchu epidermis sa hromadia kožné bunky. Odstránenie týchto odumretých buniek urýchľuje proces obnovy kože, a tým pádom redukuje aj vzhľad tmavých škvŕn.
 
prípravky proti hyperpigmentácii

Aké prípravky proti hyperpigmentácii nájdete v našom internetovom obchode?

Horúca novinka: Ultra depigmentačné sérum

Ultra depigmentačné sérum White Balance Brightening Serum vás zbaví tmavých škvŕn už za dva týždne používania, stačia iba tri kvapky denne! Toto ultra depigmentačné sérum patrí do obľúbenej rodiny prípravkov pre depigmentáciu White Balance, je však z nich najúčinnejšie. Odporúčame ho používať v kombinácii s denným a nočným krémom White Balance.
 
Nadmernú pigmentáciu v tomto Ultra depigmentačnom sére minimalizuje unikátna zložka Oxyresveratrol, ktorá navyše vyhladzuje vrásky a jemné linky. Okrem Oxyresveratrolu obsahuje White Balance Brightening Serum ešte ďalších deväť aktívnych látok.
 
Vďaka tomu je alternatívou depigmentačných prípravkov s hydrochinónom, arbutínom alebo kyselinou kojovou, ktoré môžu u osôb s výrazne citlivou pleťou spôsobiť podráždenie.
 
Po jeho použití nielen, že vaša pleť bude mať zjednotený farebný tón bez viditeľných známok nadmernej pigmentácie, ale bude prirodzene hydratovaná a vyživená.
 
 

Na deň a na noc denný a nočný krém White Balance 

Tak ako potrebuje normálna pleť pre správnu starostlivosť denný a nočný krém, aj pleť postihnutá nadmernou pigmentáciou potrebuje špeciálnu dennú a nočnú starostlivosť. V produkte White Balance Duo ako už napovedá sám názov, získate dva produkty, pre starostlivosť na deň a na noc. O ich silu sa postará obsiahnutý vitamín C, Oxyresveratrol, vitamín E, niacínamid, prírodné výťažky a hydratačné magnety.
 
Denný krém White Balance Everyday Protect chráni pleť pred ultrafialovým žiarením ochranným faktorom SPF 50! Vďaka tomu pôsobí preventívne proti vzniku tmavých škvŕn. A preto, že obsahuje reflexné pigmenty, opticky pleť zbaví už existujúcej hyperpigmentácie.
 
 
Nočný krém White Balance Overnight Cream pôsobí priamo proti hyperpigmentácii. Znižuje totiž produkciu pigmentu melanínu, ktorý je príčinou vzniku tmavých škvŕn. Niacínamid v pleti zmenšuje zápal a zjednocuje jej farebný tón.
 
 

Okamžité riešenie, značka: relaxácia

Používanie pleťovej masky by sa malo stať pevnou súčasťou vašej kozmetickej starostlivosti. Látky z pleťovej masky totiž vďaka dlhodobejšiemu pôsobeniu prenikajú hlboko do kože a môžu tak lepšie pôsobiť. Vyberať môžete z mnohých druhov pleťový masiek, zacielených presne na váš problém, existujú masky čistiace, upokojujúce, proti vráskam, hydratačné ...
 
Problém hyperpigmentácie vyrieši rozjasňujúca maska ​​Dermaheal Super Brightening. Vďaka patentovaným biomimetickým peptidom redukuje nadmernú pigmentáciu, pretože zabraňuje produkcii melanínu v koži. Pleť po aplikácii získa zjednotený a prežiarený vzhľad.
 
Obsiahnutý arbutín a retinyl palmitát (derivát retinolu) pleť ešte viac zosvetlí, glycerín jej dodá hydratáciu a prírodné výťažky sa postarajú o jej výživu. Výsledkom bude rozžiarená, viditeľne omladená pleť bez tmavých škvŕn.
 
 

Vitamínom C proti tmavým škvrnám

O tom, že topická aplikácia vitamínu C pôsobí proti vzniku a rozvoju nadmernej pigmentácie, sme už v našom magazíne písali:
 
Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Topicky aplikovaný vitamín C si poradí so starnutím pleti a opraví aj fotopoškodenie Vitamín C chráni organizmus pred chrípkou, keď ho však aplikujete topicky, teda priamo na pleť, pomôže vám zachovať mladistvý vzhľad a navyše zlepší stav pleti poškodenej slnečným žiarením.
 
Topicky aplikovaný vitamín môžete získať hneď v niekoľkých podobách. Zvyčajne ho odporúčame v podobe Super antioxidačného séra C-Tetra, ale pretože dnes odporúčame prípravky proti hyperpigmentácii, vyzdvihneme čistý vitamín C 10% v preparáte Monoderma C10.
 
Monoderma C10 Monoderma C10 Čistý vitamín C 10 % (Kyselina L-askorbová). Hlavnou výhodou vitamínu C v oblasti estetickej dermatológie je jeho schopnosť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu v koži, pričom ide o látky, ktoré udržiavajú mladý vzhľad pokožky. Okrem toho redukuje melanín nachádzajúci sa v koži a tak napomáha odstráneniu hyperpigmentácie (nadmernej pigmentácie) pokožky. 20 €
 
Vitamín C v koži výrazne redukuje produkciu melanínu. Vďaka tomu efektívne odstraňuje pigmentové škvrny. Okrem boja proti hyperpigmentácii v pleti vitamín C zvyšuje produkciu bielkovín kolagénu a elastínu, ktoré sú nevyhnutné pre mladistvý vzhľad pleti bez vrások.
Staršie články:
Spálili ste sa na slniečku? Pomôžu vám vitamíny - vo vnútri aj na pleti
Problémy s pleťou11.8.2016

Spálili ste sa na slniečku? Pomôžu vám vitamíny - vo vnútri aj na pleti

Nielen tradičné opaľovacie krémy s SPF chránia pleť pred ultrafialovým žiarením, rovnako pôsobia aj vitamíny aplikované priamo na pleť. Tie navyše dokážu uľaviť v prípade, keď už slnko škodu na pleti urobilo. Pomôžu totiž pri jej spálení!

18 najčastejších spúšťačov ružovky: Zbavte sa ich nadobro
Problémy s pleťou29.7.2016

18 najčastejších spúšťačov ružovky: Zbavte sa ich nadobro

Ten, kto ružovkou trpí, si je určite vedomý toho, že určité typy jedál, teplôt, aktivít, emócií či čohokoľvek ďalšieho môžu tento stav výrazne zhoršovať. Preto je ideálne sa týmto "spúšťačom" radšej vyhýbať!

Najlepšie pleťové masky na toto leto. Vyberte si tú svoju!
Problémy s pleťou27.7.2016

Najlepšie pleťové masky na toto leto. Vyberte si tú svoju!

Pleťové masky patria k najpríjemnejším spôsobom, ako sa starať o pleť. Stačí ich totiž len naniesť a nechať pôsobiť. Vy si medzitým môžete užívať ničím nerušeného relaxu.

Leto už je dávno tu. Čo vaša pleť nutne potrebuje?
Problémy s pleťou26.7.2016

Leto už je dávno tu. Čo vaša pleť nutne potrebuje?

Vedeli ste, že až 90% poškodenia pleti má na svedomí slnečné žiarenie? Má výrazný podiel na vzniku vrások, nejednotného farebného tónu pleti, ochabovaní kontúr alebo rozvoji nadmernej pigmentácie.

Derma valček proti vráskam a proti celulitíde. Na akom princípe funguje?
Problémy s pleťou27.6.2016

Derma valček proti vráskam a proti celulitíde. Na akom princípe funguje?

Nie je vám úplne jasné, na čo sa používa ona vecička, ktorá vyzerá ako stredoveký mučiaci nástroj, zvaná dermaroller či derma valček, z ktorej vystupujú desiatky miniatúrnych ihličiek? Predsa na to, aby vám urobila v pleti malé dierky!